Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Prosím o pomoc
#12646
Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Zdravím. Moc vás prosím o radu. Moje matka už je pár let kvartální alkoholičkou. Bohužel se to stále stupňuje. sama už řekla, že by ze sebou chtěla začít něco dělat, ale neví co a stydí se za to. Potřebovala bych poradit nějakého lékaře v Brně, nebo protialkoholní léčebnu, kam by docházela pouze třeba ambulantně - zatím. Podle toho jaký by to mělo výsledek.. Mockrát děkuji.
Tereza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12647
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Terezko,je fajn,když si mamka svůj problém s pitím uvědomuje.Otázkou je to,jestli to myslí opravdu vážně.Přímo v Brně je protialkoholní léčebna.Ovšem ta vyžaduje hospitalizaci na dobu 3měsíců.Jinak na první stránce je na horní liště seznam a kontakt na lékaře,stejně jako na spol.Anonymních alkoholiků,kde má máma možnost si uvědomit,že vůbec není sama a zavit se přebytečného strachu,stejně jako přijmout svoji nemoc,svůj alkoholismus beze studu.Zcela jistě ještě informace dodá i Liba,až bude číst Váš příspěvek.Hodně štěstí a mámě dostatek síly především vše uskutečnit.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12648
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj Terezko, jsem alkoholik a jsem z Brna. V našem městě je toho opravdu plno. Já chodím do AA. V Neděli bývají i schůzky Al Anon (pro rodinné příslušníky alkoholiků), co vím chodí tam vesměs ženy. Třeba by Vám tam mohli poradit. Je super, že mamka už sama mluví o pomoci. Jo adresa je Kudelova 8 a setkání mají každou neděli v 15.45. Stejně jako v AA nemusíte nic, nemusíte se tedy objednat, volat dopředu a nic platit, atd. Stejně jako v AA, stačí jen přijít a zjistit, zda vám, nebo mamce by to mohlo pomoci a vše je anonymní. Což mě osobně v počátku velmi vyhovovalo.
Přeji vám ať mamka najde svoji cestu, jen na okraj, v naší skupině AA je mnoho žen, co je do AA přivedli právě dcery. Tak hodně štěstí Michal
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12652
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
V Brně paní doktorka Květa Vrbová, ta jistě pomůže.Jinak souhlas s Michalem, znám ženy z AA Brno, jsou bezva, určitě rády pomůžou také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12653
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Terezka může na AA přijít s mamkou, na Al-anon radši sama.Bylo by to pro mamku těžší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12664
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Moc Vám všem děkuji, snad se mi povede mamce pomoci.
Tereza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12666
Re: Prosím o pomoc Před 11 rok, 4 měsíce  
Terezko,hodně štěstí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter