Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Matka alkoholik
#20206
Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Dobrý den, moje matka propadla alkoholu a už třetím rokem pije skoro denně. Tak 2x do roka je třeba na 2-3 měsíce v pořádku, chodí do práce, ale stejně když má volno, tak se opije,ale aspoň pracuje a dá se s ní vydržet. Nyní opět začala pít a už o práci přišla. Pořád mi říká, že druhý den nastupuje jinam, ale pořád se nic neděje. Navíc jsem našel papíry na kterých je napsáno že si pujčila asi 60 tisíc. V této situaci nebude moc dluh splácet a muže to taky dopadnout tak, že přijdeme o byt. Začalo to už v mích 15 letech a pořád se to zhoršuje. Nyní mi bude 19 let a mám rok před maturitou a vubec nevím jak to s takovým zázemím zvládnu. Bohužel jsou moji rodiče rozvedený a nikdo mi s matkou nepomuže. Cítím se na vše sám a to je pro mě strašné.Dokáže vypít za den tak 2 pet láhve vína a je s ní k nevydržení, napadá mě, vyhazuje mě z bytu a to vše bez duvodně. Někdy je i celou noc pryč a vykládá mi že se chodí prát a dělá problémy po hospodách. Od strejdy jsem se dozvěděl že jí potkal na náměstí uplně nalitou a že bezduvodně napadala lidi.
Omlouvám se za svuj text, je psaný trochu chaoticky, ale já jsem z toho všeho rozhozený a je strašně moc věcí, které sem chci napsat, ale neumím to správně zformulovat. prosím poraďte co má s matkou dělat, díky moc.
Michael

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20207
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Určitě máš kolem sebe aspoň někoho dospělého, požádej ho o pomoc, sám nic nezvládneš, je to pro tebe příliš velká zátěž.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20208
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Mám příbuzný, ale bydlí od nás poměrně daleko. Ale ani oni nic nezmůžou, ona každýho kdo jí řekne že pije, nebo jí chce pomoc pošle do prde*e.
Michael

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20231
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Michale,
opravdu jsi mladý na to, abys to řešíl sám. Chápu, že se cítíš beznadějně. Pokud nemáš v okolí nikoho příbuzného, zajdi k obvodní lékařce, která má na starosi tvou matku a vše jí řekni, určitě ti navrhne nějaké řešení. Nejlepší by bylo, aby se tvá máma šla léčit.
Jsi v moc těžké životní situaci, máš před maturitou, musíš se soustředit na školu a také hlavně na sebe. Pak se zkus osamostatnit, na mámu se asi těžko budeš moct spolehnout. A co zkusit kontakt s tátou, třeba by ti pomohl. Pokud ani on ne, neber to jako nepřízeň osudu, ale příležitost dřív dospět, vzít život do svých rukou a být silnou osobností. Moc ti držím palce a přeju hodně sil!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20232
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Maminka si musí pomoct sama. Jinak to opravdu nejde. Nemáš žádnou šanci nic udělat, pokud se ona sama nerozhodne.
Neber to tak, že bys jí zklamal, nebo jí v tom nechal. Je její rozhodnutí, že si ničí život. Navíc ho ničí tobě a to si nezasloužíš. Koukej na to z tohohle pohledu.

Příbuzní jsou spíš myšleni jako pomoc pro Tebe. Nemohl bys u někoho najít pomoc v tom, že by jsi u nich mohl bydlet než se osamostatníš?
Nevadí, že jsou daleko. Můžeš dodělat školu někde jinde a hlavně v klidu.

Jestli má maminka nějaké světlé chvilky, kdy se s ní dá bavit bez hádek, zkus s ní promluvit. Řekni jí, že se moc trápíš a že víš o tom, že se zadlužuje. Tohle je potřeba řešit, protože byste opravdu mohli přijít o byt. Zkus jí přesvědčit, že má problém, a že by bylo velmi vhodné, aby byt přepsala na tebe. Splácet nebude, nemá z čeho. Tak abyste fakt nepřišli o střechu nad hlavou.

Možná to třeba bude motivace k tomu, aby se pokusila o nějakou pozitivní změnu.
Pro mě jsou například moje děti velkou motivací, abych nepila.

Posílám Ti pohlazení a drž se Míšo;-)





Moc Ti rozumím, protože jsem tohle všechno prožila také.
Pettra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20233
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Sice si ničí život sobě i okolí, v podstatě věci zato ale nemůže..nemocnej mozek jí nedovolí přestat ba ani jít do léčebny, protože představa nemoci se tam napít je mnohdy horší než skočit pod vlak
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20234
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Mišo,

skús Al-teen, CODA, DDA ale poradia aj AA, psychiater, psychológ alebo praktický lekár.

(Si spoluzávislý a dospelé dieťa alkoholičky v kríze.)

Nevzdávaj to(sa)!Riešenie určite nájdeš...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20247
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
Vono to je těžký.V České rep.fungují jenom v Praze.A to je hodně málo.Míšo,poradila bych se s lékařkou,zašla za otcem a požádala o pomoc jeho.Potom tu je jedna možnost,která se ti nabízí.Obrátit se na sociálku,aby ti pomohla.Mohl by jsi bydlet na koleji,kde by jsi měl klid,který potřebuješ.Nějaké peníze od sociálky,od táty a mámy výživné a přídavky na dítě-po dobu co studuješ.Hlavně začni jednat.Možná s mámou pohne tlak sociální pracovnice možná ne a bude naštvaná.Toto neřeš,bývá naštvaná i když pije a rozhodně se to bude zhoršovat pokud bude v pití pokračovat.Toto už je jenom její věc.Ty dělej všechno proto,aby ses vymanil z jejího područí a celého soužití.Hlavně začni jednat.Hodně štěstí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20248
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
strasne sem se zryhchtoval
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20249
Re: Matka alkoholik Před 9 rok, 9 měsíce  
???Ale nekecej.To jsi nezvládl ty horka bez piva nebo co se stalo???
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter