Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkohol matky a dluhy otce
#10796
Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Tak asi ve zkratce, ani nevím kde začít...
u nás rodiče vždy pili, ale v mezích...nebo jsem si to dřív neuvědomovala. Otec nám nasekal dost vysoké dluhy, které není schopen splácet, způsobil je jak pitím, tak hraním automatů kde nechával i celé výplaty...
Mamka (55 let) pití s mírou už nějakou dobu cca 10 let nezvládá, ale už to zašlo tak daleko, že si alkohol schovává po bytě, ve sklepě...je sprostá, zarudlá, hubená, dezorientovaná, plantá slova, mluví dokola je prostě alkoholik (bohužel si to nechce přiznat). Jsem nejstarší a připadá mi, že o tuhle situaci, do které jsme se dostali, musím vyřešt, už toho je na nás moc a musí se něco udělat...otec pod matčiným nátlakem rezignoval, bratr chodí do školy...
Problém je v tom, že jsem bez práce už delší dobu a mé finanční prostředky jsou skoro nulové, stačí akorát na jídlo, proto jsem se chtěla zeptat jestli je nějaké řešení v téhle situaci, když je člověk bez peněz, jestli má právo na léčbu hrazenou pojišťovnou, kde a jak toho dosáhnout, aby náklady spojené s léčbou zaplatila pojišťovna nebo někdo jiný? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Ještě pořád věřím, že se mamka může vzpamatovat.
Děkuji
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10797
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Martino, nejdřív musíš přesvědčit matku, aby se šla léčit. Jinak pobyt v léčebně stojí 100kč/den jako pobyt v nemocnici. Tvoje matka to potřebuje jako sůl. Pokud má důchod nebo dávky, tak to může hradit z toho.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10798
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Souhlasím s Petrem.Jestliže je mamka sociálně slabá, čili bez peněz , léčbu asi!!Neplatí!Bezdomovci ji také nemusí platit.Bývalo to tak.Zjistím to!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10800
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Vaše matka potřebuje ujistit,že se dá z celé situace dostat.První předpoklad je pro ni léčebna,aby se dostala na nohy a mohla pracovat.Toto je první nejdůležitější krok.V léčebně e hodně pacientů,kteří se díky pití dostaly do stejného problému.Potom teprve se dá začít splácet dluhy na základě splátkového kalendáře s věřiteli.S tím,jí pomůže sociální pracovnice v léčebně během jejího pobytu.Jiná možnost není.Všechno záleží na vaší mámě!Vaši rodiče musí přijmout zodpovědnost za svoje nezodpovědné jednání.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10801
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Léčba jako taková se neplatí je plně hrazena zdravotní pojišťovnou.Co se hradí?Jsou náklady za stravu-ty činí 100kč denně.Platí se jednou v měsíci-je možno domluvit přímo v léčebně udělat vyjímku a zaplatit vždy ve dvou splátkách v daném měsíci.Celková protialkoholní léčba trvá 3-4měsíce.Je důležité vědět,že alkholismus nelze vyléčit.Co se dá?Zastavit celý proces pití,který je důležitý proto,aby si každý mohl udělat náhled na svoji situaci,získal sílu a odhodlání nepít a dokázal se poprat se svými problémy,které si pitím způsobil..Myslím,že vaše matka začala pít,protože neviděla východisko ze situace,ve které se ocitla.Nedokázala se s manželem včas rozejít.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10802
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Děkuji za reakci důchod ještě nepobírá a dávky nebere přes leto má 6000kč a v zimě necelých 11 000kč, ale z toho živý otce a bratra, který studuje. Taťka vydělává,ale skoro vše padne na dluhy a na sociálce podle mě dluhy neberou v potaz...ale i tak děkuji
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10803
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Ona pracuje,ale jakmile je po práci jde si dát "panáka" nevím kolik ale většinou odpoledne spí. Splátkový kalendář už je hotový, otec ztratil v roce práci a dluhy naskákaly, teď je rád, že se dluhy platí a má kde bydlet, kdybychom ho vyhodily je z něj bezdomovec nebo se někde houpe jak už několikrát zmínil a podle mě by se to jen zhoršilo, protože by dluhy přestal platit a spadly by na jeho trvalé bydliště, tedy byt kde žijí matka a bratr, já jsem se odstěhovala, už jsme se s matkou nesnesly, ale neodsuzuji ji, chci jí pomoci ...Děkuji za rady
Jsou nezodpovědní to přiznávám. Proto se to snažím řešit.
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10804
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Matka se nerozvedla, protože neumí řešit žádnou složitější situaci a to jak platbu kartou, vyplnění složenky, ovládání mobilu, či ovladače na dvd a mnoho jiných banálních věcí a co víc učit se nic nechce.
Nevím jestli rozvod je dobrá volba, to by asi nepochopila co je třeba a proč to tak je...
Dívala jsem se na léčebny na internetu a asi jsem narazila na nějakou špatnou. Cena léčby za měsíc i s jídlem se pohybovala kolem 70 000 Kč. Mohla byste mi napsat, kterou léčebnu myslíte? To by bylo skvělé...
Moc děkuji
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10805
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Matka se nerozvedla, protože neumí řešit žádnou složitější situaci a to jak platbu kartou, vyplnění složenky, ovládání mobilu, či ovladače na dvd a mnoho jiných banálních věcí a co víc učit se nic nechce.
Nevím jestli rozvod je dobrá volba, to by asi nepochopila co je třeba a proč to tak je...
Dívala jsem se na léčebny na internetu a asi jsem narazila na nějakou špatnou. Cena léčby za měsíc i s jídlem se pohybovala kolem 70 000 Kč. Mohla byste mi napsat, kterou léčebnu myslíte? To by bylo skvělé...
Moc děkuji
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10806
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
MARTINO.Léčebnu vám navrhne lékař podle toho nakolik vaše máma bude ochotná komunikovat.Vy jste našla soukromou léčebnu.Ty se hdadí i s léčbou.Psychiatrických léčeben s protialkoholním léčením je spousta.Záleží na okrese ve kterém žijete a především záleží na matčiné ochotě a upřímnosti.Seznam léčeben má zde na stránkách Dr.Mlčoch-horní lišta pod léčba-všechny jsou hrazeny zdrav.poj.mimo stravu.Možná,že jí pomůže detox,který trvá 4-6týdnů je jen na očištění organismu,trošku srovná psychiku-ale hlavně bezpečně odstaví po tu dobu od alkoholu.Mámu ted´rozvod nezachrání.Dluhy,které vznikly v průběhu manželství-a je zcela jedno,kdo je způsobil jsou vymahatelné po obou z manželů.Máma potřebuje v sobě zaktivovat veškerou sílu,aby mohla vytrvat v abstinenci-což není vůbec jednoduché a poprat se s finančními problémy.Otec je v ohrožení také gamblerství je také nemoc-stejná jako alkoholismus.On má sklony k obému!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter