Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu Jak dlouho trvá chuť napít se alkoholu a co je to technika suchého domu?

Jak dlouho trvá chuť napít se alkoholu a co je to technika suchého domu?

PDF Tisk Email
jak_dlouho_trva_chut_napit_se_alkoholu_bazeni_cravingChuť na pití alkoholu trvá různě dlouhou dobu, ale nejdůležitější je to, že začíná a končí. Stačí prostě vydržet a chuť zmizí. Období, kdy je člověk sužován touhoou po alkoholu se dá zkrátit tím, že něco podniknete, díky tomu přijdete na jiné myšlenky. Ale i když nepodniknete a vydržíte, je to výhra.


Následující obrázek uvádí, jak je to s chutí se napít v závislosti na čase:

bazeni_craving_graf

Ve výhodě je ten, kdo má suchý dům. Znamená to nemít žádný alkohol v domě. Pokud na to máte sílu a jste odhodlaní přestat pít, vylijte jej do záchodu. Nemyslete na to, když přijde návštěva, co jim dáte pít a věřte, že pokud budet mít alkohol doma, v nějaké slabější chvilce (která skutečně nastane nebo si ji banální problém vsugerujete jako onu slabější chvilku) vypijete.

Pokud přijde návštěva, jsou i jiné nápoje, které se dají pít (minerálka, káva, dobrý čaj nebo tonik). Za to, že nemáte doma alkohol se stydět nemusíte. Důležité je, že jste vyhrál sám nad sebou a to je pocit nade vše.


 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny