Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Takhle nějak to mám taky!
*
#60816
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Jánty jsi frajer, že potom všem jsi to nevzdal a makáš na sobě dál! Respekt! Moc se nedívej do minulosti ve smyslu kolik let jsi ztratil, mysli na to co je teď a tady a taky na budoucnost kolik fajn dní můžeš prožít. Nesoustřeď se ani na zahrádky, ber to jako tabu na nějakou dobu, nechoď opomineme-li Covid vůbec do hospod, restauraci apod až když si budeš jistější, najdi si nějakého fajn parťáka na kolo, výletuj, vypoť se, děláš to dobře, to pomůže vždy. A až přijde krize? Připomeň si co vše jsi prožil, chceš to zažívat znova a znova? NE! Napiš tady do chatu většinou tady vždy někdo je nebo zavolej nějakému SOS kamarádovi, který Tě zná a podrží. Mi vždy stačí naskočit z5 do mojeho vlákna a hned si vše připomenu, tak slib mi, že až ta krizovka příjde, přečti si alepsoň svůj první příspěvek v tomto vláknu! Drž se! Zkoušej nové věci, nové koníčky,obklopuj se spravnými lidmi ono to půjde, já mám za sebou oslavu před pár dny a je to asi prvně, kdy všichni pili a jediný já ne a neměl jsem žádné chutě, uvědomil jsem si to až po oslavě, že jsem se s tím nepral, nepřemáhal, že to bylo najednou přirozené - nepít. A je to fajn. jednou mi nabídli sklenku a bez jakéhokoliv problémů jsem řekl NE, ale děkuji, ale ne nuceně, automaticky a ani jsem se nad tím nepozastavil na sekundu až vlastně nyní a to si moc dobře pamatuji, jak mi stačila blbá reklama v TV a měl jsem bažení nebo když se někdo napil ve filmu a hned se mi svíral krk a dal bych si taky...
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60818
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Ahoj, nemysli si, že všechno co sem kdo napíše je stoprocentně jeho zkušenost. Mno. Třeba tenhle příspěvěk co jsem přepsal z časopisu adiktologie jako úvodní, zrovinka není můj příběh. Mám nižší maxima a nemám žádnou hospitalizaci ani odvykačku. Každpádně jsem to sem dal, protože mi to přišlo zajímavé počtení a jsem rád, že tě to zaujalo.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60819
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Čau, zrovna teď jsem tady nakouknul . To mě vůbec nenapadlo, že se to netýká Tebe, ale je dobré, že jsi to tady přepsal, celkem odstrašující a zároveň motivující, proto, že tak člověk nechce dopadnout a zadruhé, proto, že to autor nevzdal a zkoušel dále
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60830
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
K těm talismanům a rituálům, co mi pomáhají držet si abstinenci patří moje raní káva s mlékem. Na to se těším, protože to jsem opravdu nic takového neznal, když jsem byl po večerní pivní pitce svých pět až 8 piv, ty rána byly klasická opilcova.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 25/02/2021 02:34 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60865
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Chci se pochlubit, začínám i radit lidem s pitím. Je to sice o hubu, ale poradil jsem alkoholikovi co šel vrátit dva lahváče a stál ve frontě s třemi. No celkem zbytečné, nebyl naprosto motivovaný ač ještě mladý patrně solidní alkoholik, už to neudělám. Taky bych se mohl sám rozchlastat, kdyby mi přes tu hubu dal. Jen jsem si potvrdil, že i mně dost trvalo, než jsem si uvědomil, že jsem alkoholik. Je fakt hnusné jak jsem musel vypadat, když jsem viděl tohodle ošuntělého pivaře, jak si kupuje tři lahváče v prázném vozíku a připadá si mužně. Kus terapie to pro mně byl. Abstinent musí být sobec.V abstinování tak v životě. Život není pro abstinujícího alkoholika, co nemá priority. Ještě se hodně zapotím, než budu mít ten půl rok za sebou.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 26/02/2021 23:50 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60867
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Plán na březen je asi navštívit adiktologa, bez toho to nedám.Únor byl těžší než jsem si myslel, sám jsem to nikdy nedotáhl do úplné celoživotní abstinence. Nemůžu si myslet, že okolnosti a já se zachovají letos jinak.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 27/02/2021 10:28 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60869
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Alkohol je všude v médiích a v televizi, kde se točí reklamy jedna za druhou. Zpěváci zvláště undergroundu např. Dáša Vokatá vychvalují : "Alkohol holuběnka sivá, alkohol jako voda živá, alkohol, kdybych měl alkohol, opil bych se až na mol."
Můj alkoholismus byl i když nejsem tato generace ovlivněn i undergroundovými kapelami, které by se za střízliva vůbec nedali. A to je další spouštěč, na který si musím dát pozor.
Jinak tady dobrý link o účincích alkoholu, sice psáno jako koronavirový insturkce o alkoholu v r. 2020, ale může klidně sloužit jako studie a vyvrácení jakýchkoliv příznivých účinků alkoholu na lidský organismus.
LINK :
1url.cz/Vzy1F

zajímavé linky na podobné "Trampoty pana Tentkráta"

LINK1(léčebna očima klientů-stopáž "klientka" od 35:00 min nejzajímavější):www.youtube.com/watch?v=n4X4E2fq0tQ

LINK2/(rodina počká-o "spluvězních"doma čekajících)www.youtube.com/watch?v=vTNgrewzdts

U mně dobrý, filmovou hantýrkou, ale opět březen velmi mlhavý, vyhlídky na opětovnou střízlivost a její třetí měsíční zářez za sebou ještě v nedohlednu. Něco mi říká,že tahle třetí alkoholová obruč(z šesti očekávaných)bude zatím nejtěžší ze všech. Musím něco vymyslet.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 28/02/2021 10:06 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60877
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Předem neočekávám, že březen bude pro mě lehký na udržení abstinence. Dnes například velmi těžký den, protože všude venku plno lidí pilo, přesto jsem vylezl také, protože jsem si chtěl užít poslední možnost se dostat dál než za humna. Nevím, jestli to bude pro všechny těžší nebo lehčí teď při spřísnění opatření, asi jak pro koho. Dejme abstinenci šanci i v březnu, kdy bude střídavě pěkné počasí a mohlo by zrádně svádět k přerušení abstinence. Až jsem si dnes říkal, že jsem v dost tupé náladě, nevidím a nepouštím si moc jarní emoce, ale je to tím, že prostě nemůžu podlehnout sentimentu, ten mne žene k alkoholu.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60894
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Jak čtu na sousední diskusi o DETOXu , tak dneska mám detox od kávy, rozhodl jsem se s pitím kávy přestat(1,5 polévkové lžíce za dopoledne) Prý s tím je spojená bolest hlavy a trvá jen dva dny maximálně. Jestli tedy můžu doporučit vedle na fóru jak do detoxu. Tak den před nástupem detoxu spíše odpočíveje a nenamáhejte se nezvyklou námahou po které by vás boleli svaly, klouby, záda. Protože v detoxu se to vše 10x znásobí jako dnes mně. Zvládám to bez nějakých prášků, nerad bych si to ještě nějak zhoršil, přeci jenom domácí podmínky...
Teď mne ještě čeká srovnat si priority, že jíme aby jsme žili a ne naopak a že v zdravém těle pozitivní duch. Jak se léčím od alkoholu sám, má to nevýhodu, že tady doma nemám režimový opatření a tak to musím v březnu rozhodně změnit.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#60898
Re: Takhle nějak to mám taky! Před 3 rok, 1 měsíc  
Čusek a z čeho Tě bolí ty svaly atd? Z abstinence kávy? To si nemyslím, nicméně káva v rozumné míře je zdravá, já bych se bez kávy neobešel, ale pokud Ti nedělá dobře, tak to chápu - jsou i bezkofeinové.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter