Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci?
#10021
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Máš štěstí,že si to uvědomuješ.Právě,že hodně závislých lidí si připouští JEN FYZICKÉ OBTÍŽE.VŮBEC NEPŘIPOUŠTÍ,CO JIM PITÍ ZPŮSOBUJE,ZPŮSOBILO S JEJICH PSYCHIKOU.Navíc fyzické obtíže se upravují mnohem rychleji,než psychika.A právě psyché má za následek spouštění opětovného pití mnohem častěji.TOTO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT A U SEBE ROZPOZNÁVAT.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10022
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
To máš pravdu. Nepiju sice chvíli ... ale fakt koukám co se se mnou děje. Přijde mi jako bych posledních pár let žil ve vakuu, nic mě pořádně nezajímalo, svět šel tak nějak kolem mě a všechno bylo nahovno. Teď jsem ve fázi "prozření" a i díky antidepresivům se cítím mnohem lépe. Už ani nevím kdy naposled mi bylo tak dobře.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10024
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Jen tak dál, vydržet.Není nad to, prožít den, měsíc, roky střízlivý, bez oken, výčitek, s jasnou myslí, člověkovi se vrátí důstojnost, síla, smích.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10028
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
VŠAK JSI BYL ZAUJATÝ VLASTNÍM PITÍM A STAVY S TÍM SPOJENÝMI.Dokázalo se ti vystoupit z toho začarovaného kruhu,jakým pití je.Opravdu jsi se probudil.Z alkoholického snu směrem k životu.Vím jak ti je.Tak vítej ospalče!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10035
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
No, takže je to tak nějak v prdeli. Neudržel jsem se a i přes antabus jsem naklusal do hospody. Stačily mi 2 pivka a už mám ten "svůj" stav. Moje myšlenky jsou teď takové že bych se nejradší zpil. Díky antabusu jsem trochu zrudnul ale nijak víc na mě bohužel nepůsobil. Nicméně nevím čím to je ale od pití jsem se odtrhnul a šel domů, takže alespoň něco. Nadruhou stranu už mě stejně naháněla přítelkyně takže mi ani nic jiného nezbývalo.

Teď jsem si dal sprchu a ... "střízlivím".

Byl jsem u doktora udělat si testy jestli jsem v pořádku, fyzicky jsem prý v super kondici ... aspoň nějaká pozitivní zpráva.

Asi si nechám napsat neurol, docela mi pomáhal abstinovat.

Máte nějaký tip jak nepít? Příležitost napít se číhá všude.

Jestli někdo budete mít odpověď, napište ji prosím sem - www.alkoholik.cz/zavislost/forum/3-jsem-alkoholik-a-nevim-co-dal/9938-re-nabeh-na-alkoholismus/post/reply.html ať nespamujem tohle téma.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10047
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 9 měsíce  
Podniknul jsi nebezpečný manévr.To už víš.Navštěvovat podobná zařízení se během prvních dvou let opravdu nedoporučuje.namáš ještě svoji abstinenci zaběhanou v sobě tak pevně,aby jsi nepodlehl opět pití.To nic, udělal jsi tím cennou zkušenost.Tak si nic nevyčítej a začni znova od začátku.Na Neurol se vy...Je návykový-nic neléčí-jen zklidní a zblbne psychiku.Takže bacha at´si nepřihodíš ještě další závislost na lécích!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10871
Re: Je můj syn alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den,už jako malá holka jsem s alkoholem měla spojeno jedno,nepříjemnost ,něco co vždy nedopadlo dobře.Byla jsem vděčná životu,že my dal manžela nekuřáka a člověka se stejným názorem k alkoholu i životu.Tedy jen k příležitosti,oslavě a vždy s mírou a vždy s někým. Nikdy se nemé pít, když je člověk sám,vždy s dobrou kvalitní skleničkou musí být i dobrý přítel ,přátelé. Člověk nesmí ztratit důstojnost.
Vždy mě odpuzoval zápach hospod a potu ,opilců.Vždy jsem si kladla otázku jak je možné ,že tak klesnou to se nevidí? To se necítí? Jak s ním můžou žít??? Tu jejich větu já bych,kdyby atd....
To ,že zde píši tyto řádky znamená, že žiju s někým kdo tvrdí,že to má pod kontrolou,že musí jít s kamarády na jedno,že přijel někdo koho dlouho neviděl,že nebude s náma přece doma a můžu pokračovat těch ,že se najde.
Často si kladu otázku jak se to mohlo stát?? Ano a to si říkám vždy ,když se dobelhá domu a usne u dvířek, nebo v lepšim případě už za vchodovými dveřmi.Jsme rádi pokud jde na potřebu a dojde na WC a né na koberec.Źe pokud si chce ohřát něco z ledničky nezapélí dům, takže pokud se nedostaví domů a neskontroluji zda je vše v pořádku, nespim. Nedávno jsem zaslechla rozhovor dvou děvčat/ 20-23let/ a zážitkem předešlého večera bylo ,to, jak se vožraly a která víc a vůbec jim nevadila moje přítomnost.
A ptám se čim to je ? Jak se to mohlo stá? Pamatuji se i na své mládí a také na to ,že vždy u nás byl někdo kamarád ,kamarádka ,kdo včas řekl tak a dost a jde se domu .Konec!
A tak jsem chtěla jednou znát odpověď kamarádů syna. Těch o kterých říká,že je má rád.Proč mu neřeknete hoši, tak dnes už dost a zase jindy. Co myslíte ,že řekly.Je dospělej přeci a zodpovědnej sám za sebe! Když se mu to líbí a chutná tak ať chlastá!!!!!!!!
Jiřina
Jiřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10872
Re: Je můj syn alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 7 měsíce  
Kluci mají pravdu, je dospělý, když mu to chutná, ví co dělá!A Vy s ním bydlet nemusíte.Promluvte si s ním, když je střízlivý,co Vám vadí, proč....když nepřestane pít, vyhoďte ho na ulici, jedině tak mu můžete pomoc. Dojde mu, co je mu milejší, přednější.Vybere si sám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10877
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 7 měsíce  
Vím,že to zní tvrdě.Nevím,jestli se to týká vašeho dítěte,nebo partnera.Co se týká dětí?Také já mám syna,který měl problémy gamlerství a drogy.Zcela jistě vím,že mu nepřispěly problémy nás dospělých-přítel,otec dvou nejmladších dětí byl alkoholik.Já ho nedokázala odstřihnou ze svého života.Stala jsem se později alkoholičkou též.Toto prostředí mělo neblahý vliv na mé děti z prvného manželství,stejně jako na naše společné.Syna jsem vyhodila z bytu.Neunesla jsem i jeho problémy.Syn se postavil na nohy.S drogama a hráčstvím udělal přítrž.Našel si práci,děvče a snaží se vyplatit nemalé dluhy,které si způsobil.Dnes vím,že jsem tak měla učinit se svým partnerem a nečekat na nic!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12089
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Mám stejný problem muj pritel neustale pije,je normalni ze si kazdy den do sebe da treba 5 piv,jakmile mu uz dochazeji honem bezi do obchodu pro dalsi,rika ze to pije,protoze mu chutna..jelikoz ja pivo vubec nepiju a vidim kolik za to utrati dost me to stve a trapi. Sam si stezuje ze nema penize ale od koupi piv se ani jednou neodradi,je to jeho droga,uz nevim co s tim mam delat,porad si rikam ze to prestanu resit,ze to nema cenu a ze se uz nikdy nezmeni,a ze spousta lidi v Cesku to ma tak stejne.Kdyby si dal 1 pivo nebo dve za den na uvolneni z prace,vubec mi to vadit nebude,ale vzdycky prijde slaba chvilka a zacneme se hadat.Jak mu mam vyjadrit ze nechci aby tolik pil???? Uz jsme se o tom hodnekrat bavili ale k nicemu to nevedlo ( Chova se ke mne tak,ze rekne ze to jsou jeho penize a ze si s nimi muze delat co chce
MB

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter