Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Nehledat to špatné
#62605
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Inka13 napsal:
Karolína napsal:
" proč bych si dnes nedala, vždyť si to zasloužím ",

To je přesné, tyhle myšlenky jsem měla a mám je i teď, snažím se odměňovat jinak, ale stále to není ono, alkohol má rychlý účinek, odměna přichází do pár minut.


Takže jsem se včera "odměnila". Našla jsem doma víno, které nám před časem dal táta, odměním se - dám si jednu skleničku... otevřela lahev a skleničky byly 3, zbytek jsem dnes ráno raději vylila. Já věděla, že nemám moc juchat z počátečního úspěchu. Dnes tedy začínám znovu. Nicméně už vím, že to jde i bez alkoholu. Doma už žádný jiný alkohol není, na tuhle lahev jsem úplně zapomněla a našla ji při úklidu špajzky.
Zítra odjíždím na 3 dny do končin, kde není ani signál ani obchod, dobré prostředí pro nový začátek, s sebou povezu akorát proviant.
Tohle se mi tady na fóru líbí, že si tady nelžu sama sobě ani vám spolubojovníkům.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62606
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Hlavne nebojovat. To stoji moc sil a nakonec je stejne plac a boleni .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62608
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
MichalB napsal:
Hlavne nebojovat. To stoji moc sil a nakonec je stejne plac a boleni .

Ano, já vím, nebojovat, jen jsem nenašla to správné slovo a spolubojovníci mě napadli jako první
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62609
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Nejspis jsem to napsal spatne. Klidne at si nekdo bojuje od rana do vecera Me to nefungovalo a byla to dlouha a trnita cesta lemovana odrikanim a narkem

Ale hlava je chytra. Snazi se smazat stare jizvy v podobe deliria, vztahu apod. a obcas mi soupe myslenky: vole, tak si das jedno pivo po ceste kolem reky. Dyt o nic nejde. Na zizen je pivo nej, no ne? .. Jo? Jedno pivo, jo? Hahaha a to se snazis namluvit komu, ty pako? Tak jo. Das si jedno pivo a co dal? Proc pivo a ne vodu? A proc jedno a ne vic a nebo vic a ne jedno? Odmena, jo? A za co? Tak si kup neco sladkeho. Hele, ty hlavo, me chces zase vojebat, dostat se k poradnemu slehu dopaminu z chlastu a ejchuchu, co? Zneme, to uz tady bylo. Pak se zasmeju sam sobe, koupim si vodu a jdu dal. Takhle to vypada k smichu, ale jinak je to takove peklicko po zbytek zivota. Furt to bude sedet na rameni a cihat na prilezitost
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62610
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Michale, ja se rvala jako das
Od rana do vecera, hodinu po hodine.
Samo mi to fakt neslo.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62611
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Erika, samozrejme ze to nemuze jit samo. Samo se nikdy nic neudela. Ale rozdil vidim v tomto:
- bojuju - od rana do vecera me honi chut na pivo, alkohol, cigarety, drogy. Nakonec tu urvu a odolam a jdu spat vyrizenej a zejtra znova a pak znova a znova.

- nebojuju - proste jsem prijal veci tak, jak jsou a resim, jak je delat jinak a lepe. Jsem alkoholik, tak to je a jinak to nebude. Tak si rikam, odloz to tema, nezmenis to. Presmeruj energii a pozornost na neco jineho - jina vypln casu a prace na sobe a ze je toho casu najednou hodne, kdyz clovek prestane fetovat - to neni pro kazdeho. To je prace na cely uvazek .

Ja do dneska nevim, co se stalo. Jedno rano bylo jako kazde jine, kocovina, tedy spis uz abstak. Problil jsem noc, pot, zle od zaludku, bolave svaly, cele telo defacto zhuntovane, jakoby zmlacene v boxerskem ringu. A to neco zapricinilo, ze jsem si rano nedosel v kreci do obchodu pro par rannich piv na spravenou, ale odjel jsem do prace a po obede sel resit doktory, vysetreni, antabus, psychiatrii, terapie a za dva dny jsem sedel tam, kam jsem v tu dobu patril ) Ale opotil jsem se pekne, nez ubehlo tech par dni k terminu prvni terapie. Mel jsem strach, ne ze ne.

Terapeutova otazka: a co bylo tentokrat jinak, ze si si nesel pro pivo?
Ja: nevim, do dneska na to neznam odpoved.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62612
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Jasne Michale,
takhle napsano, krasne popsano, souhlasim se vsim.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62613
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
MichaleB, skvěle vystižené, díky.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62614
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Inko,

jak já Ti rozumím. Nejhorší je fakt vědění, že je doma nějaká zásoba. Člověk si může 100 přes den říct, že si večer tu lahev neotevře a pak přijde večer a první myšlenka ho zavede přímo ke zdroji. Mít doma sucho je počátek k úspěchu, tak to vnímám já. Když doma nic nemám, tak jsem na sebe sice večer naštvaná, ale ráno se cítím fajn a jsem na sebe pyšná. Moc Ti přeji, ať vše zvládneš
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62615
Re: Nehledat to špatné Před 2 rok, 8 měsíce  
Miši,

proč se tak bráníte slůvku "bojovat"? Furt lepší "bojovat" než nedělat nic.... S nemocí taky lidé bojují, i o lásku někdy bojují, se svými strachy bojují.... Nebo tím myslíš, že to má člověk přijmout? Já přijmula fakt, že jsem alkoholik, ale jak jinak to změnit? Ano, přestat pít, ale tomu se mé já brání, takže pak se jedná o vnitřní boj. Je to jako 2 osoby v jedné hlavě, ta jedná našeptává, napij se, uvolníš se a ta druhá říká, nepij, zítra budeš mít víc energie a bude Ti fajn. .
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter