Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: má manžel problém s alkoholem?
#10375
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den prosím o radu,už jsem psychicky na dně manžel pije přestal chodit do práce a ještě chodí dělat dluhy kupuje si alkohol na dluh a hostí i kamarády, už nevím jak dál a nemám to ani s kým probrad tak prosím dobré lidi kteří s tím maj nějaké zkušenosti at mi prosím poradí o léčeni nechce ani slyčet prý to nepotrebuje ale presto všechno propije a dělá dluhy a když mu něco povím tak jenom řve a já už z toho šílím nemužu spát nemužu jíst a začínám mít z toho deprese nejorší je že nemám ani kam jíd a on z domu neodejde.tak jak z toho ven
neznámá

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10379
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 8 měsíce  
Problém s jeho pitím už je zřejmě vleklý.Pokuste se aspon´vy zapojit do skupiny AL Anon v blízkosti Vašeho bydliště.Pomůže Vám to aspon´uvědomit si,že nejte sama.Váš manžel si problém s pitím nepřiznává,nevidí,že už jeho pití způsobuje další a další problémy.Pokud pije nepodaří se mu tyto problémy přiznat.Chce pít dál-to je zřejmé.Jinak to nevidím,než odejít od něj a nechat se rozvést.Je možné,že až tato rána ho dokáže zasáhnout a bude chtít s pitím přestat.Možná!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10781
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ano,má problémy a ne malé.Zatím si je neuvědomuje.Stejně jako vy,nevíte co vás ještě čeká.Taky jsem si vzala muže který byl vynikající,měl rád mě i rodinu.Máme dvě (dnes už dospělé) děti.A rád měl i alkohol.Začalo to nenápadně,plíživě.A bylo toho časem více a více.Jsme z malé vesnice a tak jsem se také snažila opilého muže omlouvat před druhými a opilost tajit před cizími,rodinou i dětmi.Stejně to nepomohlo.Děti se ošálit nedají.Dcera odešla z domu jen co se postavila na vlastní nohy a syn jde ve šlépějích otce (a dědy).Rád se napije (pije ještě více než v tu dobu manžel),nebydlí doma a já jsem tomu jen ráda,že vidím opilého jen jednoho ze svým milovaných mužů.Oba jsou v době střízlivosti moc šikovní a hodní,jen ten alkohol z nich udělá někoho jiného.Syn je vážně nemocný (je těžký diabetik a má odešlou slinivku),ale říct si nedá.Na jakékoliv připomínky reaguje agresivně,stejně jako manžel.Jejich obhajoba je,však si na to vydělali,alkoholici nejsou.Je kuriozní,že o sobě navzájem jako o alkoholikovi mluví,o sobě ne!Jsem s manželem 35 let.Bydlíme v rodinném,přestavěném domku (po mých rodičích).Žiji z invalidního důchodu,chodím o berlích a jsem plně závislá na manželovi.Finančně,ale i proto,že se špatně pohybuji.Stále jsem si říkal,že alkoholismus budu řešit,až děti vyrostou.Chyba!Dnes to nejsem schopna už řešit vůbec.On z domu neodejde a já nemůžu.V minulosti jsem to neřešila hlavně z důvodu studu,stydím se za jeho pití i dnes.Podniká,ale v pondělí kolikrát do práce nejde,má proloužený výkend.Utečte,pokud máte kam.Lepší to nebude,jen horší.Nemůžu spát,vnitřně se třesu,mám žaludeční problémy.On je vklidu.Kdo poradí mě?
irene

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10783
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Iren, zkuste se napojit na Al-anon,nějaké rady jistě najdete.Nevím ale asi nemají své diskuze, ale jistě mají několik telefon.čísel, zjistím Vám víc, ještě včera jsem s holkama mluvila na sjezdu, poradí Vám, jak z toho pekla aspoň trošku uniknout!Jestli chcete, napište mě soukromě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10784
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Na tuto stránku jsem narazila náhodou a nevím jak postupovat dále pokud si chci s Vámi popovídat soukromě.Naveďte mě.Ale polopaticky,jsem na počítači samouk - amatér.Děkuji,každá rada dobrá,když nic,alespoň k přemýšlení.
irene

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10785
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10786
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 7 měsíce  
Irenko,vy se nemáte za co stydět.Bohužel děti nevychováváme jenom slovem ale především příkladem.Škoda,že jste to nechala dojít tak daleko.Já vím,jak si člověk stále namlouvá,že to bude lepší,chce věřit a často věří slibům druhého,ale i svým.Napadlo mne vzhledem k tomu,že jste odkázaná na manžela-požádat do,aby vás odvezl na nejbližší sezení AA.Pokud by nechtěl můžete si zavolat a domluvit se,aby k vám někdo z nich přišel.Když ne za manželem aspon´za vámi.Když si najedete na těchto stránkách na horní lištu na LÉČBA-bez kliknutí se vám zobrazí obsah.Hned na třetím místě jsou Anonymní alkoholici.Kliknutím na ně se vám otevře seznam Anonymních alkoholiků v ČR.U každé skupiny je vždy jedno jméno i s tel.č.Máte možnost si vyhledat nejbližší skupinu a přímo se domluvit.Hodně je ochotných přijet k vám domů,aby vám pomohlo.Snad není na účinnou pomoc pozdě.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12811
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 3 měsíce  
Dobrý den, u nás je to úplně to samé, až na to, že nechodí manžel do hospody, ale pořád máme nějaké návštěvy a nebo my někam chodíme (teď už jsem to omezila jen na nezbytné gratulace) a tam se vždycky tak opije, že si pak nic nepamatuje. Teď už bývá i agresivní...taky mi říká, že ten pije víc a ten častěji, ale taky říkám, že žiju s ním. Dcera má 4 roky a teď jsem v 6-tém měsíci těhotenství...díky jeho pití nezvládám toto těhotenství psychicky dobře. Nadávám si, že jsem do toho šla znova . Je mi líto těch dětí. Vím jaké to je, když rodiče pijí...tady na Valašsku je to "normální". Druhý den si nic nepamatuje a já čekám, že se třeba omluví, ale on nic .- MLČÍ. Už jsem mu jednou dala v zoufalství na výběr: Já nebo alkohol .. vybral si nás, ale nejdná podle toho...Nevím jak se mám chovat a jak ho tedy psychologicky zpracovat ...
Klára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12813
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 3 měsíce  
Klárko, ještě nenarozené mimino už trápíš tím, že se nervuješ, aspoň v tom těhotenství nic moc neřeš, snaž se být v klidu, a zakaž návštěvy, když tak manžela svádí k pití.Sice oni za to nemůžou, manželovi klidně řekni, že uvažuješ o rozvodu, kvůli dětem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12873
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 3 měsíce  
Ja mám ten samy PROBLÉM a uz nevím co dal nejhorší na tom je ze se žraloka my a deti a chlapi proste říkají ze PROBLÉM nemají ted zrovna jsem v situaci ze řeším stejny PROBLÉM a není to hlavně poprvé co jsem v teto situaci proste alkohol je mu přednější nez deti ja uz to beru ale co deti
Msetina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter