Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#40410
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Bůh = v AA libovný Bůh / vyšší moc
Desatero = 12 kroků
Víra = abstinence

Tak ony AA vznikly v USA, kde je víra v Boha daleko normálnější, než u nás, a netvrdím, že v je to lepší/horší. Možná nebýt toho, že v ČR je tolik bezvěrců, tak to tu sektu zdaleka tolik nepřipomíná. Každopádně já ve vyšší moc věřím, takže to nevidím jako takový problém.
Jinak k tomu co jsi napsal:
Bůh = libovolný Bůh/vyšší moc - to +- beru
12 kroků není desatero, je to dobrovolně navržený léčebný program, který je dost vnucován, ale přesto je dobrovolný..
Nevěřím, že víra je abstinence. Víra je víra a abstinence je abstinence.
Jinak ta literatura AA je podle mého názoru hodně zmatená.. Ale co chceš, psali to alkoholici
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#40487
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Chodil jsem na AA v Praze kousek od nam. Republiky a fungovalo to jako normalni setkani. Nesetkal jsem se s tim, ze nekdo nekoho kritizoval nebo ze by se na necem lpelo.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40529
Re: Jak to v AA chodí? Před 7 rok, 4 měsíce  
Já chodil na AA jen jednou. Pár měsíců jedenkrát týdně. Všechno kolem Boha jsem vynechával. Ani jsem se neměl tendenci učit úvodní prosbu, závěrečnou nic. Pomáhalo mi, že se můžu otevřeně bavit o svých problémech. Pocitech. Pochytávat postřehy od jiných.

Přemýšlím, že bych tam po dvou a půl letech opět zašel. Možná bych se i na ty věci kolem Boha díval jinak. Ono přiznejme si, že ne všechno při nepití máme ve svých rukách. Ono je třeba na něco vyššího věřit. Já si svého Boha nakonec našel. Vzpomenu si na něj a i mu poděkuju.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47839
Re: Jak to v AA chodí? Před 6 rok, 1 měsíc  
Tak i já si našla svoje AA. Ráno jsem se tam došla podívat, kde to vlastně je a odpoledne šla už najisto. Měla jsem hodně načteno, takže mě úvod ani závěr nepřekvapil, naopak pár vět jako by bylo přímo určených mně. No a prostřední převážná část povídání byla vlastně podobná zdejším příspěvkům. Zdejší skupina má i akce mimo, takže pokud člověk hledá lidi se společnou nechutí k alkoholu a k pití, měl by možnost. Asi by bylo předčasné soudit, jak mi docházení pomůže nebo zda vytrvám, ale pro současnou chvíli je důležité, že tu možnost mám a že jsem dostala kontakty, kam můžu v případě SOS zavolat. To považuju za důležité - pro sebe. Jinak každá skupina bude asi jiná, hodně záleží na lidech, kteří se sejdou. Ale tak je to všude, každý jsme jiný, máme jinou alkostory, ale cíl by měl být společný.

Mám výhodu, že bydlím poblíž velkého města, takže skupin mám více na výběr. Původně jsem si hledala skupinu asi 100 km od nás s dojížděním - měla jsem strach ze ztráty anonymity.

Takže to jsou moje čerstvé zkušenosti.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49221
Re: Jak to v AA chodí? Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahojte, kdo máte zájem, dávám kontakt na Skype spojení na ZS AA:

1url.cz/ht7M5
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49225
Re: Jak to v AA chodí? Před 5 rok, 10 měsíce  
A ja tu dám aj info pre Slovákov. Stránka www.askas.sk. Tam je zoznam klubov na Slovensku. Nie sú to síce AA, ale tak každý si môže vybrať. Sú aj AA.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter