Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Proč se alkoholik dobrovolně ničí?
#11261
Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Mám přítele, už 7 let. Jedno nedokážu pochopit, ač se o to snažím. Jak je možné, že ve dnech střízlivosti nevidí, jak ho ten chlast ničí?! Copak to nevnímá, jak s ním alkohol cvičí, jak ho trestá, jak ho ovládá? Jak už mu sebral prakticky všechno, rodinu, zázemí, práci, kamarády... Má za sebou 2 recidivy, teď to vypadá, že už boj vzdal. Je vůbec ještě něco, co by ho dokázalo vyburcovat a nebo ho jednou potkám s krabicovým vínem někde mezi bezdomovci? Všichni abstinující alkoholici mají můj obdiv. S
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11263
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ja vim,je to tezke,vetsine z nas se to nepovede i ja smekam pred vsema co to dokazi celozivotne.Alkohol je strasne zakerny,je to nemoc,neni to slaba vule,nedostatek lasky nebo charakteru.Proste je to silnejsi nez clovek sam.
Leci se nejak pritel?Lecebna,AA,psychiatr,ambulatni lecba apod?Bez nejake podpory je nejspis nemozne prestat.
Pro tebe by bylo nejjednodusi pritele opustit...
Jestli je to ale jinak opravdu dobry clovek,ktereho milujes,zkus vyhledat al-alnon-tam se dozvis vse potrebne aby jsi si mohla udelat obrazek o tom,s cim mas tu cest a zda se do toho vubec chces poustet.Sance tu je pouze pokud ma pritel opravdovou snahu s tim neco delat a ochotu na tom celozivotne pracovat.Ta silenost v nasi hlave tam je az nadosmrti,nikdy nezmizi,proto je zapotrebi se i celozivotne lecit.
Moc drzim palecky,ikdyz jsem ti asi nenapsala nic povzbudiveho (,pa a dobrou noc Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11294
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj Marky, ano, přítel se léčil. Jednou jsme spolu navštívili AA, jako ateistovi se mu tam nelíbilo (mě ano, hodně jsem přemýšlela o tom, co tam říkali). Pak jsem našla denní stacionář, kam docházel. Střízlivost mu vydržela 7 měsíců. Pak to bylo dlouho na špatné cestě, dostal kvůli pití výpověď a pod vlivem těch událostí, co se kolem něj děly, souhlasil s léčením v Jemnici. Po 2 měsících se napil a vyhodili ho. Od té doby to jde s ním jen s kopce. Novou práci samozřejmě nenašel a tak jen pije a spí. Někdy má světlé chvilky, vydrží týden nepít, ovšem potom ho ten chlast ztrestá, takže takové 3 neděle teď bude ne pít - ale chlastat. Nebydlím s ním, pokud pije, jsme každý ve svém, pokud je střízlivý, jsme buď u něj nebo u mě. Když pije a já jsem doma sama, zažívám velké duševní utrpení. Nedokážu to pochopit, já bych tloukla na vrata jakékoli léčebny, vždyť tohle není život. Díky Marky za odpověď, snad někdo poradí, jak ho nakopnout. S
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11295
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Sabi-je mi to nesmírně líto.Sama vím co se mnou udělala recidiva po víc jak osmi lety.Můj rozum nechtěl brát to,že jsem zrecivovala.Naopak.proto zdůrazňuju,že je to mentální onemocnění.Mám kamarádku-alkohičku,bulimičku,Bylas opakovaně na operaci sřev.Je to kost a kůže neustále trpící jak je tlustá a obézní,Tvj přítel chce neuastále věřit tom,že své pití dostane pod kontrolu a bude jako dřív,jakom kdysy.Ale je zde problém,který není schopný akceptovat-jaho myšlení mu to nedovolí.Vidíš to ty a zcela správně.On musí změnit myšlení a jeho způsob.Jinak pomůže léčebna
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11296
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Vim,musi to byt pro tebe tezke ho videt se nicit.Zkus ho treba nasmerovat na tyhle stranky,kdyz si to tu projde,muze mu dojit,ze takhle nemusi zit a drive ci pozdeji skoncit v hrobe nebo v blazinci.V AA se rika,ze koho vyhnal z AA buh,toho tam chlast zase dostane zpet.
Ano,slysel jen to co chtel slyset.AA nejsou nabozenska skupina,je to spis o spiritualni osobni ceste,o zmenach nas samych,bez kterych to nejde-proto jen nepit nestaci.
Jsou tu jen 3 moznosti.Bud se propije na dno a sahne po nejake pomoci a o tech zbylych uz jsem psala.Zkus mu koupit knihu Modrou knihu(tu napsali zakladatele aa,je o nasi nemoci a jak se s ni naucit strizlive zit),koupis ji na www.anonymnialkoholici.cz,treba ho to nakopne,kdyz si ji precte.Zkus ho dostat jeste do aa,musi tam chodit pravidelne,nehledat rozdily,ale to spolecne,pod slovem "buh" si sam muze predstavit cokoli-vesmirnou energii,silu prirody,skupinu aa,proste jakoukoliv silu silnejsi nez je ta jeho,ktera mu muze pomoci.Ta jeho vlastni sila ocividne nestaci...

Ale hlavne,kdyz nic nezabere,nic si nevycitej,nemuzes ho donutit,nikdo ho nemuze primet k nicemu,musi se on sam rozhodnout,musi on strasne chtit,musi to delat kvuli sobe a nikomu jinemu....

Uz te to trapi,nici,zkus vyhledat al-alnon,tam ti pomuzou.
Myslim na tebe,Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11298
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Děvčata, děkuju za odpověď. Modrou knížku přítel má, koupil jí ten den, kdy jsme spolu byli v AA. Nikdy jí nečetl, já ano. Mluvili jsme o léčebně několikrát, stále sháním informace. Řekl mi, že nerad mluví před lidmi. Navrhovala jsem, že jistě existuje individuální terapie - tu také odmítá. Před chvílí mi volal, podle hlasu vím, že je stále opilý. Neuvidíme se už druhý víkend a neuvidíme se ani ten třetí. Snažím se žít svůj život, ale nemáte tušení, jak mě to vevnitř bolí. Al alnon určitě navštívím, musím se dát dohromady. Jen vám ještě chci napsat, že přítel je opravdu moc hodný člověk, kamkoliv přijdeme, hned ho obklopí děti a pokud si někam sedneme, najednou koukám a on přijde úplně cizí pes a lehneme si mu k nohám. Když je střízlivý něco z něj vyzařuje, co dělá dobře i mě. Ovšem když se napije, tak je to někdo úplně jiný. Jednou mi naznačil, že byl na internátě obětí šikany (Kyslík), ale nevím, zda je to opravdu pravda a nebo jen chytrý tah alkoholika. Moc děkuju za podporu, snad by pomohlo, kdyby si s abstinujícím alkoholikem mohl promluvit. Ale to by musel alkoholik za ním
Ještě jednou děkuju za vaše řádky. S
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11300
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Většina alkoholiků jsou prý hodní lidé, ale!!! jen když jsou střízlivý!Nešel by přítel znovu na léčení?Jinam, než do bývalé léčebny?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11301
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Nabízela jsem mu Červený Dvůr, že se tam zajedeme podívat, aby viděl, do čeho jde. Nechce ani slyšet. Odkaz na tyto stránky jsem mu posílala několikrát, dokonce jsem mu z nich i předčítala, když byl u mne a střízlivý (opilý ke mě nesmí). Všechno marné. Sehnala jsem mu jinou knížku, od Vladimíra Menšíka, kde v jedné kapitole popisuje, jak dospěl k léčení on. Ještě jsem mu jí nedala, mám to jako dárek. Ale mám obavy, že jí ani neotevře... Opravdu by bylo nejlepší se s ním rozejít, odžít si svůj smutek a pak se vrhnout do nového života. Vlastně jsem taky závislá - na něm. Když se mu snažím domluvit, tak řekne Sabinko, netrap a položí telefon. S
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11302
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Červeňák je výborná léčebna.A Ty Sabi, najdi sílu, nech ho jít cestou, kterou si vybral.Když byl v léčebně, ví, co ho čeká, viděl tam lidi, kteří na tom byli jistě hůř než on, stejně mu to nevadí.Dal přednost alkoholu, doufejme, že se vzpamatuje.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11303
Re: Proč se alkoholik dobrovolně ničí? Před 11 rok, 6 měsíce  
Sabi-nazvala jsi věc,situaci pravým jménem.on je závislý na alkoholu a ty na něm.Jsou to učebnicové příklady.on opravdu chce ještě pít.není rozhodnutý.Vyhovuje mu to,nebo spíš už ani ne-ale otročí ho to spíš,jen si není schopen přiznat co mu poroučí.ty chceš pomoct ve všem.Ty ho chceš zachránit-a to tě svazuje a zavazuje víc,než je zdravé.Je řešení i Antabus,který by mohl užívat a bránil by mu v rozpití se.On se musí začlenit mezi lidi-stejně nemocné lidi-at´se mu to líbí nebo ne.komunikuje jenom s tebou,protože tě dokáže bohužel zmanipulovat a to tak,že to nevidíš.Toto mu vyhovuje.Promin´mi tvrdost ale všichni závislí jsou v podstatě silní manipulátoři.Je v nich dost toho špatného,ale i toho dobrého-ovšem neumí to využít k prospěchu i druhým.Je to zrádnost celého počínání a jednání.On se musí naučit být zcela upřímný k tobě,ale především sám k sobě-jinak je schopný se obelhat a opětovně pít.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter