Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...13
Dolů
Téma: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat
#10944
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 8 měsíce  
Pro paní Líbu a Janu-Dobrý večer,sice jsem psala,že s tímto tématem končím,ale nedá mi to,nereagovat.Tuto diskuzi pročítám denně a přiznám,že příspěvky především vás paní Jano si beru dost k srdci.Ale to,co jste obě napsaly v posledních příspěvcích mě překvapilo.Nadáváte tady Davčovi do flákačů,ubožáků atd..Je přeci evidentní,že Davča je psychicky nemocný.Jak je (nebo bylo) nám alkoholikům,když se na nás ostatní (normální) dívají "skrz psty",když apelují na naši pevnou vůli,která nestačí...Je to stejné,jako apelovat na Davči zdravý dospělý rozum.Jak nám je,když nám nadávají do ožralů...?Pomáhá nám to?Motivuje nás to?Jak se cítíme??Davča sem psal z nějakého "popudu".Tím prostě je to,že si alkohol ve "své (nemocné) hlavě" s něčím spojil.Tato diskuze pro něj určitě není,to víme všichni,ale když už sem tedy napsal,proč ho odtud takovýmto způsobem "vykopat"??Vezme si z toho jen to,že ho opravdu nikdo "nechápe".Nic jiného!Stejně nepochopí to,co se mu snažíte říci a vaše slova mu jen ublíží.Nic víc.
Pro Davču-Davčo,tvi rodiče udělali nejspíše jen tu chybu,že si u psychiatra neskončil dříve.Teď jsi dospělý a tak se vzchop,najdi co nejrychleji lepšího psychiatra a rychle k němu.Nechápeš jednu věc.Kombinace antidepresiv,alkoholu a trávy není to pravé "užívání života",jak se ti zdá.Tato kombinace,navíc podpořená "dobrými" radami tvých nových přátel tě může dovést do pořádného průšvihu,který navíc nemusí dopadnout špatně jen pro tebe,ale také pro někoho jiného...Vůbec nemusí nastat to,na co čekáš,to,že si budeš užívat života.Vůbec nemusí nastat to,že budeš brát léky,chlastat,hulit (případně brát jiné drogy),užívat si,nepracovat,brát sociální dávky a vyhýbat se lidem.Tato kombinace (navíc podpořená tvými psychickými problémy)tě také může dovést do blázince nebo kriminálu!A tam už si rozhodně užívat nebudeš,s cizími lidmi tam budeš od rána do večera a nikdo tě odtamtud nedostane...Takže se seber a rychle najdi nového psychiatra.Toť ode mne vše!
Anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10945
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Tato diskuze je pro ty, co chtějí přestat pít, určitě ne pro ty, co touží se alkoholikem stát!Za chvíli se to tu zvrhne, bude sem psát kdejaký úchyl, začne se tu řešit romská otázka, a další věci, musíme si to pohlídat.Klidně se spojte s Davčou soukromě, pomáhejte mu jak chcete, sponzorujte ho.....sem fakt nepatří.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10947
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Myslím Líbo, že si to "ohlídat" můžeš jen tak, že na příspěvky mimo téma upozorníš moderátora diskuze.

Takhle napřímo nikoho vyhodit či umlčet pouhý uživatel této diskuze nemůže.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10948
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Sama nemám slov pro mladého chlapce.Který ve všem chce obviňovat rodiče.Není v něm kousek vděčnosti a už vůbec ne lidského citu.Kupovat si za peníze lásku v podobě sexu,nevážit si toho,že je s rodiči na dovolené.Je to člověk,který chce za každou cenu cenu brát a nic nechce dát.TOTO JE SOCIOPATIE,KTERÁ NA DISKUSI SEM NEPATŘÍ!Je mi nesmírně líto jeho rodičů.On sám píše,že chodí na psychoterapie-Aspon tím,jak mu odpovídám já má možnost k tématu na sezení s psychologem.A aspon´nějakou šanci se dostat z toho,kam míří,kde si chce lebedit,kde se chce doslova zahrabat!Jinou účinnou pomoc pro něj nevidím!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10949
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Paní Líbo,také si myslím,že Davča na tuto diskuzi nepatří,že by měl řešit především "jiný" problém.Dovolím si s vámi ale nesouhlasit s jednou věcí.Pochopila jsem,že tento web není jen pro alkoholiky,kteří chtějí přestat,ale pro všechny,kteří se s alkoholem jakýmkoliv způsobem setkají a nějakým způsobem se jich osobně dotýká.On se s ním "svým způsobem" setkal.Ano,píší sem lidé,kteří chtějí přestat,ale i lidé,kteří ještě neví,ještě nechtějí a napíší to sem...i lidé,kteří s alkoholikem musí žít.Jsem si jistá,že každý z těchto příspěvků může pomoci (má zkušenost) a jsem za něj vděčná.Každý z nás,alkoholiků,začal pít,protože měl "nějaký" důvod.On,bohužel,ho má také (pro většinu z nás nepochopitelný),ale má.Jen sem napsal v době,kdy chlastat,kvůli nějakému důvodu,programově začíná.A je možná dobře,že sem napsal.Alespoň JASNĚ slyšel,že chlast je svinstvo,jeho "důvod" začít pít je pro většinu z nás nepochopitelný a že by měl něco dělat spíše s tím důvodem.Navíc,takhle to vypadá,že tento web "za čas" můžou klidně vyhledat jeho rodiče...Já se s nim soukromě spojit nemíním ani ho sponzorovat,jen mi nepřišlo dobré ho odsoudit a poslat "někam".Neměla bych z toho,za sebe,dobrý pocit.
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10950
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Paní Jano,souhlasím s vámi.Je to moc smutné a je škoda,že se k psychiatrovi nedostal dříve.Když to tak čtu,tak si říkám,jaká škoda je některých z nás,kteří mohli žít hezký život,být prospěšní ostatním a "neukočírovali" to...
No nic,přeji všem hezkou,pokud možno,střízlivou sobotu
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10952
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Plně s Vámi souhlasím.Rozumím o co Vám jde.Jenom tam kde se nechce na jedné straně,tam kde není kouska zájmu-tam na druhé nepomůže ani to,když se všichni rozkrájí!Často je nutno k tomuto dozrát-bohužel tím způsobem,který bolía je nesmírně riskantntní.A ještě to často nestačí.Úspěšnost léčby závislosti je velice malá.Proto je i málo odborníků,kteří vydrží tuto psychicky náročnou a nevděčnou práci.Já si jich nesmírně vážím a smekám před nimi!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10953
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Jano, na co odborníci?.Vždyť alkoholismus, gamblerství v naší zemi skoro neexistuje, -statistiky, narkomanů je minimum!V jednom máš pravdu, práce se závislými je těžká, smutná, často zbytečná, ....vždyť nejlepší léčebna, Červený Dvůr, má mít úspěšnost 4 % abstinentů.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10957
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Libo-AA pomůže tam kde je očištěný organismus a přístupnější jedinec.K tomu je třeba odborníka psychiatra,psychologa,léčebna.Statistika nuda je-má však mylné údaje,naprosto zkreslené.Možná i tam zasahuje politický tlak,aby lidé nebyli informovaní.Drogy a gamblerství je rozšířeno převážně mezi romy.Ti jsou přesvědčeni,že je vyléčí rodina.Co se týká úspěšnosti podle zkušenosti lékařů se to u závislosti pohybuje kolem 4procent.Velice malé číslo,hodně zničených a pokřivených životů.Jsem vděčná,že jsem se kdysi dávno zapojila do AA a za to,že mám skvělou DR.Turkovou-tu rohlíkem neopiješ-ta vidí každému až do duše.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10958
Re: Už měsíc sem alkoholik a nevím co mám dělat Před 11 rok, 7 měsíce  
Já jí znám, zlatá, obětavá dr.Turková.Pro Brno zase dr.Vrbová.V Havl.Brodě prim.Houdková....však by se těch dobrých lékařů, odborníků našlo dost!!!Jenže alkoholiků je tolik, že nestačí všechny pobrat, a to je jen pár, co si přiznají problém s pitím.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter