Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 123
Dolů
Téma: "Vyléčená" alkoholička a důvěra
#17505
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Kdyby pila tajně, o vnoučata ani nestojí,a každá normální babička by chtěla být s vnoučaty, ne?Já bych taky tlačila na dcery, aby mně je daly na hlídání.Však ona Julie ví, doufám, že tchyni podpoří, a my už neřešme paní, o které nic nevíme.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17506
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Mě spíš přijde, že Julie hledá důvod proč nedávat..Kdyby potřebovala hlídání, už tam zřejmě dávno jsou..Takhle mi to přijde jako výmluva, proč nedávat..Kdyby babka chlastala pořád, tak se nedivim, ale takto? To se jako bojí že dá děti na odpoledne na hlídání a ona se zrovna v tu chvíli ožere, nebo co?
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17509
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Už jsem se nechtěla k tomuto tematu vyjadřovat.Šlo mi o princip,protože žádný alkoholik by hlavně kvůli sobě neměl uplatnovat své nároky pod tlakem na druhého.Měl by se naučit trpělivosti a měl by mít na zřeteli především to,nakolik ublížil druhým(i když ubližoval především také sám sobě).Vidím tam hodně nedořešeného ve vztazích,což je pochopitelné,že budí nedůvěru ale i strach.Každá matka se o své děti bojí.Má přirozený strach.Jednáli se o úzkostlivou osobu může být strach nadměrný.Navíc možná kolikrát se snacha třebas ocitla v situaci,kdy opravdu potřebovala pomoc nebo pohlídat a babička zklamala protože pila?Právě tyto a podobné nedořešené situace opět budí stejné pocity nedůvěry,obavy,strachu.Nebo i vzdoru a to právě tam,kde u mne probíhala zlost,s kterou jsem musela dřív bojovat.Možná podobné situce mne postavily do role,kdy jsem nabyla přesvědčení,že jenom já se musím postarat a postarám se nejlépe.Proto jsem navrhla aby si o všem co bylo otevřeně promluvili,aby tím mohli celou nejen uzavřít,ale i sami si uvědomit jednotlivé příčiny.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17510
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Tu paní neznám, nesoudím ji, nemám na to právo, nechci ubližovat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17515
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Souhlasím s Libou, tu paní nezná nikdo z nás,a nikdo z nás nemá právo ji soudit, svou momentální situaci zná jenom ona sama a
pokud opravdu nepije, není sebemenší důvod jí bránit ve styku s vnoučaty,naopak si myslím, že by jí to i do budoucna v její abstinenci moc pomohlo.
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17543
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
Mrzí mne,že vidíte v tom,že chci jen naznačit druhou tvář jak bych ji měla také vidět a respektovat jako závislá,jako alkoholička,moc mne mrzí,že v tom vidíte soudy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17564
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 2 měsíce  
To by podle tebe ta babička své vnuky neviděla nikdy.Alkoholička bude do smrti.Ty sama by sis to přála?Kdyby pila, má zájem jen o alkohol, ne o vnuky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18035
Re: "Vyléčená" alkoholička a důvěra Před 10 rok, 1 měsíc  
Moc Vám děkuji za Váš názor, napsala jste to moc hezky a inspirovala jste mě k řešení. Určitě si tento problém musíme mezi sebou vyříkat a netrápit se navzájem pochybnostmi. Ať se Vám daří! J.
JulieH

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18036
Re: Před 10 rok, 1 měsíc  
petrch napsal:
Mě spíš přijde, že Julie hledá důvod proč nedávat..Kdyby potřebovala hlídání, už tam zřejmě dávno jsou..Takhle mi to přijde jako výmluva, proč nedávat..Kdyby babka chlastala pořád, tak se nedivim, ale takto? To se jako bojí že dá děti na odpoledne na hlídání a ona se zrovna v tu chvíli ožere, nebo co?

Děti jí půjčuji, je to jejich babička . Ale někdy mám prostě strach např. proto, protože si "v opojení" už i sáhla na život .... Ale to přece u alkoholiků také není vyjímka, že!?! Prostě nevím jak moc mám věřit jejímu duševnu, toť vše, zda-li tím, že abstinuje, nemůže mýt "blbé" nápady ....
JulieH

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18037
Re: Před 10 rok, 1 měsíc  
Jana Mertosová napsal:
Libo,on tu je trošičku rozdíl.Ty na sobě po celou dobu poctivě pracuješ.Učíš se s tím žít,tak aby ses stala přínosem.Poučila ses.Vyrovnala jsi se s tím,nakolik jsi sama ublížovala.Jsi si toho vědoma.Nekladeš nároky ani podmínky,protože už víš,že je to zcestné(pro alkoholika,který na sobě nepracuje opět veliké zklamání a pádný důvod k pití)Ty už víš,že se ti jedná o život,už sis to přiznala.Bojím se o to,že ta paní bohužel ne.V léčebnách se připravuje na to,že ne všichni můžou odpusrit a zapomenout,že musím počítat s trestající tendencí u svých dětí,ale i partnerů,které vycházejí z jejich nezhojených ran,které jsem jim svým pitím a způsobem života s pitím souvisejícím způsobila.UČÍ SE PŘIPRAVOVAT NA TO,ŽE NE VŽDYCKY SE VŠECHNO PODAŘÍ TAK JAK CHTĚJÍ,JAK SI PŘEJÍ.Všechno mi napovídá,že ta paní si ještě nepřiznala to,jak moc ublížila a nenaučila se počítat s následky svého jednání,a už vůbec ne s tím,že je nebude schopna unést.Otevřít všechno proto,aby pochopila ona i její syn a snacha.Otevřít proto,aby se mohlo urovnat všechno tak jak je to správné pro všechny.Otevřít proto,aby se jí mohly otevřít oči dřív než by začala pít opět.Přestala pít ale nezměnila své myšlení.Což je předpoklad úspěchu.

Vidím, že do našeho problému opravdu vidíte, moc děkuji za Vaši reakci, jsem moc ráda, že mě někdo pochopil a zároveň i poradil. Mějte se moc krásně a ještě jednou děkuji! j.
JulieH

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter