Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu
#215
Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 3 měsíce  
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to se soudně nařízenou léčbou? Kdo to musí dát k soudu a tak? Jestli můžu i já?
Vím, že to není jednoduché, moje babička a děda, psycholožka a psychiatr, mi to vysvětlují pořád, ale my už takhle nemůžeme žít. Ať to stojí cokoliv, tak já svou matku do léčebny prostě dostanu, já vím, že možná zním krutě, ale co jsme si prožili a co prožíváme nejde ani popsat. Opakované léčení, záchytky, ostudy...mohla bych už o tom napsat knihu a stejně by mi nikdo neuvěřil, že je to pravda. Přisla už jsem o mámu jako takovou, nechci přijít i o to ostatní, tak mi, prosím, poradte! Děkuji za odpověd!
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/02/2010 15:17 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#228
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 3 měsíce  
Bohužel to není tak jednoduché. K tomu, aby byla soudně nařízená léčba alkoholismu (závisosti na alkoholu) je většinou nutné přesvědčit soud. Je to totiž poměrně velký zásah do svobody jedince. A proto musí být zásadní důvody, které vedou soud k tomu, aby nařídil protialkoholní léčbu. Většinou je to agresivita v rodině nebo zásadní úpadek rodinného života pro závislost na alkoholu.
Ne, nezní to krutě. Velmi dobře Vám rozumím. Je těžké jen tak sedět a dívat se, jak se rodič likviduje pitím. Věřte mi, že vím, o čem mluvíte.
Jsme ve svobodné zemi, máte právo podat si k soudu návrh na ústavní léčbu maminky, zda to soud vyslyší nevím.
Doporučuji návrh sepsat s právníkem a současně by bylo žádoucí, aby Vás právník i zastupoval u soudu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
Administrator
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 323586002 Pohlaví: Muž www.zbynekmlcoch.cz Narozeniny: 07/05
Poslední úprava: 02/02/2010 15:18 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
 
#823
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, můj otec je alkoholik. Kvůli pití má velké dluhy, je prakticky bezdomovec. Má všechny popisované symptomy: ústup mentálních a fyzických schopností, očerňování druhých, sebelítost, vyhrožování sebevraždou, citové vydírání...Věří svým lžím, každých pět minut tvrdí něco jiného, "pije proto, že má problémy" atd. Rezignoval zcela na vše - měl by nárok na invalidní důchod, v zájmu vlastního zdraví by měl jít k lékaři, ale nejde nikam (lhostejnost ke všemu - i k vlastní finanční a zdravotní situaci), objeví se jen když chce "půjčit" peníze. Na návrh léčby alkoholismu reaguje verbálně agresivně. Zajímalo by mne, jaká je v takové situaci šance zbavit ho svéprávnosti a donutit ho k odvykací léčbě. Také by mne zajímala finanční stránka věci, jsem studentka a nevím, zda v případě převzetí právní zodpovědnosti za něj, nevezmu na sebe i jeho dluhy (to už bych celý život vydělávala jen na jejich splácení) a také by mne zajímalo kolik stojí vlastní léčba. Moc děkuji za radu a názor.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#829
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 1 měsíc  
Aničko,s tou nedobrovolnou léčbou je to jak píše pan doktor v předešlím příspěvku,není to jednoduché zbavit člověka svéprávnosti.Asi by musel porušovat zákony aby byla soudně nařízena léčba.Co se týče dluhů,i ty se dědí v případě úmrtí je bude muset dědic splatit.Léčba stojí 60kč na den jako v nemocnici,nic víc,nic mín.Léčba trvá většinou 12týdnů.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#850
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 1 měsíc  
Díky za odpověď. Ty dluhy doufám nezdědím, pokud odmítnu "dědictví v plném rozsahu" nebo tak něco. Těch šedesát korun za den opravdu není mnoho. Ale kdo ví, kdy otec naposledy platil zdravotní a sociální pojištění. Tak nevím, jak to skončí. Asi blbě.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#851
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 14 rok, 1 měsíc  
Aničko,je mě vašeho otce líto/i vás/ale nevidím to nadějně.Jeho rezignace a stagnace tomu odpovídá.Asi by se musel stát zázrak,všechno je možný.V případě dluhů"odmítnutí dědictví v plném rozsahu"myslím,že vám to dá hodně zabrat se z toho vymanit.Musela byste se otce asi zříci ještě v době života.Hodně štěstí Aničko.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13404
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 11 rok, 1 měsíc  
Vím jak vám všem je,kteří bojujete za to pomoci alkoholikovi.Sama si tím procházím a jsem zoufalá,že v tomto státě nenajdu pomoci.Mám manžela 36let,je alkoholik.Jeho zdraví je cyrhoza jater,vodnatělnost a neustálé záněty slinivky.Nikde ho nezaměstnají,protože je psychicky mimo,nedokáže reálně uvažovat,udělal milionové dluhy,rozbíjí auta....prostě horor.Dobrovolně na léčení nepůjde,jelikož prý je v pohodě.Tak jsem se snažila najít jinou cestu.Ambulantní léčba selhala,protože dokázal jít tam v pohodě,takže lékař naznal,že to zvládá.Když jsem se tam objednala a vyprávěla story,tak se mě psychiatr zeptal co po něm chci.Začala jsem se zajímat o nařízenou léčbu.Chirurg mě řekl,že mě doporučení napíše,ale,že stejně je to na psychiatrovi.Teď je otázka jak tam ho donutit docházet.A mám strach,že soudní znalec nazná,že na léčbu není zralý a já budu muset tohoto znalce zaplatit.Kdyby nebyly ty dluhy,mi nežili s rodičáku a hmotné nouze a nemusela živit 3děti,tak bych neváhala.Nechápu jak někdo mohl zrušit zákon o ústavní léčbě a vymyslel souhlas alkoholika.Já bych o chlapa nerada přišla,ale s takovouhle nejsíš začnu šetřit na pohřeb.Nevím totiž jak dlouho ta jeho slinivka ještě vydrží.V tomhle státě je tolik lidí zoufalých jak já a nikde se nedočkají pomoci.Tak se všichni držte a pevný nervy
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13405
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 11 rok, 1 měsíc  
Tady jde o to, Kateřino, že alkoholik, pokud sám nechce, nepřestane pít, takže i soudem nařízená léčba mu nepomůže, je zbytečná!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13406
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 11 rok, 1 měsíc  
za clast nikoho nemůžou odsoudit, chlastat je státem povolené ba dokonce stát se na chlastu velmi pěkně pakuje..Pokud opilá neporuší jiný zákon, může si chlastat třeba do úmoru
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25477
Re: Soudně nařízená léčba závislosti na alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Dobry den,je mozne navrhnout nařízení léčby pro kamarádku, ktera je těhotná?Mela problémy již dříve,nyní je ve 3.měsíci a pravidelně se opiji.Dekuji za odpověď.
maja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter