Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1...45678910...17
Dolů
Téma: Jak to začalo....
#2906
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Andrejko,
vaše zkušenost s alkoholem není o nic těžší a horší než-li ostatních co tu psali, píší a dokázali ten rozjetý vlak zabrzdit. Vaše děti prožívají stejné potíže, co prožívají děti stejně nemocných rodičů. Jedná se o nemoc, která se bez léčby neuzdraví, když má někdo symptomy jiné diagnozy, tak člověk nelení a běží k odborníkovi, s touto nemocí se jde jakoby nedobrovolně
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 31/01/2011 09:54 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2976
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Ačkoliv mě manžel nadobro odkopl, zatím jsem čistá.Mám strach, jak to dopadne.Bojím se,že se vrátím zpátky.Jsem nervozní, podrážděná, není mi dobře. Vadí mi všechny zvuky, navíc mám hnisavou angínu.Potřebuju klid, ale ne takový, jaký zažívám. No, je to síla.Přeju si,abych i po necelých 14 dnech vydržela.
Andrea38

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2977
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Andreo, "využijte" toho, že teď pít nesmíte /při angině určitě berete antibiotika / a po dobrání se snažte v tom pokračovat !!!!To, co popisujete, jsou abstinenční příznaky, to musíte vydržet, to bude nějakou dobu trvat, ale odezní to !! Budiž to pro Vás varování, že už jste si nějakou závislost na alkoholu opravdu vytvořila...Řešíte víc věcí najednou, neshody v manželství, alkohol, to se Vám podaří jen s čistou hlavou. Jinak budete padat stále níž a níž.Napište, jak se Vám daří!
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2978
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Ano,je to tak,zpočátku se vám bude zdát že je to k nevydržení,ale vytrvejte.Tělo se čistí nějakou dobu to trvá,až se uleví i problémy se budou lépe řešit.Vydržat
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2980
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
co když s alkoholem problém nemám, jen jsem si to vykonstruovala v hlavě?
Mova
Expert Boarder
Příspěvky: 134
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2981
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Movo, co to píšeš za blbost?Víš sama nejlépe, jak jsi na tom!Neomlouvej se!Byla jsi už na AA?Ne, viď?Neutíkej, postav se čelem k problému.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2984
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
ahoj mova, neblbni po tak dlouhe abstinenci nedelej na sobe pokusy, ja jsem ted taky chvili mela pocit ze muzu a jeden vecer jen dvojka s kamarady, druhy lahvinka s muzem a treti vecer jiz lahev sama, ani mi to nechutnalo,je to v mozku automat, rano kocovina, nestoji to za to, vzpomen jak ti bylo kdyz jsi zila alkoholem , vykasli se na to, mozek alkoholika je mozek alkoholika, dej vedet jak ? drzim palec petra
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2985
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
děkuju vám za reakce, něco takovýho potřebovala jsem asi slyšet...víte, já nad tím pořád přemýšlím, občas si až připadám přehnaná...zvlášť..znáte to, mozek je prostě tak pitomej, že ty ošklivý zážitky vytěsňuje a snaží se pamatovat jen tu "pohodu"...ale neměla bych zapomínat, jak říkáš petrato, na ty rána s kocovinou, na ty deprese, promarněný dny, šance...musím si to pořád připomínat asi, že teď je mi přece líp! jsem přece teď plně zodpovědná za svoje chování, nejsem ovládána "démonem" a to je přece mnohem lepší!! ale jak říkám, neabstinuju dlouho, jsem mladá, kolem mě všichni pijou, chodí se bavit...a já...mno musím si na svou odlišnou pozici zvyknout...ale poslední dobou mi ten alkohol vážně chybí...víte, udělala jsem všechny zkoušky a tak a vlastně jsem je ani neoslavila...
ale nenapiju se, já totiž, musela bych se před sebou stydět, nebo před těma ostatníma? že jsem zklamala. a to já přece nepřipustim...ale vlastně nikdo neví, že s tím takhle bojuju...ech, asi je to docela nesrozumitelný.
Libo, na AA se chystám, opravdu, jen mě prosím nezatracuj, že ne hned, mě totiž takovýhle věci trvaji...třeba než jsem se rozhodla jít k psychiatrovi, to taky trvalo pár let, než jsem si nechala pomoc...možná je to nějaká část sebedestruktivní povahy mojí...
Mova
Expert Boarder
Příspěvky: 134
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2986
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
jsi skvela mova, to asi tak nejakou dobu bude nez si zvyknes,
ze to mas holt jinak nez ostatni, oni muzou, ty ne, ja si vzdycky vzpomenu na cukrovkare s dortama a je mi jasno,
tak se necim fajn odmen, za ty zkousky, oslavovat se da preci vselijak, ale uplne chapu ty cervy v hlave, ze se treba neco zmenilo, no u alkoholickeho mozku se asi nic nemeni, ta stopa tam asi je, ja tomu rikam sama pro sebe alkoholicky gen,tak jsem ho holt podedila, deda pil, tata pije, v cele rodine plno alkacu, co si nemysli ze maji problem, ja ho mam taky a vim ze je to problem, a co, kazdy ma nejaky, tak at se ti slavi i jinak dobre a s pokusenim rychle pis, je to tady takova pojistka, aspon tedy pro mne,
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2987
Re: Jak to začalo.... Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj,už delší dobu se snažím skoncovat s pitím,ale pořád se mi to nějak nedaří..... Celkem dlouho si tady tohle forum pravidelně pročítám,tak sem se rozhodl,že se konečně zaregistruju a snad mi to nějakým způsobem pomůže se držet od pití déle než doted....Je mi 23 roků a pil sem od 14 do 18 pravidelně každý víkend.Od 18 po střední škole sem začal pít i některé dny přes týden.V poslední době to je prostě už šílenost a něco s tím musím dělat.Začal sem mít i 5 denní tahy,každý den do mrtva.Po dvou,třech dnech samozřejmě už člověk potom není schopen jíst a v hlavě ma jen ten chlast.A ty 3 denní kocoviny potom děs a hrůza!Zalezlý v pokoji,schovaný před světem,propocený,nateklý.Nemůže spát,jelikož zavře oči a přijde strach z ničeho a zároven ze všeho.V hlavě šílený zmatek,ruce vyklepané jako startka,jídlo do sebe nedostane.No jo to není ta klasická kocovina po jednom propitém večeru A potom opadne morální kocovina,je dobře i fyzicky a může se pít nanovo.... Maximálně sem vydržel nepít 40 dnů a potom přišel ten zvrat,kdy si můj mozek řekl,že když si dám jedno dvě piva na chut,tak to vadit nebude.No jo jenže potom co přišlo....za hodinu sem o sobě nevěděl,jelikož sem do sebe házel kompletně všechno.Od piva přes tvrdé až po víno a už to zase jelo několik dnů.Jako kdyby si tělo za tu dobu co ten alkohol nemělo chtělo vybrat všechno najednou.A takhle stále dokola,jako v nějakém bludném kruhu.Tohle je,jak sem se dočetl ten kvartální alkoholismus.Jo,vím,že mám problém,protože mi chlast dělá bordel jak v osobním životě,tak v pracovním,no prostě v celém mojem životě a to čím dál tím více.Přitom když nepiji,tak je to super.Opravdu,jak se tady píše,že člověk má radost ze všech maličkostí.Dokonce v tom,že se dokáže kvalitně najíst,psychika a sebevědomí ty jsou úplně na jiné úrovni....všechno jde líp. K psychiatrovi nebo tak se mi zatím nechce.Myslím si,že to zatím zvládnu tak nějak sám,jelikož i moje mamka dokázala přestat sama od sebe.Ted už třetím rokem nepije vůbec žádný alkohol.Uvažoval jsem o anonymních alkoholicích,ale jediné na tom,co mě odrazuje je,že prý tam tolik prosazujou boha.Ne,že by mi to nějak vadilo,každý má právo věrit sám v co uzná za vhodné,ale nechci se cítit třeba,jako při nějaké bohoslužbě Dneškem 6 den nepiju,dokonce i nekouřím.V noci se mi blbě spí a co hodinu se probouzím.To jsou asi ty abstinenční příznaky,ale to bude asi z těch cigaret.Budu se snažit držet no,nic jiného nezbývá,takže ABSTINENCI ZDAR!
ralph
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter