Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1...891011121314...18
Dolů
Téma: Proč jsme pili?
#24125
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Četla jsi mou odpověď Evě?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24126
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Pokud se jedna o me zkusenosti s odvykanim,tak to bylo velice tezke a psychicky i fyzicky bolestive.
Mela jsem mozna to stesti,ze jsem nebyla v lecebne vystavena tlaku dalsiho piti,ale to ostatni jsem musela zvladnout sama.Vysazeni dlouhodobeho uzivani alkoholu s rivotrilem,tedy dvou navykovych latek,se podepsalo hodne.Nejprve byl rivotril nahrazen snizujicimi se davkami diazepamu,aby nedoslo k deliriu a epilept.zachvatu.Ovsem pak se mi zacalo nesnesitelne trast cele telo,hlavne ruce,takze jsem nemohla skoro psat deniky,dopisy detem,jist,protoze jsem neudrzela v ruce pribor.
Jist takovou polevku nebo ryzi bylo nemyslitelne.
Doslo k tomu,ze jsem radeji skoro nejedla,aby se na me lidi nedivali,pri koureni jsem si musela druhou rukou drzet tu, v niz jsem mela cigaretu,abych se trefila do pusy.A pak prislo to,co se stat muselo.Sedela jsem na jidelne,prisla si jak otupela,jak po nejakou perinou.Nasledoval zachvat epilepsie a uleva, protoze veskery tres zmizel,mohla jsem konecne psat detem ,jist!To byl konecne pocit stesti...
Ale ma psychika byla moc narusena.Bylo to vse na mne,zadne leky na nervy,obcas atarax,ale pro me zhuntovane telo to bylo malo,takze jsem se trapila dal.Paleni,uzkosti,bolesti hlavy,poceni,strach na kazdem rohu trvajici dalsi tri tydny.Sestricky mi vzdy rekly,ze musim sama,myslela jsem,ze je zabiju.Ale dalsi dny byly pomalu lepsi,plac a sebelitost vystridaly usmevy. Ale po pripusteni jsem byla na startu.Clovek je jako cerstve vylihle kure,ovsem bez pomoci.Musi sam.Pomaha mi psychoterapie,kam uz nechodim s pripravenymi tematy,jelikoz mam uzkosti z meho mlceni,ale konecne jsem se zacala otvirat.
A k tomu musel predtim prijit velky zachvat paniky,uzkosti,vnitrni bolesti,az jsem musela vyhledat pohotovost.Poslednim timto spoustecem byla zprava o vaznem onemocneni dcery.Ackoliv rozum velel, ted ji bud oporou,hlava udelala pravy opak.Mela jsem vztek na manzela,ze me poslal na pohotovost samotnou.
ale moc dobre vedel,proc to udelal. Musela jsem to zvladnout sama i s vedomim studu,co jim vlastne vysteknu,protoze jsem nemohla skoro ani mluvit.Poprve jsem vecer mela halucinace,tak to bylo hnusne.Ale je to deset dni a pomalu se vracim do normalu.Po konzultaci s terapeutkou toho bylo pry na me za posledni pulrok moc.
pry jsem vlastne byla v rekonvalescenci a tato zprava byla moc na mou nemocnou psychiku.Toto mi pomaha,duvera k terapeutce,nelzu,ze uz jsem OK,a zjistuji,ze se to opravdu muselo stat,nikoliv Proc prave ja...
ma rada zni-kazdemu v jeho zacatcich pomuze neco jineho.Mne pomohla terapie,to,ze slysim,ze se vic umivam, naposledy,ze ma ze me doktorka dobry pocit,velky dik patri me rodine,tchyni,ktera cele prazdniny tahla za me domacnost,manzelovi,ze me nelitoval,nechlacholil,nevolal,protoze prave tak jsem to tam musela zvladnout sama.Ale hlavne mym detem,synovi,ktery me po tom vsem neodepsal,psal mi dopisy plne podpory,lasky a i kdyz mi bylo tezko,pri jejich cteni,v nejhorsich chvilich mi byly oporou.
Nevim,kde se to v nem i me dceri jeste najde,ale nedivejme se zpet,nadechneme se,rozhledneme se kolem a i kdyz si budeme pripadat sami,tohle forum dokazuje,ze sami nejsme.Neni jen pro nas,ale i blizke,kteri si nevi rady s nasim problemem.
Alkoholismus neni neco,za co bychom se meli stydet a nepripoustet si ho.Ale obcas je dobre si pripomenout,ze nad nim nikdy nejde vyhrat,tak s nim uz nevyjednavejme a ani nekamaradme.
Preji vsem,at najdou v sobe hodne vnitrni sily, a i kdyz se bude zdat,ze nemuzete dal,sily je tam vic,nez myslite.Nehledejte vinika vaseho problemu,zijte ted,tady a hlavne jen a jen pro sebe.Protoze my vsichni za to stojime.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24127
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Nikolo, díky, hezky napsané. Nestydět se za svůj alkoholismus, je moc důležité, je to nemoc, nevyléčitelná, smířit se s ní, naučit se vedle alkoholu žít.Jen mně je divné, líto, že tě v léčebně nevrátili na Detox, nebyla jsi pod dohledem, nepomohli ti.Potřebuješ nyní sílu a být dceři oporou, doufám, že jí máš, budeš mít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24139
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24145
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Jí jsem psala, že manžel nemusí být alkoholik, může mít starosti...je to na diskuzi.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24160
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24161
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24179
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Renčo. Máš mojí podporu a jsem ráda že jsem píšeš a řekneš si co si opravdu myslíš a taky jsi mi vše vysvětlila i Kira.

Chtěla bych se tě zeptat? Proč si myslíš? Není možné po sebe ovládání a vůlí. Jen co si povolím a mohu kdykoliv skončit? Zajímá mě tuj názor?
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24180
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Plně souhlasím s Renatou. Líbo diskuse není urážet druhé odepisovat druhým nesmysli( viz:Petrch a další)
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24181
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 2 měsíce  
Co se týče Ja.
Plně souhlasím s Annou i Renatou. Mě jeho odpovědi rozčilují a nechci s ním ani diskutovat a radši mu nic nepíšu aby mě takový primitiv vůbec neřešil a ty Líbo taky mě neřeš!

Nemusíš za každou cenu odpovídat. Nic nového mi stejně už neřekneš!
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter