Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Jak pít v rozumné míře?
#35761
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Karel:
Udavana presnost u Alteonu je nezarucena cili jako orientacni meridlo je uplne OK ale na presne mereni se tolik nehodi. Muze se napr. hypoteticky stat ze Ti Alteon ukaze 0 a za 15min Te chyti policie, dychnes do Drageru a ten ukaze neco jineho. Rozdil bude pochopitelne minimalni ale presto bude coz muze byt pri nulove toleranci problem. Problem vyse plati zejmena pokud pijes casto a hodne (tj. mas problem s chlastem) a zbytkovy alkohol Ti zustava dele nez u normalnich lidi.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35792
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Ahoj,

mel bych dotaz na zdejsi osazenstvo.
Na odkazu na této strance jsem si udelal test, vyhodnocenim byla sposta psani , nejake grafy , vůbec nic mi to nereklo. Proto bych vas chtěl požádat o názor.
Nepiji vino ani pivo, jen tvrdy alkohol. Vždy vecer doma tak dva az ctyri panaky (pocucavam jednoho panaka třeba 20 minut), na chut, nikdy se neopiji, pokud jsem byl vyjimecne na nejake akci s prateli a pil jsem tvrdy alkohol a vypil vic nez 4 panaky, dokazu se zastavit a prestat když pocituji, ze bych se opil. Klidne si uz panaka nedam a zbytek vecera piji kavu nebo jakekoliv nealko, nemam problém v této situaci rici dost - uz nechci.
Nepiji každý den, priblizne 4x tydne třeba v prubehu 2 mesicu a potom klidne pul roku nic a nechybi mi to. Jakmile si po tom pul roce koupim flasku, zase několik tydnu popijim na chut.

Jsem alkoholik? Mam na to nabeh?

Ctu pribehy na tomto foru a jsou nektere dosti hrozive, proto bych rad cetl vase názory. Dekuji
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35793
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Asi ti tu většina bude tvrdit, že to, jestli jsi nebo nejsi abuzér, se nedà takhle říct. Já ti říkám, že jsi alkoholik. Proč? Asi máš s pitím problémy, jinak by si tu nebyl. Není důležité kolik toho vypiješ, ale jestli ti z toho vznikají nějaké problémy..rodinné, zdravotní, pracovní atp. Nepiješ, aby ses opil, ale na chuť. Tak si dej na chuť čaj a uvidíš. Proč několik měsíců nepiješ a pak zase naopak? Jak si to vysvětluješ?
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35794
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Dee,

dekuji za odpověď.
Alkohol mi nezpusobuje zadne problémy (pracovni, rodinne, financni apod.) Prijdu z práce a naleju si panaka - aniz bych se na to cely den tesil...
Jsem tady proto, ze když jsem precetl nektere pribehy na tomto foru - jsou desive a nekde jsem zaregistroval, ze ta hranice mezi alkoholikem a nealkoholikem je velmi tenka....tak jsem tady abych si ujasnil svoji situaci dokud je třeba ještě cas
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35795
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Ahoj, Pavle. Mňa by zaujímalo prečo niekedy pol roka nepiješ. Môj názor je, že obyčajný konzument, ktorý nemá problém s alkoholom nevidí najmenší dôvod pol roka nepiť. To nie je o tom, že by mu to chýbalo alebo nechýbalo. Ale chutí mu to, tak si dá, kedy chce a kedy má chuť. Preč by napr. nezašiel s kamarátmi na pivo alebo pohárik, keď môže. Prečo by riešil nejaké nepitie až na pol roka, keď s alkoholom nemá problém.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35796
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Krtek,

ahoj. ja neresim pul rocni nepiti. Proste nemam pul roku chut, tak si to nekoupim.
Jsem tedy ten konzument? Když napr. po tom pul roce jdu kolem regalu s alkoholem, napadne me to znenadání. Pul litru vodky piju třeba tyden - nekdy si dam jednoho panaka, další den 3, potom 3 dny nic a flaska je v lednici. Nekdy toho pul litru vypiju za tri dny a ctvrty den si koupim další ale ne ze bych sel vylozene do obchodu pro alkohol, jdu bezne nakoupit a vzpomenu si ze uz mam doma dopito. A tak to jde třeba mesic az dva a jakoby ukojim chut a dalších několik mesicu me při beznem nakupu nenapadne tu flasku koupit ikdyz samozrejme opet jdu kolem regalu s alkoholem
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35797
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Pavle, pij alkohol s respektem. Alkohol má sílu pokřivit Ti myšlení. Může ti vnutit, že radosti i starosti se neobejdou bez něj. Nepí ho při starostech a zbyte Ti spousta toho rybníka na ty radosti, které přijdou. Při zapíjení starostí má schopnost další a další starosti přitahovat.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35798
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Pavle, je zvláštnï, že takhle uvažuješ. Není mi jasné, proč máš z chlastu obavu, když ti alkohol zatím jen dàvá. Může to tak i zůstat, ale nemusí. Je to běh na dlouhou trať....po 5 letech jenom konstatuješ, že tu flašku vypiješ denně a je vlastně všecko OK. Určitě màš dispozici k domácímu pití.Kdyby sis časvod času zašel do putyky, bylo by to přirozenější.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35799
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Dekuji za odpovedi

Dee, v mem okoli se pohybuji lide, kteří piji a podle me si neuvedomuji, ze jsou nemocni. Před casem jsem narazil na tuto stranku a cetl v ruznych tematech a proto jak pise Včelař, mam respekt a zaregistroval jsem se tady abych od vas, pravidelne diskutujících , kteří mají zkusenosti a na vlastní kuzi zkusili co alkohol dokaze, získal nezavisly pohled. Snazil jsem se popsat svoji konzumaci alkoholu jak nejlepe dovedu a vase odpovedi mi potvrdily moje zavery, takze respekt je jiste na miste......ted mezičasem jsem si udelal nejaky jednoduchy test na netu na per otázek, kde všechny me odpovedi na otázky typu "za posledních 12 mesicu vas alkohol omezoval v praci, partnerstvi, zdravi, casove " apod, byly negativni a výsledek tedy znel - nejste alkoholik.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35800
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Neviem, ale možno sám cítiš, že takéto domáce samopopíjanie nie je v poriadku. A bojíš sa ako by to mohlo skončiť. Možno aj preto tie prestávky medzi tým popíjaním. A preto si zablúdil sem. Ale to už len fantazírujem, možno sa mýlim.
Píšeš:"Snažil jsem se popsat svoji konzumaci..."
Dôležitejšie by možno bolo, ako to svoje pitie vnímaš, nie koľko vypiješ.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter