Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Partnerka alkoholika
*
#59478
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
On jen tak na dno nepadne,jelikoz vzdy utika k mamince a ta jeho piti toleruje,omlouva a kryje.Ja jsem se snazila mu pomoci na ukor sebe a deti,ale takhle uz to dal nejde.Ono mu o nic nejde,ani uz nemam opilecky telefonaty a sms.Uz je smireny s tim,ze s nami nebude a nebo jak tu nekdo psal,ze si mysli,ze ho zase vemu na milost.
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59480
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Pokud píšeš příspěvky sem, tak to čte asi docela hodně lidí, takže i tímto pomáháš šířit jakousi osvětu (ne, že bych to slovo měla ráda, ale jiné mě nenapadá). Samozřejmě jít na sezení AA je taky dobrá věc, oni lidi fakt neuvěří, dokud neuvidí, neuslyší... Mně fakt velmi nakoplo číst zde zkušenosti lidí, je tu poměrně široké spektrum- od začínajích alkoholiků, přes těžké alkoholiky až k začínajícím i pokročilým abstinentům. Jinak ve Tvém případě bych opravdu psaní na hřebík nevěšela, píšeš fakt výjimečně stylistycky čistě a bez chyb. Asi se Ti nebude chtít psát o smrti mámy, ale zrovna takovéhoto tématu je třeba nejvíc- já osobně jsem četla jak Úsměvy smutných mužů, tak třeba Zápisník alkoholičky... To téma je opravdu v Česku hodně vážné, alkoholová dostupnost je tu neskutečná. Třeba teď v PES 5 si člověk může koupit jen tzv. věci denní potřeby, čili náplň do propisky neee, ale alkohol kdekoli.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59481
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Jinak ještě Poslední Naději- jakožto máma opravdu nechápu mámu, ke které syn chodí chlastat, aby ho neviděla jeho partnerka...
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59484
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
On jen tak na dno nepadne.

Ale padne. A neuchráni ho ani mama. Naviažem hneď na slova MichalaM. V určitej chvíli alkohol úplne prevezme moc nad životom. Potom to končí bohužiaľ ako Mišova mamka. Takých osudov, keď príbuzný tu márne hľadajú rady a pomoc pre blízkych, je dosť aj tu na fóre. Závislosť je sviňa. Človek sa aj snaží niekedy prestať. Ale ak to trvá často a dlho, veľa ich to zabalí. Psychicky ich to neustále "padanie" a "vstávanie" položí a s pocitom márnosti končí to napr. samovraždou alebo totálnym kolapsom organizmu a smrťou.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59487
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Maťo:
To pokazde dopadne takhle stejne?To si nikdy neuvedomi,ze je zle? Je to hrozny cist,ze tenhle clovek umre.Ze se z toho nedostane...ale asi je to treba slyset,cist.Jinak bych doufala porad dokola.
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59488
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
To pokazde dopadne takhle stejne?

No u závislosti je to tak, že je to progresívna choroba. Ako skončí on? To ukáže čas. Možno prestane, možno nie. S tým dúfaním v nápravu. Si ochotná obetovať život svoj a svojich detí čakaním, či prestane piť? Prečitaj si príbehy v knihe návštev je ich tam požehnane. Zistíš, že nie si sama v tomto.
Ako je pravda, že sú aj chlapi, čo prestanú. A nie je ic málo. Riskneš to?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 05/01/2021 18:53 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59491
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Děkuji všem za odpovědi a snahu otevřít mi oči.Já jen asi nechci vidět.Všechno mě hrozně mrzí a bojím se, jak to vše zvládnu sama s 12 letou dcerou a 2 letým klučíkem.Bojím se, spíš vím, že nepřestane pít a hlavně ani jeho matka nepomáhá. U nich pijí dvě její další děti (jedna je vlastně její vnučka, ale tu vychovávala od mala, jelikož její dceři by jí vzali kvůli chlastu). Máma ho doma nechává, vozí ho kam si řekne autem a to samé dělá i s ostatníma pijákama.Jí nedomluvím, akorát je pak na mě naštvaná.Ještě jednou děkuji.
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59494
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
PosledníNaděje napsal:
Děkuji všem za odpovědi a snahu otevřít mi oči.Já jen asi nechci vidět.Všechno mě hrozně mrzí a bojím se, jak to vše zvládnu sama s 12 letou dcerou a 2 letým klučíkem.Bojím se, spíš vím, že nepřestane pít a hlavně ani jeho matka nepomáhá. U nich pijí dvě její další děti (jedna je vlastně její vnučka, ale tu vychovávala od mala, jelikož její dceři by jí vzali kvůli chlastu). Máma ho doma nechává, vozí ho kam si řekne autem a to samé dělá i s ostatníma pijákama.Jí nedomluvím, akorát je pak na mě naštvaná.Ještě jednou děkuji.

Zeptám se úplně hnusně...Bojíš se jak to zvládneš s dětmi a nebojíš se, jak to zvládneš s dětmi a s bonusem alkoholika, který je absolutně nezodpovědný s jeho matkou za zády co ho v chlastu podporuje??
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59495
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
SAM:
Musím říct, že to byla ne hnusná otázka, ale náhodou dost dobrá a pravdivá, k zamyšlení.Bojím.Takže když to vezmu kolem a kolem obě možnosti jsou na nic.Tak i tak už je vše naprd.
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59498
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
PN, ja si nedovolím tvrdiť, či máš alebo nemáš od neho odísť. To musíš vedieť ty sama. Už aj vzhľadom na to, z akého prostredia pochádza, kde sa mu pitie toleruje.

Len doplním tvoje slová. Pritom cela jeho obec a okolni vesnice vi,co je to za alkace

Neprebralo ho ani narodenie syna. Čo ho preberie? Ďalších desať synov?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 05/01/2021 23:00 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter