Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Tři roky nepiju a je to nádhera...
#11124
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Jasně, že má každý chyby, ale proč je zastírat, omlouvat pitím.Není lepší vystřízlivět, snažit se těch chyb dělat co nejméně?A to kvůli svému svědomí?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11125
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Petře právě proto,aby člověk nepil?Musí se naučit řídit svým svědomím v tom nejlepším.Jinak se v chlastu utopí.Je to stejné i v tom,že se musí naučit mít rád sm sebe a vážit si.Poslední tvé příspěvky jsou o jiných.Proč je řešíš?Proč se nezačneš řídit sám sebou?Toto musí být priorita,která tě udrží střízlivým.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11126
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Jednak jsem sám sebe řešil možná až příliš dlouho. Pokud člověk řeší sám sebe, tak se může taky tak trochu zacyklit. Myslím si, že momentálně nemám důvod řešit sám sebe, víc než řeším. Psycholog, změna myšlení, vcelku úspěšná válka s OCD. Dávám si dohromady staré resty a snažím se neprodukovat nové.
Nevím, co bych měl řešit ještě jiného.
Výčitky kvůli chlastu jako takovému jsem nikdy neměl a pochybuji, že kdy budu mít. A je v zásadě jedno, jestli střízliv nebo pod vlivem.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Poslední úprava: 30/09/2012 21:39 Provedl: petr_n.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11127
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Já mám výčitky ne kvůli chlastu jako takovému, ale kvůli tomu, komu jsem díky alkoholu ublížila. co jsem zničila, sobě ublížila, ...
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11128
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
já výčitky nemám, je mi líto toho času ale zase ono vše zlé k něčemu dobré, aspoň už vím o svých limitech a v téhle oblasti jsem již prozkoumala co bylo třeba a děkuju již ne, život má i lepší nabídky, mějte dobrý týden a nepijte:), já nebudu...
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11130
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Program AA mi pomohl vyrovnat se s minulostí tak, že před ní neutíkám a nemám z ní strach. Byl bych naivní, kdybych si myslel, že stačí přestat pít a vše bude ok. Vyřešená minulost, je pevným základem současného střízlivého života.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11131
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Petrato,
zdravím a souhlasím,že všechno zlé je pro něco dobré-u mě to zafungovalo, asi to tak mělo být.O to víc si teď vážím toho krásného,barevnějšího,střízlivého života.
Ten krásný pocit přeji i Vám, věřím,že vytrváte v nepití!
Hezký den-Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11132
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
heleno díky a stando zdravím, a ano pořešená minulost je dobrou základnou, tak ať se nám všem daří:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11133
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahojky. Abych byl přesnější, vyřešená minulost není pouze pro omezení výčitek svědomí. Je to o křivdách, které se mi stávali, o strachu který jsem často prožíval ale i o dobrých stránkách mého charakteru. Zkrátka všechno čím jsem byl. To abych zjistil kdo vlastně jsem. Nebylo to lehké. Ale nesmírně účinné.
Hezký den, Standa s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11135
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Já si myslím, že každý skutečný alkoholik to pozná, že je alkoholikem. Já už to o sobě vím od 19. let s naprostou jistotou. To, čemu bylo těžké uvěřit a co bylo těžké přijmout, byla skutečnost, že budu nucen úplně abstinovat, že už to nijak nepůjde udělat, abych byl jako ti "normální" lidé...

Co jsem se navyzkoušel "zaručených" metod tzv. "kontrolovaného pití", ale výsledkom bylo akorát 7 hospitalizací v psychiatrických léčebnách, jedenkrát na stomatochirurgii, 18 měsíců podmíněného trestu, ztráta ani nevím kolika zaměstnání, ztráta mnoha přátel a asi i lidské důstojnosti.

Před sedmi lety jsem z tohoto vlaku vystoupil, a doufám, že odjel už někam hodně daleko... Chvála Bohu za to.

Jak všichni vidíte, svědomí sice moc čisté nemám, ale i přesto jsem dostal šanci na nový život.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/10/2012 15:00 Provedl: motorolus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter