Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Nealkoholické pivo
#15928
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 5 měsíce  
ahoj,psala jsem rozsáhí mejl----vím očem píšem,také jsem na to sama,mejl se vimazal zapoměla jsem bezpečnostní kod.vím o čem budem diskutovat .....prosím ozvěte se mi někdo----téma--kontrolovatelné pití neexistuje....bohužel!!!!!!!!Zháním někoho s kým bych si mohla po mejlu kdykoliv napsat a podelit se o radosi i starosti všedního dne-----bez alkoholu-----
Ruzickova.Eva73 seznam cz.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15933
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 5 měsíce  
Ahoj Evo, napsala jsem ti ale tvůj mail je bohužel neplatný
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15942
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 5 měsíce  
Ahoj Pavlo,zkus to znovu prosím ,mejl je platný,jedna odpověd mi na nej přišla.
Ruzicková.Eva73@seznam cz.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15945
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 5 měsíce  
Evi bohužel zkopírovala jsem přesně tvůj mail a nic, píše mi to že je neplatný, nechápu to...
Můžete mi kdokoliv napsat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , budu moc ráda
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15946
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 5 měsíce  
Ahá...tak hotovo, jasný bez čárky nad a, je to tam.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17264
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 2 měsíce  
dovolím si reagovat z pozice partnerky alkoholika... když jsem začala s mým partnerem chodit, věděla jsem, že má za sebou těžký průsery kvůli alkoholu, léčení a že stále chodí na AA a za lékařkou na antabus...přesto ale vypadal naprosto vyrovnaně a já jsem si říkala, však to má už za sebou... nechápala jsem ty řeči na stránkách AA, že je to boj na celej život... teď už vím, že je... občas se stane, že uklouzne... ale on moc dobře ví, do jakýho pekla by to vedlo, takže prostě s tím bojujeme dál... ale abych se vyjádřila k tématu... největší průser nastal v létě... horko, vedro k zalknutí a ty sladký limonády no brr hnus.. tak si dal nealko pivo a v pohodě... dal si druhý... dal si třetí... to léto jsem s ním zažila nejhorší recidivu, kdy přede mnou dokonce utekl na druhej konec moravy za nějakým kámošem, protože se mi nemohl ani podívat do očí... zlitej jak doga, neoholenej, spocenej... to nebyl ten chlap, kterýho jsem milovala... od té doby jsme se museli jasně dohodnout na tom, že prostě ani nealko pivo nepřichází v úvahu... pokud tenhle můj povzdech čte někdo, kdo si prošel něčím podobným (partner alkoholik) nebo jiný alkoholik, který by si chtěl občas vyměnit nějaký mail, abych třeba dokázala aspoň trochu víc pochopit, co se v hlavě alkoholika honí, proč je to sakra tak těžký nepít... budu ráda...
liska_e

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17267
Re: Nealkoholické pivo Před 10 rok, 2 měsíce  
Jako opakovaně léčící se alkoholička,která nechtěla pít ale pila.Za prvé jsem neustála sama sebe-to byly situace,které mne dostaly zpět k pití-hodně mi pomohl a pomáhá PROGRAM AA A OSOBNÍ KONTAKT S LIDMI,KTEŘÍ JSOU NA TOM STEJNĚ.Je založený na upřímnosti k sobě i k druhým na ochotě pomáhat jiným-tím i sobě,na vzájemné toleranci,úctě a lásce k bližnímu,ale též k sobě samotné.Je to program DUCHOVNÍ NIKOLIV NÁBOŽENSKÝ-jak si spousta lidí myslí.
Za druhé je to proces doléčovací,dola´dovací,protože ráda časem na svoji nemoc zapomínám,či podceńuju(což o mé,naší nemoci neplatí nikdy)bohuže číhá tiše a trpělivě,bude číhat tiše a trpělivě na každou moji chybu,aby propukla v plné síle opět.
Za třetí dlouho jsem hledala něco,co budu pít.Myslím tím nealko.Ujížděla jsem z počátku hodně na černé kávě.No vzpamatovala jsem se.Dnes piju čistou vodu,neslazené minerálky,našla jsem zalíbení v bylinkových čajích a v létě mám v lednici kus melounu,ovoce a zeleninu,které osvěží v parném létě okamžitě.Mé centrum závislosti je umístěné v mozku,bohužel jsou tam umístěny i chutové bunky-jejich pamět´.Tudíž JAKÉKOLIV POTRAVINY BLÍZKÉ CHUTÍ JAKÉHOKOLIV ALKOHOLU TÉMĚŘ OKAMŽITĚ NASTARTUJÍ CELÝ MECHANISMUS MÉHO ALKOHOLICKÉHO PITÍ-TÍM I CELÉ ŠÍLENSTVÍ S TÍM SPOJENÉ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22244
Re: Nealkoholické víno.....a vůbec, závislost,zvyk Před 9 rok, 7 měsíce  
Dobrý den,
jsou .. a proč... nápoje (nealko pivo a nealko víno) zapovězeny? Nealko pivo pochopím, protože možná obsahuje min. alkoholu, ale to nealko víno?(tam píšou 0%)

Snažím se přestat pít,alkoholik jsem jasnej,viz body, které zde vypsal Standa, několik stránek výše.(pití bez klapky, problém i v zaměstnání, doma taktéž). Nepiju desátý den,myslím, že se mi za posledních 10let nepoštěstilo, mít takovou pauzu. Jestli... tak den, dva, protože jsem je trávila za volantem anebo jim předcházel nějaký průšvih s pitím spojený, to jsem se ukázněně 2-3 dny držela. Nemám teď zřetelné abstinenční příznaky, asi přijdou(..třes, nervozita, mám je čekat?).. striktní zákaz alkoholu do konce života je pro mě nepředstavitelný, právě proto, že je to zákaz.( s mírou pít ale neumím, třikrát ano, počtvrtý je průšvih, okno).. Takže pro mne bylo východiskem nalko vínko prozatím(voda mi nechutná, voda s citronem mi způsobila zánět moč.cest, sladkému pití se vyhýbám kvůli kaloriím, na čaj asi v chladných dnech dojde) Oslavila jsem s nealkovínem tátovy narozeniny a přišlo mi fajn, že můžu pít a nepadají mi únavou oči, jsem čilá , můžu řídit.. hehe, jen nevím, co sousedka, viděla, že "sosám", chtěla taky skleničku, tak jsem jí nalila , nevím jestli poznala, že je free..nekomentovala to.Měla jsem prima pocit, že jsem pila ze sklínky na vysoké noze, pěkně to perlilo a já nebyla pod vlivem. Bylo mi fajn, necítila jsem, že bych si odpírala.. Jak moc je to závislost na alkoholu, jak moc zvyk se odměnit, když to bude bez alkoholu?

Jsem obklopena lidmi, kteří pijí s mírou a někteří i bez, jsem servírka...

když už jsem se rozepsala:
Deset dní prohlížím podobné stránky,čtu články, snažím se najít si dostupného lékaře. Jsem introvert v pasti.. u Apolináře je čekací doba v současné chvíli(září 2014) půl roku,jinde (psychiatři) min. dva měsíce. Dva dny jsem se snažila společně s přítelem, oba s telefony na uchu, dostat mě kamkoli, abych mohla řešit současný stav a zaměstnání...Lidi jako já s tím nepočítají. Rozhodnete se..a jste odmítáni, je nás totiž moc!

Objednaná jsem na 18.9. k psycholožce z krizového centra, do té doby se budu snažit sama, proto jsem se asi i rozepsala mimo téma "introvert jeden"( to mi odpusťte)..ale anonymita vám pomáhá...
Jsem hrdá i na těch 10 dnů,protože mě dohánějí myšlenky jestli nezklamu, ne že se nemůžu napít..a těším se, že budu moct říct, že mám za sebou celý první měsíc!
Anděla noci probděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22252
Re: Nealkoholické víno.....a vůbec, závislost,zvyk Před 9 rok, 7 měsíce  
Nezatěžuj se tím, co bude celý život bez alkoholu, zatím to neřeš, hezky pomalu každé ráno si slib, že dnešní den se nenapiješ.To se dá vydržet, ne?A pak uvidíš, den po dni, bude měsíc, dva......Nealko se nedoporučuje proto, že už chuť alkoholu tě nabudí, mozek začne přemlouvat, a za chvilku už do sebe lámeš alko.Asi jsi z Prahy, co zajít na AA?Máš tam velký výběr skupin, každý den,
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22264
Re: Nealkoholické pivo Před 9 rok, 7 měsíce  
V mozku máš uložené veškeré centra,která ovládají a přenašeče informací,včetně paměti.V mozku u závislých je také centrum závislosti. Chuť,vůně,pocit,představa,situace velice rychle nabudí informace,které mají jedinečnou možnost opět obnovit návrat k pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter