Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Přítel, alkohol a já
#47623
Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj, už jsem úplně zoufalá, jsem s přítelem 4 roky. Týden kdy by Nepil si za posledního 3/4 roku nepamatuju, vždycky přijde v pátek ve 2 z práce, v ruce dvě igelitky s lahvacema cca 10 a usedá k PC hrám a hraje dokud nepadne, někdy se stane ze mu podle něho je i těch 10 piv málo, motá se a hledá jestli nemáme doma něco, cokoliv jen at to má %. Nikdy nevím jak se opije, co bude, někdy má jen blbé řeči, jindy jak si dá i tvrdé tak je agresivní ( nebije me). Vím ze pije jen 1× za týden v pátek, ale v ten pátek se tak ozere, ze sobotu celou prospí, a neděli je mu špatně, a prosedi zas u PC, nikam ho nedostanu ani na výlet, nákup, nic. Když to jó přežene bere si volno i v pondělí v práci. Dřív si koupil třeba třeba 6-7 piv, teď 10 a furt má málo a neumí přestat. Když jdeme v létě někam na zahrádku, tak si dá třeba 5-6, a další 4 si musí koupit domu. Když jde v pátek do hospody, pravidelně chodí z hospody ještě se čtyřma lahvacena na doma. Nikdy nevím s jakou se vrátí, a co zas bude, kolikrát už ztratil klíče, peněženku, telefon. Vím ze má problém, ale on si to nechce přiznat, každý týden mi slibuje ze další týden půjdeme někde na výlet, ze nebude pit, a přijde pátek 15:00 a on stojí s lahvacema ve dveřích. Neumí jít jako ostatní na 2-3 piva, když už pije tak do mrtva. Možná ze kdyby se v pátek ozral a v sobotu a neděli fungoval, tak by mi to nevadilo. Ale takhle vím pátek chlast= cely víkend doma. Tenhle týden má narozeniny a chlasta už od čtvrtka, ve čtvrtek s kamarádem, včera s partou v hospodě odkud si přinesl 3 piva, a odpoledne už po nich pokukoval, ze si teda dá 3, zahraje si na PC a pak to vypne a pustíme si nějaký film. Samozřejmě vypil 3 piva a ze jde pro další, ze má přece narozeniny, ale ty už zapiji 3 dny. Nevím jestli jsem divná ze mi to vadí, on přece pije 1× za týden, a to je přece normální. Je alkoholik, nebo přeháním??
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47624
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Je alkoholik, nebo přeháním??

Ak napíšem, že nie je alkoholik, prestane Ti to jeho pitie vadiť? Je vôbec podstatné či je alkoholik?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47631
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Tereza,

určite je ignorant a sebec!

(...vníma vôbec, že patríte k sebe?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47645
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj ,
myslim,ze urcite s alkoholem problem ma,navic jak pises se mu zvysuje tolerance a potrebuje pit vice...ja jednou uvazoval nad tim kolik dni mi vlastne piti alkoholu ukradne,pil jsem obdobne jako Tvuj pritel 1*tydne...jeden den opily,druhy den totalne nepouzitelny,to mame 2 dny v tydnu,kdy je clovek bud opily nebo ma kocovinu,kdyz to vypocitame na rok...52 tydnu * 2dny=104 dni,kdy alkohol hral v mem/potazmo u Tveho pritele zasadni roli.. je to temer 1/3 roku!!! Ja jsem alkoholik a myslim,Tvuj pritel take byť neni hladinkar a pokud neni,tak je na "nejlepsi" ceste jim byt...ale neni to podstatne,jak pise Krtek.A JA ma pravdu asi cekas od vztahu a vikendu neco jineho...a neni jediny na svete,netrap se a zakroc
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47654
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Podľa mňa je slovo alkoholik dobré akurát pre lekárov a toho, čo pije. Pre lekárov na napísanie diagnózy a pre druhého, aby si uvedomil, že už prekročil určitú hranicu a rozhodol sa, čo ďalej. Ak partnerovi budú vadiť 2 pivá za mesiac, je vo vzťahu problém bez ohľadu na to, že tie 2 pivá nie sú závislosť.
Takže Terezka, záleží len na tebe, v čom je teraz problém. V jeho pití alebo v slove alkoholik? Keby nebol alkoholik, už by ti to pitie nevadilo?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 14/02/2018 18:20 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47674
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtku,
souhlasim s Tebou...uprimne nejvetsi problem je urcite v tom,ze je potom cely vikend nepouzitelny a nemuzou spolu travit vikend nejakymi prijemnymi cinnostmi,myslim,ze kdyby alkohol nemel neg.dopad na nase zivoty a rano bychom se vzbudili po flamu ready pouzitelni a odpocati bez vycitek,kocovin,depresi pijeme dale vsichni do jednoho :/
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47675
Re: Přítel, alkohol a já Před 6 rok, 2 měsíce  
Terezko, myslím, že by ses měla spíš zeptat, zda s ním máš být dál...
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49252
Re: Přítel, alkohol a já Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj potrebovala bych radu.
Nasla jsem si pritele a jsme spolu pul roku,zezacatku si ke me sem tam donesl dva lahvace,ted kdyz je u me kazdy den po pul roce jsme na jedne flasce rumu denne a 2 litrech piva.Posledni dobou trva to asi 14 dni,jindy pil jen o vikendu.Vypije i pul flasky na ex,neni to na nem.poznat,neni opily,mluvi normalne a doma normalne fumguje.Praci nezanedbava ani deti,je ale casteji unaveny.Zacla jsem nachazet po byte poschovavane flasky.Kdyz jsem s nim o tom chtela mluvit rekl.mi at to neresim,ze me ma rad blbou,ze mu to chutna,vi ze ma problem s alkoholem,ale nechce to resit,ze se chce do deseti let upit k smrti.Prestava ke me jezdit a ja vim,ze nema jinou,ze je to proto, aby mohl u sebe doma v klidu sedet a.pit,misto toho,aby se u me s pitim schovaval.Nechci ho opustit chtela bych mu pomoct,ale nevim jak.Nemam s tim zkusenost pochazim z abstinencni rodiny a i ja jsem abstinent.
Marcela
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49253
Re: Přítel, alkohol a já Před 5 rok, 10 měsíce  
Marcela, myslim, ze odpoved mozes tusit. Sam Ti povedal, ze sa s alkoholom skoncovat nechysta a uz aj sama vidis, ze ho zacina pred Tebou uprednostnovat. Pises, ze zatial deti ani pracu nezanedbava - ale Teba uz ano. S jeho planom upit sa k smrti skor ci neskor bude tu flasu rumu aj ranajkovat, a potom si to nutne odnesie aj praca, aj deti. S takymito vyhliadkami je najlepsie (respektive najmenej zle) riesenie to cim skor ukoncit. Pokial sa sam nerozhodne s tym nieco robit, Ty si bezmocna a len natahujes agoniu. Je mi to luto, ale situacia je podla toho popisu naozaj zla
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49254
Re: Přítel, alkohol a já Před 5 rok, 10 měsíce  
Kdyz jsem s nim o tom chtela mluvit rekl.mi at to neresim,...vi ze ma problem s alkoholem,ale nechce to resit,ze se chce do deseti let upit k smrti

Marcelka. Neviem koľko má rokov, ale podľa mňa tam bude nejaký nedoriešený problém z minulosti. Netuším. Možno je tým problémom samotný alkohol. Ani alkoholik sa nechce upiť na smrť, ak za tým nie je niečo iné. Môže za tým byť aj snaha abstinovať z minulosti a nezdary. To tiež môže človeka zlomiť, až to vzdá. Je dosť psychicky náročné stále padať a začínať odznova. Ale to už len špekulujem. Každopádne, nie je normálne chcieť sa upiť. Či už do roka alebo desiatich. Tam skús nájsť odpoveď. A tú ma tvoj priateľ.
Zvyšok Ti odpovedal DD.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter