Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Takhle nějak to mám taky!
*
#60781
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Smekám před těmi, co se odhodlali jít na běžnou pobytovou léčbu, protože já se tomu hodně vyhýbal a ztratil jsem hodně času, zhruba 5-7 let, ale pokud opět zklamu, jsem rozhodnut prostě regulérně zajít k adiktologovi a třeba mně na ní pošle.Také mám jiné problémy, hlavně s tím, že najednou jsem na problémy, na které jsem bral alkohol sám, tudíž psychika pracuje a proto to jdu vyjet na kole, jarní počasí, co jiného v sobotu může alkoholik abstinující dělat než sportovat a frustrace, nebojím se to nazvat vyplavit a vypotit.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60793
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Ahoj můj deníku,
tak zdarec jak sviňa, zatím se držím ale nedovedu si odhadnout jak to dopadne s příchodem jarních dnů a slunce, kdy bude všude plno hospod zahrádek a podnapilých a budou vyloženě se s pivem exhibovat i v tramvajích a na ulicích. Do té doby snad něco vymyslím. Jinak jsem udělal dobře, že právě ve čtvrtek kdy bylo tak pěkně a v sobotu, kdy bylo ještě pěkněji, jsem nikam nešel a nejel, protože to k opilství vyloženě svádělo a jistě bylo všude v alejích nablito a po cestě spoustu opilých s lahváči a plecháči.Opilci a pití se mi u lidí i vcelku mladých a neproblémových zatím pořád hnusí a i když třeba je to vlastně psychicky podmíněná nenávistná averze k skupině, co vůbec nic společenského nedělá a pije bezproblémově, tak si za tím stojím a budu nenávidět lidi co pijí alkohol dál, protože mi to pomáhá.Abstinující alkoholiky a dlouhodobě sice problematicky pijící ale nyní abstinující mám naopak až nekriticky v lásce a jsou mi sympatičtí. A myslím to upřímně. Doufám, že mi tahle emoce vydrží, protože mi pomáhá abstinovat.Mějte se jak chcete a jak umíte
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 22/02/2021 10:36 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60794
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Vzhledem k situaci budou hospody a zahradky asi jeste nejakou dobu zavrene a to nam pomuze.

A az je nase vlada za 30let otevre, tak nam uz to bude uplne jedno

Jinak souhlasim, po vyjizdce na kole v peknem pocasi je slina, vo tom zadna!
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60801
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Jo, tak nějak.Patrně domácí léčba má úskalí v tom, že se nedoléčený alkoholik, který nedokončil ty tři měsíce za uzavřenými zdmi areálu léčebny prostě nemůže pohybovat někde dehydratovaný mezi stánky s pivem...na slunci a s pocitem falešného uspokojení s fyzické dřiny a slinou...To je holé šílenství. Střízlivosti zdar.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 22/02/2021 22:55 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60802
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Příliš jsem dělal chybu v rozumovém přísupu k věci. Moje závislost má obě podoby rozumovou i emocionální. Ne možná tak emocionální jak si připouštím, ale ani ne ryze rozumovou jak si myslím. Nebo naopak?No každopádně abstinence je zvládnutím obou. Rozum mi dává obratné vytáčky a nejde na ně zareagovat jinak než emočním ne. A naopak emoce chtějí někdy nadřadit se naléhavostí, ale rozum umí snad již říci. NE!Takže abstinent musí být nějak dobře vyladěn jak po emoční tak po rozumové stránce, kde jedna zaskakuje za druhou v případě nouze.
Platón nebo Cicoro,hlavně že je střízlivo!Tolik dnešní lamento.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60803
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Uražená mužská ješitnost, sebelítost, časem zničující forma zpracování stresu? Výborné video jablonec abstinenti.Rodinní příslušníci alkoholika-spolualkoholici.
Link:
www.youtube.com/watch?v=mI-vIhIQ6Mg
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60807
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
A uvítám vaše nápady jak to vydržet přes únor, kdy skončí kampaň suchý únor a bude pravděpodobně nával na zahrádkách jak sviňa.Jestli to není tajné,nějaký fígl by se mi hodil. Ahoj, dík.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 23/02/2021 11:33 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60808
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Me funguji dve veci.
Prubezne pres den piju vodu a mliko, takze vlastne vubec nemam zizen.
A kdyz uz je krize, viz situace popisovana vyse - slunce, kolo, zahradka, slina, oroseny pullitr - pro tyto pripady mam v telefonu sepsany heslovite par bodu/duvodu proc jsem prestal pit.
To si prectu, vzpomenu/vybavim si co se za temi slovy skryva a najednou je mi opet z chlastu zle.

Ale ja mam nejmin co kecat a radit, nepiju teprve od 2.1.2021.
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60809
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 2 měsíce  
Upřímnost a pokání, to jsem zavedl a taky pravdu, že bez hořící koudele bych to tentokrát už nezvládl bez pomoci. A to mne děsí, že bych přišel o abstinenci a byl pěkně v pytli s tou hořící koudelí. To je pro mne fakt motivace.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 24/02/2021 02:47 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60815
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Malachiáš napsal:
Me funguji dve veci.
Prubezne pres den piju vodu a mliko, takze vlastne vubec nemam zizen.
A kdyz uz je krize, viz situace popisovana vyse - slunce, kolo, zahradka, slina, oroseny pullitr - pro tyto pripady mam v telefonu sepsany heslovite par bodu/duvodu proc jsem prestal pit.
To si prectu, vzpomenu/vybavim si co se za temi slovy skryva a najednou je mi opet z chlastu zle.

Ale ja mam nejmin co kecat a radit, nepiju teprve od 2.1.2021.


zdravím,
mám taky, ale ne v mobilu.
Mám kartičku proč nepiji a zalaminovanou a z druhé strany je i v laminu moje hrozná fotka po tahu... jsem si ji, tu fotku vytiskla v dmku. Vypadá to jak občanka alkoholika, ale s pokorou dodávám alkoholičky co nepije.

Zdroj ohledně takové jakési kartičky, kdo ji radí a i jiné jeho podpůrné rady k abstinenci více viz
Kniha: Jak překonat problémy s alkoholem
Určeno lidem, kteří mají problémy s alkoholem, i těm, kdo jim chtějí pomáhat
autor Prim. MUDr. Karel Nešpor, CSc.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/02/2021 09:41 Provedl: Stopka. Důvod: doplnění textu
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter