Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...15161718192021...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51915
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Jen se hloupě zeptám, ona ta chuť na pití časem přejde? Opravdu jste došli do té fáze, kdy nemáte na alkohol ani pomyšlení? Žádné chutě? To mě vážně zajímá...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51916
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Já po čtyřech měsících už chuť nemám. Denně si na alkohol vzpomenu.. jakože mi proběhne hlavou taková vzpomínka na ten můj rituál a na chlast. Ale je to myšleneka všeobecná jako že to tu je ale nemusím a ní už bojovat. Jde snadno si tu flašku prostě nekoupit. Prirovnala bych to k tomu když někdo blízký umře. Z počátku to hrozně bolí, nekolikrát za den pláč, prozijeme si to, budí nás to, stesk smutek. Pak přijde smíření. Bolí to, ale snáze to zvládneme. Nakonec to přijmeme. Vzpomínky tu jsou, máme to v sobě, ale proste žijeme. Poznamená nás to. U alkoholu jen vím, že nesmím ani jednu sklenku, bylo by to, jako by ten mrtvý ožil a pak mi ho zase chtěli vzít. Znovu na začátku, znovu ta silná bolest, to chtění být s ním. Snad to nevyznelo blbě
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51917
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Nespoznaný napsal:

A osobne ako turista mám veľké sympatie k tomu, že niekto dokáže VZDAŤ výstup keď to nejde....

"když jste to zvládli vy, zvládnu to i já" - toto je nebezpečné premýšľanie a smrdí to sklamaním zo seba keď sa to nepodarí.....


No jo, ale pak mám příhodu, kdy na Königschusswand Steig před námi spadl lezec, vlezl na nezajištěnou cestu a ...... Bohužel, už mezi námi není... To bylo tenkrát přemlouvání sebe samé, zda jít či nejít, nakonec jsme lezli dál... Hrozný zážitek a pocit z lezení nulový... Někdy je prostě lepší se na to vykašlat...

A to, že mě motivují druzí, na tom nic špatného nevidím... Pokud bych měla být spokojená jen sama se sebou, nic by mě nehnalo dál... Ráda obdivuji výsledky na druhých, motivují mě... Je to jako se sportem, můžu si v posilovně šudlat s kilovkou nebo trošku přitvrdit... Můžu ujít Beskydskou sedmičku a vím, že to dám, ale kdybych to neviděla u ostatních, že to zvládli, řekla bych, že to nedám a ani bych to nezkusila...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51918
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
...o co horší je mít lahev v lednici?

Asi tak o 1491.35 %. Problém v tej fľaše je v tom, že je po ruke. A nikdy nevieš, čo ti v hlave prebleskne. Je to niečo, ako keď ja som pil v krčmách a v začiatkoch by som bol skúšať svoju abstinenciu práve v krčme. To je na hlavu, sama musíš uznať. Áno, máš pravdu. Alkohol je všade. Možno to napíšem blbo, ale abstinenciu si treba hýčkať ako malé dieťa. Hlavne v začiatkoch. Až trochu povyrastie, môžeš si dovoliť viac. Výhoda suchej domácnosti je v tom, že si tu fľašu musíš ísť kúpiť. A to nejaký čas trvá. A máš ten čas k dispozícii premyslieť si to. čo všetko tým napríklad môžeš stratiť. Zatiaľ čo pri fľaši doma môžeš zareagovať skratovite. Ani nebudeš vedieť, ako bude pohárik v tebe. A o chvíľu celá fľaša. Už ti to bude jedno.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51919
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Agi napsal:
Prirovnala bych to k tomu když někdo blízký umře. Z počátku to hrozně bolí, nekolikrát za den pláč, prozijeme si to, budí nás to, stesk smutek. Pak přijde smíření. Bolí to, ale snáze to zvládneme. Nakonec to přijmeme.

Agi,

ty jsi to tak božsky napsala, právě skvělé přirovnání, díky za něj... Přemýšlela jsem nad každým Tvým slovem a představila si to...... Já jsem na začátku, teprve pláču nad ztrátou a těším se na okamžik, až přijde to smíření. Jenže musím si tím projít a je to sakra těžké... Ale ona každá ztráta bolí...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51920
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtku,

máš naprostou pravdu, souhlasím... Hlavně ten zkrat, může přijít a vše bude v háji... Sice mám 2 obchody hned naproti baráku, takže se dá kdykoliv odskočit, ale je fakt, že cestou se může v hlavě zrodit x dalších myšlenek, který tu cestu zvrátí... No nic, víno půjde z domu, máte recht... Než to pokoušet, to radějí nic. Teď jsem na chatě a tady je obchod v nedohlednu, to zajistí další 4 dny v suchu...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51921
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara, u me to neni o chuti se napit - bazeni. Ale naskoci to sem tam - to - ty vole, napil bych se.
Zrovna vcera v hospode - sedel jsem tam s byvalymi kolegy. Vse v poradku. Piju dzus, presadi me, at si popovidam s ostatnimi a pred mnou pul litr piva - nadherny lezak. Tak si rikam, boze jak ja bych ho rad ochutnal. Neochutnal. Ty by ses vozral ,tak na to rychle zapomen, chlapecku!
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51922
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara, pri 3 mesicnim nekoureni jsem podlel te nesmyslne chuti na cugaro a coca-colu, ze jsem v 1h rano skocil do auta a dojel 5km na benzinku. Tonhle udela zavisly clovek. Nic ho nezastavi.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51925
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
MichalB napsal:

Zrovna vcera v hospode - sedel jsem tam s byvalymi kolegy. Vse v poradku. Piju dzus, presadi me, at si popovidam s ostatnimi a pred mnou pul litr piva - nadherny lezak. Tak si rikam, boze jak ja bych ho rad ochutnal. Neochutnal.


Miši,

já mám výhodu v tom, že nechodím do hospody a kdybych šla do restaurace, nemám potřebu si dát víno, vystačím si s dobrou kávičkou a jemně perlivou vodou. Nemám potřebu pít venku, mezi lidmi, mám to spojené s klidem... Velký strašák je pro mě vždy večer a pak návštěvy kamarádek, kdy si děti hrají... Je to zvláštní, když nad tím tak přemýšlím...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51927
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara, ja do hsopody, restaurace bezne nechodim. Chtel jsem jen ukazat, jak tkovy zkrat muze nastat a probihat
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...15161718192021...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter