Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#978
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 11 měsíce  
Já jsem nemyslela,ža se máte chlubit tím, jak dlouho abstinujete.Mě to jen zajímalo čistě z hlediska zkušeností.
Janax
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1014
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 11 měsíce  
Těch 6 let jsem vydržela díky áčkám.Pořád se mám co učit, makat na sobě.Protože alkoholismus je nevyléčitelná nemoc, musím se učit s ní žít.Na AA vidím motivaci k životu.Vím, že každý má své trápení, smutky, přesto lidi nepijí, drží se, vážím si jich.Není nic jednoduššího, než začít fňukat nad svým smutkem, chytnout po flašce a pít.Vím, že bych se sama nevyhrabala ze dna, asi jsem slaboch,AA mně pomohli, jsem jim vděčná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1071
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Dobrý den, líbí se mi ta myšlenka scházet se v nějaké skupině aspoň virtuálně zde. Mám za sebou zkušenosti s ambulantní léčbou u několika psychiatrů a sezení u psychologa, než jsem našel psychiatričku, která o alkoholismu skutečně něco ví. Ta mne přivedla ke skupině, která se pod jejím neformálním vedením nepravidelně scházela. Skupina neměla žádná pevně daná pravidla jako AA, bylo to jen volné seskupení lidí se stejným problémem a stejným cílem. Ohromě mi to pomáhalo.O to větší byl šok, když se skupina rozpadla. Jsem z malého města AA u nás nejsou a já přitom patřím k těm, co svůj problém potřebují s někým sdílet.
airwalk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1073
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 10 měsíce  
airwalk napsal:
Dobrý den, líbí se mi ta myšlenka scházet se v nějaké skupině aspoň virtuálně zde. Mám za sebou zkušenosti s ambulantní léčbou u několika psychiatrů a sezení u psychologa, než jsem našel psychiatričku, která o alkoholismu skutečně něco ví. Ta mne přivedla ke skupině, která se pod jejím neformálním vedením nepravidelně scházela. Skupina neměla žádná pevně daná pravidla jako AA, bylo to jen volné seskupení lidí se stejným problémem a stejným cílem. Ohromě mi to pomáhalo.O to větší byl šok, když se skupina rozpadla. Jsem z malého města AA u nás nejsou a já přitom patřím k těm, co svůj problém potřebují s někým sdílet.

Kdyz se sejdou dva alkoholici a probiraji sve zkusenosti a informace, tak uz je to AA skupina. Takze muzete jit do toho a ve vasem meste zalozit vlastni AA. Posleze muzete vasi novou skupinu zaregistrovat na centrale, aby vam posilali informacni materialy o AA, a take udalosti, co se deje v AA mezinarodne. Ceska stranka AA je: www.aacesko.sweb.cz
(pro info: Pristi mesic bude mezinarodni kongres v meste San Antonio, Texas, USA-na pocest 75.zalozeni AA.). Ja navstivila mitinky v USA, ktere byly i v parku-lide se sesedli na a kolem par lavicek a uz se jelo. Celosvetova stranka AA je : www.aa.org Ja beru svoji abstinenci den po dni , v tech 24-hodinovych intervalech= po 1 dni (jak se rika" one day at a time" ).Pila jsem leta, a slo to se mnou zkopce. Obcas jsem prestala, ale pak zase zacala, a kocoviny byly horsi a horsi a "vokna" take. Alkoholismus je progresivni nemoc. Ted uz to vim. Pred necelymi dvemi lety "mi konecnesvitlo"-ze alkoholem nic neresim-naopak-si jen pridelavam starosti. Od te doby nepiuji, chodim do AA, podle potreby-jak se citim-nekdy 3x tydne, nekdy kazdy den. Mam sponsorku, se kterou jsem spolu precetly Modrou Knihu (big book v anglictine) ,a ktera mi vysvetlia pojem Vyssi moci(higher power) a take doporuceny 12ti krokovy program. Hlavni je, ze vim, ze moje zodpovednost spociva v tom, ze jako alkoholik, mam pomahat ostatnim alkoholikum-jak tem, co stale piji, tak tem, co jiz nepiji.Zdravi, Mariana
Mariana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1074
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Pani Libo, nejste slaboch - jste proste nemocna. (alkoholismus).Ja se neschovavam za nemoc alkoholismu, ale citit se mizerne, ci pripadat si jako slaboch je prave cast teto nemoci-vetsinou to souvisi s psychickym stavem alkoholika.(ja se take tak osobne citila, navic i proto, ze rodina a spolecnost mi to take vtloukaly do hlavy- ze neschopnost prestat pit je znamka meho slabosstvi). ted uz si to nemyslim,a co si o mne mysli moje rodina-to nemohu ovlivnit.Nepiju, potoze nechci umrtit, nebo skoncit v kriminale, navic alkohol nic za mne nikdy nevyresil-naopak mi zpusobil silene problemy.Gratuluju vam k 6ti letem !!!!Ja jsem trosku pozadu-blizim se teprve ke 2 letum abstinence. jJste muj vzor. Drzte se!A At zije AA. Vase Mariana
Mariana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1075
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Děkuji za reakci Mariano. O založení AA jsem již uvažoval, ale nejprve se asi pokusím zkontaktovat s nějakou fungující skupinou. Nejblíž je Olomouc, ale klidně pojedu i do Prahy, pokud bych tam měl příležitost nějakou skupinu navštívit. Věřím, že pokud se budu snažit, zase někoho najdu.
airwalk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1134
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 9 měsíce  
V Olomouci AA fungují, poblíž máš i Uherské Hradiště, tam je Luďa, tel. č. máš na stránkách AA.Zítra začíná celorepublikový sjezd AA u Brna, přijeď, můžeš, uvidíš, pochopíš!Zavolej Michalovi z Brna, jestli máš zájem.Taky jeho tel. č. je na seznamu AA.A dnes slaví áčkaři 75 založení AA.Slavte taky s náma, bez alkoholu, jde to, já žiju, protože nepiju.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1136
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 9 měsíce  
Mariano, jsou lepší áčkaři, abstinují déle než já.Ale neboj, taky budeš mít těch 6, 10 let, dokážeme to, viď.Děláme se to pro sebe, pak pro své blízké, je hezky na světě.Denně si uvědomuji, že je výborné, že jsem s tím chlastem sekla, užívám si života, směju se, raduji, blbnu s vnukama,vážím si každého střízlivého dne.Doufám, že Tě obejmu na sjezdu!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1157
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 9 měsíce  
Sjezd áček už je za námi, opět bezva.Ta atmosféra se nedá popsat, každý nováček je z toho paf.Plno lidí, veselí, smích, někdy i slzy, většinou na ženském mítinku, někdo má ten život moc těžký, ale aspoň se může vypovídat, někdy najde i pomoc, radu.Nikomu se nechce domů.Je tam zázemí pro nás, jsme mezi svýma.Je to dar, štěstí, patřit mezi AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1180
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahojda Ivlíku a &, zdravím po dlouhé době. U mě všechno dobrý. Díky Laxusu stojím nohama na zemi a hlavou vzhůru. Užívám si vnoučka, chodím cvičit a vůbec je všechno super. Mějte se krásně, vychutnávejte si sluníčka a přeju všem krásnou dovolenou. Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter