Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: neviem sa najst nikde
#9650
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Myslím,že to Hanka myslela jinak s alkoholem.Já jsem se stala alkoholička.Zprvu byl pro mne alkohol dobrý lékař a ten nejlepší přítel-dával mi hodně.Dokázala jsem s ním snít celé roky.Dokázal mne nastřelit do práceByla jsem výkonná jak stroj.Utišoval každou moji bolest a trápení.Rozpouštěl strach a úzkosti,kterými jsem trpěla.Až jsem se probudila.Právě včas!Abych si přiznala,že mi nenápadně začal brát.Lásku,děti,sebedůvěru,práci,klid,jistotu,úctu,můj život...Jsou lidé,kteří pijí dál i přesto,že ztrácejí-stejně jako já dřív.Znám to,vím,že jak je těžké přiznat si svůj problém a přestat.Není to nemožné!Jsou lidé,kteří pijí-můžou nemají problém.Mají svoji míru.Neztratili ji jako já.Jako každý alkoholik ztratí časem svoji kontrolu.Já jsem alkoholička,která není sama,kdo má tento problém.Dnes jsem vděčná za svůj život-takový,jaký je.Už ho nesním díky svojí zkušenosti-už se ho učím žít a brát právě takový,jaký je-ne takový,jaký jsem si ho přála já.Dnes se učím mít ráda lidi,takové jací jsou a nechci je měnit-tak jako dřív.Dnes se učím být vděčná za všechno,co mám a netoužím mít mnohem víc,než jsem chtěla.Dnes jsem spokojená sama se sebou a mám se konečně ráda-takovou jaká jsem.Dnes už vím,jak jsem byla dříve hloupá-a nestydím se za to.Kdyby nebylo mé minulosti a zkušeností,které jsem v ní získala?Neprobudila bych se do života?Prospala bych ho celý-a to by byla ta největší chyba v celém životě.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9724
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Alkohol, je prostě jen alkohol. Zrovna tak prášky práškama, drogy drogama........a rozjetý vlak prostě jen jede.
Nic víc, nic míň.
Vy, co sem píšete....píšete předpokládám podle své vlastní víry (v tom lepším případě i zkušenosti).
Nejde přeci o to, kdo jako musí mít pravdu...nebo někomu zde ano?
Co člověk, to vlastní svět, vlastní malý vesmír. Vlastní vzlety a pády a hlavně.....vlastní cesta, kterou se rozhodl v daném okamžiku jít (ne vždy bohužel přesně ví, kam opravdu směřuje).
AA....Já tam nikdy nechodil.
Podle zkušenosti lidí, co sem píšou, jsem to ale mohl zkusit.
Proč? Alkohol a abstinence, je podstatně víc, než nepít.Třeba, jsem se mohl naučit něco víc. Nebo to mohl alespoň zkusit. Třeba to, že i když nepiju, tak jsem se něco ve svém alkoholismu naučil. Nebo, jsem to vlastnil ještě před tím....
Pro to, aby člověk spadnul do závislosti a nejen chlastu, je třeba většinou nějaký ten předpoklad. Ten nehledejte nikde jinde, než u sebe.Žádný chlast... ani rozjetý vlak Vám za Vás nemůže.
Nejde ani o toto forum, o to, kdo jako má pravdu....
Jde o reálný život a naše role v něm. O interakce s lidmi stejně tak, jako tady.
Nejde o to, že v AA jsou lidi takový a makový. Ty jsou přeci všude... tedy v reálu a pro toho, kdo v reálu chce prostě být.
Už vůbec nejde o to, proč to není tak a ne jinak. Proč by mělo být? Do AA se mají chodit lidi bavit a kámošit?
Jasně že i to jde, ale důvod k návštěvám AA je přeci zcela jiný. Pokud má někdo problém být otevřený (to znám z minulosti), je to ve vší úctě bohužel jeho problém. A co je horší, je všude...nebo ne? Navíc.. opravdu není k zahození se osobně setkat s někým, kdo je třeba stejně praštěnej a nebo kdo to navíc zvládnul. Ten člověk je totiž z masa a kostí a je reálnější, než fundovaný odborník. Proč?Protože mu to přirozeně věříme...
Pokud jde o to, jak moc je reálné, zvládnout závislost (jakoukoliv) sám.
Jednoznačně JÁ napíšu.....neriskovat!
A to ještě s čistým svědomím a vědomím toho, že jsou lidi, co to dokázali. Napsal bych to i v případě, že bych byl to dokázal takto já. Nedokázal. Hádejte proč?

I tady na tomto foru, přeci najdete normální reálný život, někde chybí trocha ta respektu, někde sebedůvěra, někde máme pocit, že víme prostě vše atd....

Zkuste to vzít tak, že jde všem o jedno, tedy alespoň doufám.
Podat druhému pomocnou ruku.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 18/07/2012 21:32 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9725
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Romane.Díky,že jsi se ozval.Aspon´vím,že žiješ.Něco nového u tebe?A propo-víš i takto pracují alkoholické hlavy,které stále usilují o to že právě ony mají pravdu.Chcou se hádat a vyvolávat zbytečné spory jen proto,aby se mohly napít.Málo,kdo si uvědomí a přizná,že je nespokojený jen a právě kvůli tomu,že mu chybí alkohol.A tak nevědomky chce vyvolat nějaká spor-vždycky o nepodstatnou věc-jen proto,aby si své napití mohl patřičně zdůvodnit.A tak čas od času to vidím na tomto fotu,ale i jinde mezi alkoholiky.Připomene mi to vždy i moji nemoc-a jsem za to vděčná,že ji můžu takto pozorovat a uvědomovat si nejen ji,ale i jeden z jejich průběhů.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9733
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
toto mám z nejakej učebnice psychológie
Znaky sekty – autoritárske vedenie, elitárstvo a výlučnosť, šírenie dogmy, presné pravidlá a zásady pre život členov – ich úplná kontrola a regulácia. Viera povýšená nad rozum, sankcie tresty, psychická manipulácia pri získavaní nových členov (love bombing).
na základe tohto a 12 tradícií AA som usúdila, že nie sú sektou.
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9734
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Alkoholik je sám vždy manilulátor-proto žádný alkoholik manipulaci druhého,druhých nesnese.Alkoholik nesnese žádnou kontrolu druhým člověkem,protože nevědomně sám má potřeby kontroly všeho a všech.O autoritě už ani nehovořím-jakýkoliv tlak je pro každého alkoholika neúnosný.Co to značí v praxi?Všichni Anonymní alkholici by se museli takto upít-a celé společenství by tím zaniklo!Funguje jednoduše na svobodě každého člena,který se zapojí.Funguje už na základě dobrovolnosti a ochotě každého jednotlivce.A to je na tom to úžasné a nepochopitelné.Dogmaty,spojenými s rozpačitostí a předsudky trpí nově příchozí pro slovíčko Bůh a především ti,kteří jsou ještě přesvědčeni o tom,že chcou ještě stále pokračovat v pití,stejně jako jsou přesvědčeni o své soběstačnosti.Jak dlouho jim takové nepití vydrží?To je otázka do třenice,protože si málokdo přizná,že nepít zůstat střízlivý je pro nás do konce našeho života.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9788
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Novýho je. Jsem na takové trochu cestě.
Jinak oni takto pracují kolikrát i normální hlavy, nemusejí být ani alkoholický
Ale tady na foru je to jen třeba o tom, že prostě jste jiní a máte různý názory. To je normální přece i venku.
Ta střízlivost do konce života jak píšeš, to je jasný a nutný předpoklad.
Ale je to jen začátek.......
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 20/07/2012 20:40 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9789
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
no jo-ti venku se ale neupijou.Těm max.praskne žlučník.Máš už práci?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9791
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
Stabilní ne a jsem v cizině. Učím se jazyk, je to všechno hop nebo trop.
Jinak k te definici co je sekta....
Ono je to skoro jedno. Popřemejšlej co se okolo tebe děje a pak jdi třeba do práce, do školy, mezi lidi nebo si pust televizi .
Dokud tě nikdo nenutí, je to pořád sranda, ale někdy nemáš dvakrát moc na výběr. Průšvih je v tom, že není pomalu kde vybírat.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 20/07/2012 21:17 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9792
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 8 měsíce  
to máš tak-kdybych pila.nebo kdyby jsem nepoznala díky svému alkoholismu,to,co jsem začala poznávat a přijímat?Celou situaci bych nemohla unést-jednoduše bych si hodila mašli,nebo bych skončila uchlastaná.Neříkám,že se mi občas ze všeho nezvedá žaludek ale zase si uvědomím,že jsem na tom ještě relativně dobře,spím v posteli,mám topení,které hřeje,hlady neumírám,jsem relativně zdravá a co mne občas zlobí a nechce dobře fungovat je jen důsledkem mého pití,za které si můžu sama....Vzpomenu si na lidi,kteří by za to,co mám já dali nevímco-protože oni nemají nic z toho.Takže se ujistím,že jsem relativně na tom dobře a není proč věšet hlavu.Občas mne píchne u srdce,když pomyslím na budoucnost svých dětí.A můžu být ráda,že se nestali všichni narkomani,nebo alkoholici-už z toho,že by na ně padla beznaděj a strach z jejich vlastního života,které by je hnaly do závislosti-tak jako mne dřív.Myslím,že jako republika sedíme nv hnoji a lehneme do sraček.!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11176
Re: neviem sa najst nikde Před 11 rok, 5 měsíce  
Prosím pomoc jak zvládat alkoholika který baží pak říká že nebude pít jak ho přinutit jít se léčit Jana
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter