Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Jak pít v rozumné míře?
#35842
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
No, tak téma sebevraždy bych fakt už nechal plavat. Kluci tu v týdnu řešili, že mají ještě hafo rozdělané práce. A že budou dělat až do tmy. Já mam též v plánu dělat až do tmy a si zkusím ještě drobet přisvítit. Život bez chlastu je opravdu paráda a strašně mě baví.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35843
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Hej vy traja. Máte tu písať o tom ako nepiť. A nie o tom ako sa zasebevraždiť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35844
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Též mívám alkosny. Asi před měsíce jsem měl dva během týdne obvzláště husté. Na konci obou jsem se cítil vždy strašně bezmocný. Tak bezmocný a plný beznaděje jsem se cítil právě po tom lese. Chvíli mi též trvalo uvědomit si tu realitu. Už to nechci nikdy zažít v reále. Ve snu mě to droží v ostražitosti. Teď, když abstinuju vím, že mám vše ve svých rukách. Nemusím se dělit o řízení s démonem alkoholem. Vím, že když neudělám chybu, že dojedu kam mám v plánu. Zatímco když to nechám démonovi, nikdy nevím kam to napere. Ne, faktu už nikdy víc. Přál bych si aby to tak bylo.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35845
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Krtek --dyť jo, já nepiju a ani jsem sem nechtěla psát nebejt Ladise. A když už píšu..mno tak o všem. Už to neudělám radši
Včelař - měl bys krom pěstování včelstev dělat i psychologa. Dokážeš v pár větách shrnout problém a i naznačit řešení. Každej si vybere, co chce.
Jo, ty moje sny nejsou alko .. kdyby byly, lehce by se snášely
Ten Ladis i jeho kočka mne fakt trápí. Zkusila jsem přes FB (člověk nemusí být Poirot, aby našel jeho profil) ale nic..
Včelař - úplně mimo téma : kdysi jsi tu psal vlastnosti medů - já med miluju a půl kila mi stačí tak na týden Ale je rozdíl mezi lesním a květovým, že jo. V obsahu vitamínů a minerálů. Můžeš to prosím ještě jednou napsat?
Já totiž třeba nejsem alergik, vůbec, ale když si koupím květový med, kejchám, dostanu rýmu a bolení v krku - je to možný??
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35846
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Květový med je z květů. Včely sbírají nektar, který zahustí med odpařením vody a vzniká květový med - jarní. Obsahuje vitamíny, žádné minerály.

Lesní med. Na listech stromů, keřů žijou mšice, puklice. Napíchnou se na vláknový systém stromů a filtrují sladké šťávy, ze kterých si vezmou co potřebujou a zbytek vylučujou v podobě kapiček, které zůstávají na listech, jehlicích. A buď je, seberou mravenci, nebo včely, nebo to spláchne déšť jako letos a je po lesním medu. Lesní med - medovice obsahuje minerály a neobsahuje vitamíny. Takže schrnuto. Květový je nektar z květů. Lesní to co nepotřeboval stejnokřídlý hmyz a vyloučil - mšice a puklice. Proto já beru květový jako zhmotněné sluneční světlo a proto se u nás jí jen květový. Lesní je ze země stromy vytažená a přes puklice přefiltrovaná míza země.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35848
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Včelař - dík. Tfuj. A já proč se ten lesní tak blbě shání
Ale třeba dcera alergik je a květový nemůže .. zkusila jednou a skončila na JIP. Lesní v pohodě.
Do té doby jsem myslela, že tohle dělení medu je jen marketingový trik - si nějak nedokážu představit, jak donutíš včely, aby lítaly jen na kytky nebo jen na stromy??
Můžeš mi prosím ještě napsat, jak tedy jsi si jist, že včelstvo krom kytek nevlítlo na stromy a jak se teda pozná lesní od květovýho ve finále?
A když teda kupuju med (ne v Lídlu apod), od včelaře, můžu si bejt jistá, že lesní kytku nepotkal??
Jo, je to mimo téma, ale mne to fakt zajímá, zejména po té zkušenosti s dcerkou alergikem ..omlouvám se všem
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35849
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
V pohode Janka. Ja som to nemyslel ako kritiku. Náhodou, mne sa tie Vaše debatky páčia.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35850
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Ne, normálně nebývá s lesním medem problém, ale loni sucho, letos mokro a obojí nebylo požehnáním pro producenty medovice.

Všem radím ať si najdou svého včelaře a kupují jen od něj. Nemyslím tím pouze sebe. Když koupíš med v obchodě, s největší pravděpodobností bude smíchán z medů vyprodukovaných v zemích EU a zemích mimo EU. V praxi to znamená, že se namíchá med z Číny, Ukrajiny, nebo Brazílie s 10% medu třeba z ČR a vydává se už jako český med. Květový med obsahuje i stopové množství pylových zrn. A samozřejmě s konzumací medu do sebe přijímáš i ona zrnka pylu - po troškách a právě s alergií to může pomoct v případě, že konzumuješ med z geografického okolí. Nestane se Ti tak, že do sebe pereš pylová zrna odněkud z tramtárie na která nejsi zvyklá. Pak to u alergiků může dělat bordel. Též bere jedna paní z Hlučínska med od nás a chce lesní, protože těch pylových zrn obsahuje řádově méně. Představ si včelu, když se lopotí po těch pampeliškách, aby se dostala k tomu nektaru, tak je vyloženě pokrytá pylem z tý pampelišky. Ta včela je přilákána na nektar, ale tím, že vystřídá několik těch pampelišek tak těch několik opylí. Tak to funguje s květama. Kytky na nektar lákají opylovatele. (včely, čmeláky, včely samotářky, motýly, můry, netopýry apod.) No a takto pokrytá pylem samozřejmě donese i nějaká pylová zrna do úlu, kde se dostanou do medu.

Takže ještě jednou radím. Med od včelaře z okolí. To co v obchodě je jako nejlepší med v ceně nad 250Kč. seženeš u včelaře kolem 120 až 190 Kč. Máš přímý kontakt, člověka vidíš a v případě dotazů se i něco dozvíš. Já se třeba o své odběratele starám a od příštího roku budu dělat i prohlídky včelstev s výkladem. Na rozdíl od jiných třeba já vůbec nemám problém prodat květový med. Většina lidí totiž upřednostnuje lesní kvůli tomu, že necukernatí tak rychle jako květový. Jarní med řepka, pampeliška, ovcné stromy dokáže zcukernatět za tři dny. Teď jsem točil květový z Javoru, Lípy, malin a ostružin s malinkou příměsí lesního a ten i po měsíci nezcukernatěl. Měl jsem lesní, který ani po dvou letech necukernatěl. Cukernatost - krystalizace je přirozenej projev a není závadou medu - ba naopak. Značí nízký obsah vody tudíž kvalitu. Med obsahuje do osmnácti procent vody. To, že lesní necukernatí je dáno jeho podstatou vzniku.

A k Tvému dotazu. Nenařídíš včelám kam mají létat. Ale obecně. Na jaře, když všechno kvete, tak nejsou mšice. Když všechno odkvete, tak za příhodných podmínek se namnoží producenti medovice a od června - července začíná sběr medovice - a to zas v přírodě moc výrazných nektarodárných rostlin nekvete. Tak je to odělené. Ale zaručit se to nemůže. Jsou včelaři, kteří kočujou a vytáčí hned po konci dané snůšky. To pak mají medy jednodruhové. Třeba akát, z ovoc. stromů, řepky apod. Já med nechávám ve včelách co nejdéle, protože každý živý organismus vyzařuje určité záření a v okolí takového superorganismu jako je včelstvo ten med zraje a získává na kvalitě. Není to jen o tom sesbírat sladký nektar, zasušit a vytočit. Ten med je třeba nechat ve včelách i uzrát. Je ho třeba méně, ale kvalita je jiná. Obsahuje pak i více protizánětlivých látek.

Toliko malinké odbočení od sebevražd k medu :o)
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35851
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Včelaři, ja pravda, že keď som pil tak som sa ozaj niekedy správal ako blázon. Ale prečo nemám rád názov blázinec, ale že ja to psychiatria v podstate nemá s alkoholom nič spoločné. To by bolo na dlhú debatu, ktorá sem nepatrí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36352
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Petr N napsal:


Co se abstinence týká, (psal jsem to již několikrát) tak zatím nejsem o sobě přesvědčen, že jsem alkoholik. [/quote]

Dokud člověk není přesvědčen, že je alkoholik, tak se bude pořád snažit "pít v rozumné míře."
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter