Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: relaps
#10556
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Leesa napsal:
Je mi přes třicet. Určitě to nechci zase začít zkoušet sama a dopadnout takhle, zároveň sbírám odvahu s tím někam zajít a zavolat ani nevím,kam to je nejlepší. Nikdy jsem to neřešila. Nějaký tip?

Urcite pani Helena ma pravdu, ja mela cestu jinou, me je 30 a dostala jsem se dobrovolne-nedobrovolne na 3 tydny do Bohnic, pak resila psychiatra a nasledne jsem si sama nasla psychoterapeutku ke ktere chodim cca ted uz jen jednou za cca 4-6 tydnu na 90minut (podle pocitu a casu), prasky neberu a pomaha mi jak terapie tak pracovat na sobe. Leeso najdete si na internetu psychoterapeuta ktery se specializuje i na zavislosti, popr.zajdete za obvodni lekarkou jestli s ni mate dobre zkusenosti, moje to take vi, predavala jsem ji zpravu z Bohnic a lecim si i jatra, mela jsem spatny testy.

Je to BOJ, ale da se vyhrat, hlavne udelat ten prvni krok a neucuknout, verte mi ze sama se to tezko zvlada a je to otazka casu kdy do toho zase spadnete, mozek rychle zapomina na to spatny, aspon u me to tak vzdycky bylo..
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 27/08/2012 13:38 Provedl: Jessie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10557
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Zdravím vás všechny spolubojovníky proti Chlastu!!! Strašně moc také děkuji všem za jejich příspěvky, každá rada se hodí!Mě je 35 a chtěla bych taky nějakou rodinu, ale vím, že pokud sama nebudu v pohodě, tak to nemá cenu.A v těhotenství se asi stejně antabus užívat nedá ...? Navíc beru antidepresiva, abych to všechno nějak ustála a ty v těhotenství taky brát nemůžu, takže nevím,jestli se mi podaří vůbec nějakou rodinu založit....normálně je mi z toho všeho nanic, nevím co mám se svým životem dělat. budu muset o tom promluvit s psychiatrem.Ale na druhou stranu víte, co je zajímavé, že již delší dobu docházím k psychiatrovi a psychologovi a pořád něco řešíme a probíráme a pak to stejně dopadne takhle.Jak poznám, že je můj doktor ten správný a že mu nejde jen o to, aby předepsal prášky a dál ho to nezajímá??!Jsem z toho všeho tak zmatená a bezradná... (
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10558
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Helena napsal:
Dobrý den,
nejdůležitější i ve vašem případě jsou 2 věci.Přiznat si alkoholismus sama sobě a následně se se svým problémem někomu svěřit.Pokud tohle uděláte,máte to nejhorší za sebou.
Mluvím ze své zkušenosti,hodně dlouho jsem se odhodlávala jít k lékařce.Styděla jsem se,ale dneska vím,že naprosto zbytečně.Šla jsem normálně ke své obvodní praktické lékařce a všechno jí řekla,jak je to s mým nehorázným pitím.Vzala to úplně normálně.Každý lékař bere alkoholismus jako jinou nemoc a i se tak k Vám podle toho chová(aspoň každý DOBRÝ lékař ano).Byla jsem ochotna udělat vše,co mi doporučí.Naštěstí jsme to zvládly spolu,bez jakýchkoliv jiných odborníků.Ale jednoduché to nebylo,zatím se však daří.Ve Vašem krásném věku je škoda každého dne s alkoholem.Mě je 63,udělala jsem to pozdě,ale přece.O to víc si střízlivého života vážím.
Nebudu dál psát romány a držím Vám palce!
Helena


Pani Heleno, muzu se zeptat, jak dlouho abstinujete a jestli byste byla tak hodna a napsala nejaky Vas prubeh, kdy to treba uz bylo snadnejsi po roce, dvou..peti atd. Jestli uz jste to nekde zminovala tak se omlouvam, nemam proctene vsechny prispevky..Jinak drzim palce i Vam!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10559
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Moc děkuji za podporu, knížky od MUDr. Nešpora akorát procházím, jsou opravdu dobře napsané a informace k životnímu stylu sedí. Určitě taky vyzkouším si s někým promluvit, najít psychologa. Hlavně doufám, že budu mít dost síly, abych to zvládla. Je mi sice mizerně, ale jestli tohle měla být ta pomyslná poslední kapka, tak taky dobře...
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10560
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Nela napsal:
Zdravím vás všechny spolubojovníky proti Chlastu!!! Strašně moc také děkuji všem za jejich příspěvky, každá rada se hodí!Mě je 35 a chtěla bych taky nějakou rodinu, ale vím, že pokud sama nebudu v pohodě, tak to nemá cenu.A v těhotenství se asi stejně antabus užívat nedá ...? Navíc beru antidepresiva, abych to všechno nějak ustála a ty v těhotenství taky brát nemůžu, takže nevím,jestli se mi podaří vůbec nějakou rodinu založit....normálně je mi z toho všeho nanic, nevím co mám se svým životem dělat. budu muset o tom promluvit s psychiatrem.Ale na druhou stranu víte, co je zajímavé, že již delší dobu docházím k psychiatrovi a psychologovi a pořád něco řešíme a probíráme a pak to stejně dopadne takhle.Jak poznám, že je můj doktor ten správný a že mu nejde jen o to, aby předepsal prášky a dál ho to nezajímá??!Jsem z toho všeho tak zmatená a bezradná... (

Ja osobne jsem se otevrela sve psychoterapeutce az nejak po pul az trictvrte roce a hrozne mi pomaha to byt uprimna a nelhat, predtim jsem stale sebe idealizovala a pokazde kdyz jdu ze sezeni mam dobry pocit a i se na ni tesim, je to lecitel me duse a i dalsi duvod proc se nenapit protoze nechci zklamat SEBE, rodinu, kamarady a i ji. Prasky jsem brala v Bohnicich a byly k nicemu, akorat jsem ztloustla a byla unavena, ty jsou nanic, neleci pricinu, bez prasku to jde, existuji bylinky, prasky ktere nejsou navykove, cvicit, meditovat..
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10561
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Leesa napsal:
Moc děkuji za podporu, knížky od MUDr. Nešpora akorát procházím, jsou opravdu dobře napsané a informace k životnímu stylu sedí. Určitě taky vyzkouším si s někým promluvit, najít psychologa. Hlavně doufám, že budu mít dost síly, abych to zvládla. Je mi sice mizerně, ale jestli tohle měla být ta pomyslná poslední kapka, tak taky dobře...

Leeso jste z Prahy? Jinak od pana Nespora vsechny knizky jsou velmi prinosne, muze to byt dobra soucast terapie!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10562
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Já taky moc neholduji žádným práškům, ale nevím, zda když opravdu mozek potřebuje určitou látku aby fungoval,zda to jde opravdu nahradit homeopatiky či bylinkami - už jsem něco takového vyzkoušela předtím, ale nezdálo se mi, že by to nějak pomohlo.Mohla byste mi tedy poradit nějaké ty bylinky, či přírodní doplňky,které vy máte odzkoušené.Děkuji moc.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10563
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Nelo, přesně jak píšete, to si taky řeším a žádné léky teď brát nechci. Marně pátrám, kdy se to s tím pitím zvrhlo a přijde mi, že od první skleničky vína kdysi. Mrzí mě, že jsem to taky nezačala řešit dřív... Ale na druhou stranu nikdy není opravdu pozdě a respekt před každým, kdo to zvládne, takže Heleno, máte můj obdiv!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10564
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Teď trochu pendluju, ale v Praze jsem často, terapeuta bych preferovala odsud, máte nějaký kontakt?
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10565
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Nela napsal:
Já taky moc neholduji žádným práškům, ale nevím, zda když opravdu mozek potřebuje určitou látku aby fungoval,zda to jde opravdu nahradit homeopatiky či bylinkami - už jsem něco takového vyzkoušela předtím, ale nezdálo se mi, že by to nějak pomohlo.Mohla byste mi tedy poradit nějaké ty bylinky, či přírodní doplňky,které vy máte odzkoušené.Děkuji moc.

Nelo nevim jestli ja Vam muzu poradit ohledne bylinek atd. protoze kazdemu zabere neco jineho a hlavne Vy uz jste brala Antabus a nevim co mozku tedy chybi, jestli je to malo serotoninu atd.

Kazdopadne ze sve zkusenosti mohu doporucit MUDr. Hoffmana - cinska medicina, tabletky ktere zmirnuji stres a uzkosti: www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-potizi/stres

Pak samozrejme at uz caje nebo tabletky trezalka, kozlik, caje na nervovou soustavu a ruku v ruce posileni jater a detoxikacni caje. Mam vyzkouseny i Persen, take zesilit davku magnezia (spolu s vapnikem je nejlepsi, lepe telo vstrebava) a B komplex.

Na dobre usinani - medunka nebo specialni caje ala Spanek a nervy nebo na nervovou soustavu
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter