Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije
#346
Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Dobry den mam prozbu. Moje mamka mela drive anorexii asi tak 12-14 let zpatky.. a od te doby ma psychicke problemy. Takže bere silne prasky na spani. Drive byla schopna se i predavkovat a nevedet o sobe.Nyni ji k tomu napomaha i alkohol. rano k sniddani si da vino s colou nebo i vino s vodou. Asi rok ma problemy se zvracenim. Takže když neco sni jde to vyzvracet. Ale ma už naruseny matabolismus takže pribira. Je na tom psychicky velice spatne. Dokaze 1 vec opakovat 5x za 10 minut. Vypravi neustale vsechno dokola.problemy umi resit jenom krikem. Hodne ji ovlivnuje muj nevlastni otec. Drive byla normalni pohodova zenska co se snazila zit normalne. Ted ma slovnk jak dlazdic. Je mi schopna nadavat snad do všeho, když ji v necem odporuju. Drive si na mne vylivala zlost mlacenim. ted zjistila že už mi je 16 a mam nad moc, kterou bych mohla pouzit proti ni. Posledni dobou umi jenom pit a vecer si vzit prasky na spani. Je na nemocenske a dela ze sebe chudinku co je nemocna a nemuze pracovat. Každemu prijde neprijemná tím jak krici a neumi hovorit na urovni. Posledni dobou si vymysli že chce na leceni, aby nemusela pracovat a vyhla se starostem s financemi. Ale take si uvedomuje že ma na krku 6 tiletou dceru. Nevlastni otec je mesic doma a mesic v praci. ted se ji stalo to že ji neprisla vyplata. Dokaže vypit 2 litry vina za den. Když sem ji to vylila, tak na mne rvala co si dovoluji sahat na jeji veci. KDyž sem ji rekla že alkoholika doma mit nechci. tk mne posila do deckeho domova. Ja vim že jenom vyhrozuje. Ale ja už se na to.. jak moje mamka se nici nemuzu koukat ... pomocte mi.. nevlastni otec ji v tom spise podporuje.. schvalne kupuje nove veci na splatky.. a taha ji ke dnu
Lenka Jindrová
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#347
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Leničko,na těchto stránkách se už psalo xkrát,že pokud dotyčný neprocitne,nenaděláš s tím nic.Viš my jsme alkoholici bud pijící stále nebo léčení, kteří si tu předávají své zkušenosti a zážitky.Bud to ten druhý přijme nebo ne,ale v každým případě je tu víc těch ,co už řeší nebo aspon hledá řešení.Tvá matka nechce řešit a ty za ní nemužeš.Budeš to mít těžké,případ tvé matky je pro psychiatra.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#348
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Ahoj Leni,
chtěla bych Tě podpořit, abys mamce nepřestávala dávat najevo, že alkoholika doma mít nechceš. Jenom tě chci upozornit, že sama na to stačit nebudeš. S nevlastním otcem jak je vidět počítat nemůžeš a sestra je moc malá. Mamka má moc nemocné nervy a ty jsi teď pro ni velká hrozba, že se jí stavíš do cesty kudy chce teď jít i když ji vede do záhuby. Mohla bys pro pomoc zajít, k odborníkovi, přes svojí obvodní lékařku, nebo přímo k psychiatrovi. Jsou i další cesty, jako sociální oddělení. Nejlepší by bylo, kdybys měla někoho dalšího z rodiny, kdo by Tě v tom podpořil. Sama těžko něco zmůžeš. Pro každého nemocného alkoholem je ten zvrat, kdy se rozhodne s tím něco udělat jinde. Pro někoho je to jasný a nekompromisní nesouhlas nejbižšího a nastavení zrcadla, kde se vidí co dělá. Pro někoho, když mu nejbližší jasně a srozumitelně řekne, že už jej nebudou na jeho cestě doprovázet, protože nechtějí sami onemocnět ( myslím psychicky), protože už je to nad jejich síly. Opravdu by to chtělo probrat s některým dospělákem ke kterýmu máš důvěru, jaký kroky podniknout. Určitě se poraď, už kvůli sobě. Jsi statečná dívka a maminka je opravdu nemocná - to ale víš.
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#349
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Leni, kdybys neměla nikoho blízkého s kým bys mohla situaci konkrétně řešit, tak zde na tyto stránky pan doktor poskytl další odkazy, kde je anonimní linka důvěry pro pomoc : č. 545 241 301. Jde o odbornou anonimní pomoc a mají tam i internetovou poradnu.
odkaz najdeš v kolonce úvod; pod odkazama; název je : akluby.cz
Napiš jak jsi na tom.
Květa
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#355
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Nu.. tedka sem stravila den u babicky, ktera zjistila že už ji mamka vlezla i do skrine, kde mela babicka schovane jeji kreditni karty (byla v minusu na ucte a babicka ji ty ucty doplacela, protože už rodicum vyplata nestacila na vsechny pujcky).. nektere karty ji chybej, což znamena že mamka si maka zase aktivovala uvery. Takže tedka rekla, že už na to aby ji pomahala financne kasle. Zitra ma prijet nevlastni otec, nevim jak to bude probihat. Hlavne mamka si o sobe mysli jak je krasna, ae pritom o sebe prestava pecovat. Takže treba už s ni nechodi ani na nakupy a dela že k ni nepatri. Mamka si toho nevsima.. Vi, že kdyby se rozvedli tk nebude mit na poplatky penize. Jelikož vcera vypila vsechny sve zasoby vin. Tak zatim nepije.. Zitra jede do mesta, takže si zase neco nakoupi.. Ted když tu bude otec, tk se jim spis musim vyhybat, nebo když udelam neco co se ji nelibi tk hnedka je na mne Osklivy.. např du ven.. reknu jim ahoj prijdu v tolik a tolik.. a on mi dokaze rict do oci : NEvracej se.. ma me rad.. ae nekdy se umi chovat dosti osklive.. Když to bude nadale pokracovat.. tk zavolam na to cislo dekuji Vam za podporu
Lenka Jindrová
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#356
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Milá Lenko.Když jsem četla Tvoje příspěvky,měla jsem pocit,že se vracím o pár let zpátky.Moje dcery ze mě byly nešťastné,vylévaly mi víno a já na ně řvala.Dnes si umím představit,jak jim bylo a jak je Tobě.Radit je hrozně těžké,zkus si přečíst příspěvky lidí,kteří chtějí pomoci svým blízkým.Důležité ale je,abys Ty to mohla někomu říct,svěřit se a vypovídat,nenechávat to s sobě,protože Tě to strašně vysiluje.Zkus si najít psychologa,nebo zavolej do toho krizového centra,jak psala Květa.Zkus o tom promluvit třeba s babičkou,jestli to půjde.Napiš sem,jak to pokračuje. Držím moc palce.
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#361
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Leni,
máš babičku blízko? Je fajn, že u ni můžeš pobýt. I když i tam se vlastně řeší problémy nemoci Tvoji maminky ( babička musí teď asi mít nervy na pochodu). Myslím tím, že toho máš teď plnou hlavu a asi by sis od toho potřebovala odpočinout. Máš určitě svoje starosti i radosti s kterými se taky potřebuješ podělit a ne pořád řešit problémy druhého. Před několika lety jsem měla problémy se synem, který expedimentoval s drogama a vím jak to v hlavě pořát šrotuje o tom samým a člověk si jen těžko pomůže na to stále nemyslet.
Máš kam zajít za kamarádkou s kterou byste měly stejný zájmy a mohly jen tak pokecat?
Tady na tomto foru mají o sebe všichni zájem, protože mají nebo měli stejný problém. A teď už je zájem i o Tebe.
Asi nebude dlouho trvat a tvůj nevlastní otec bude muset záležitost s maminkou řešit. Otázka je, jak.
Kdyby si tak mohla Tvoje babička přečíst tady na webu základní informace, jak správně pomáhat závislému na alkoholu. Jsou tady dobré základní rady.
Leni, jsi statečná holka a drž se. To číslo je pro pomoc rodinným příslušníkům závislým na alkoholu, a hlavně je to odborná pomoc.
Zase se ozvi, rádi se tu s Tebou setkáme.
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#390
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Ano bydli, po smrti dedi 2 patra pod nama.. Jenomže si po 6 letech nasla pritele a doma je malo. Tata ten to resit nebude, on ji v tom vsem podporuje. Ceka na to až se zhrouti. A už vim z ceho mamka tolik pije. Vcera ji prisla vyplata na ucet a dneska mi pripada, že se chova i docela normalne.. Takže ty jeji zmeny nalad a piti je dusledkem problemu. Jenomže babicka ji z tech dluhu dostavala a s pomoci taty sou zase v minusu. On si totiž o sobe porad mysli,že když pracuje na lodi, tak že je milionar. Takže musi mit vsechno co maj ostatni. Nedokaze se uskromnit. V tomhle je sobec. Tak pred 7 lety ten jeho plat byl vyjimecny, jenomže si asi nedokaze uvedomit že se meni doba a vsechno se zdrazuje. Když mu tohle rekne mamka .. tk ji na to odpovi.. "tak si vemem pujcku".. takže ji do tech problemu taha on. asi mu to tenle mesic vysvetlim po svem. Protože zase mamku postupne navadi k tomu aby v cervnu jeli k mori. Ackoli by si a to museli zase pujcit jako na jejich vsechny dovolene. už se mitohle vsechno prestava libit.. praestava mne to bavit resit.. sama mam dost starosti abych udelala mamce aspon nejakou radost a dodelala prvak s 2jkama.. tkže mi ty jeji starosti moc nepomahaji k tomu mit dobry uspech .... ae budu to muset nejak zvladnout:)
Lenka Jindrová
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#391
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Leni,musíš to zvládnout a chtěj to zvládnout,je to tvoje budoucnost.Jednou budeš vydělávat sama na sebe a budeš si utrácet své peníze,doma máš příklad jak se to nedělá.Ber to jako zkušenost do života.Tvoje maminka si vybrala,asi otce hodně miluje nebo pro klid v rodině mu nechce odporovat,ale nic se tím neřeší.Leni,zaměř se ted hlavně sama na sebe a své studium,nenech se ničím odradit.Tvá babička si našla přítele,schvaluju jí to proč by měla žít sama,ty se nenervuj,asi musí mamka prozřít.Nevím jak,ale mám pocit,že to bude ještě chvíli trvat.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#392
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 2 měsíce  
Ahoj Leni,
babiččino rozhodnutí, že už nebude mamku s taťkou sponzorovat je fakt dobrý, jen aby vydržela. Že potkala někoho, s kým si rozumí jí taky schvaluju. Když bude nejhůř určitě Tě nenechá, můžeš ji požádat o pomoc. Až bude mamka v ,, pohodě´´ tak ji skus říct o svých problémech, bez výčitek. Určitě Tě nepřestala mít ráda, jenom to má teď dost kritický a když nebude sama chtět, tak ji nikdo nemůže pomoct. Jak píše Ivlika, zaměř se hodně na svoje věci, máš pěkný výsledky ve škole, mám vnuka a je taky v prváku a co by za to jeho rodiče dali kdyby měl takový známky jako ty. Jsi šikovná, nedej se.
A zase až budeš chtět, tak se tu uvidíme, můžeš se tu vypsat ze všeho co Ti vadí a taky co se třeba povedlo.
Ahoj
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter