Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...16
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#22325
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 9 rok, 7 měsíce  
Myslím, že nejhorší pro alkoholika je přiznat to sám sobě. Já nepiju, alkohol nenávidím, protože máme v rodině několik alkoholiků a v práci ještě víc. Každodenně se s tím setkávám a nevím, co s tím dělat. Když alkoholikovi řeknete, že by se měl léčit, tak je jen agresivní, protože on to samozřejmě vidí jinak. O člověku, který je můj biologický otec, už nemluvím dávno jako o tatínkovi, ani o tátovi, ale označuji ho slovy ožralej čurák. Připadám si hrozně, ale jakýkoliv náznak, že nemá pít, nebo že to má omezit, v něm vyvolá výbuchy agrese, křičí, rozbíjí věci, nadává všem sprostě. To stejné dělá když je ožralý. Už mu stačí jen málo a je jak dělo, nekoupe se, smrdí, někdy nejí. Přemýšlel jsem, že bych sehnal antabus a dával mu to nějak do jídla nebo do pití, ale je to prakticky nesehnatelné. Navíc jsem si přečetl, jak je to rizikové bez vyšetření. Takže dál doma trpíme a posloucháme jeho historky, jací jsou u nich v práci hňupi, kteří chlastají a neumí se ovládat. Z mého pohledu má člověk určitě větší úctu k tomu, kdo přizná, že je alkoholik a něco s tím dělá, než ke člověku, který chlastá a myslí si, že to o něm nikdo neví.
Vašek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22326
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 9 rok, 7 měsíce  
Vašku, i kdybys antabus sehnal, určitě ho nedávej nikomu do jídla, pití, můžeš ho zabít.Uvědom si, že táta je psychicky nemocný, třeba ti to pomůže, nebudeš ho tak nenávidět.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22396
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 9 rok, 7 měsíce  
Ahoj všichni,
jsem abstinující alkoholička a ráda bych Vám, kteří jste se rozhodli přestat pít, ale nevíte jak na to, pomohla... Alkoholismus je hrozná věc a dost dobře vím, jak na tom takový alkoholik je. Byla doba, kdy jsem si neuměla bez alkoholu život představit, resp. být jeden den bez alkoholu byl pro mě naprostá katastrofa. Moc dobře vím, co je to absťák a nepřála bych ani největšímu nepříteli ho zažít. Také ale vím, že se dá zdolat při troše dobré vůle (ten nejhořší absťák trvá cca 1 den), a začít žít plnohodnotně bez alkoholu... Jen se musí vědět jak na to a proto tu jsem... Pokud máte někdo zájem, kontaktujte mě, ráda pomůžu... Psychiatři a psychoterapeuti jsou sice dobrá věc, ale pokud nemají vlastní zkušenosti, vycházejí pouze z teorie, kterou se někde naučili a to rozhodně nestačí . Kontakt na mě: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Můžeme se sejít, nebo prostřednictvím internetu pokecat... Budu se těšit!
Iveta
Iveta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22906
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 9 rok, 6 měsíce  
Ahoj, cca 12 let jsem pil s ruznou intenzivitou, nejdrive to patrilo k mladi, devcata, diskoteky apod, pak to patrilo k podnikani, schuzky, jednani, stres a nakonec to patrilo uplne ke vsemu. Posledni 2 roky jsem pil denne pivo a tvrdy alkohol. Diky tomu jsem byl schopen vypnout, odreagovat se a spat. Samozrejme to se mnou slo z kopce, zacali prusvihy, okna, pocity viny a diskuze s rodinou ze bych mel prestat, ale ja mel prece vse pod kontrolou ne :-D Nakonec to dopadlo tak, ze jsem ani neodletel na dovolenou, mel jsem silene stavy bolesti bricha, tresavka, depky, musel jsem manzelku s dcerou poslat samotne a v tu chvili mi to doslo. Bylo to symbolicke - moje holky byly 4tis. km daleko beze mne a ja byl sam doma, presne tak totiz muj zivot vypadal, byl jse strasne daleko jako manzel i tata a tomu jsem rekl NE. Zasel jsem k lekarce a rekl ji o mych problemech, nasadila mi antidepresiva a ja prestal pit. Bylo to tezke, ale najednou jsem pochopil, ze duvod nepit byl vetsi nez pit a slo to snaze. Dnes je to temer 5 mesicu co jsem se nedotkl alkoholu a je to super, s holkama jsem jel na dalsi dovolenou, kde jsem nepil alkohol a byla to ma nejlepsi dovolena v zivote, uzil jsem si ji a hlavne si holky uzili manzela a tatu  Reknu vam, ze citim hrdost a dekuji osudu, ze jsem mel to stesti a prisel jsem na to sam a zvladam to, vim, ze vsichni takove stesti nemeli. I kdyz resim porad stejne problemy, neustale jsem po doktorech a nemam ted stalou praci, citim silu se vsim bojovat a vratit se na viteznou vlnu. Povedlo se mi preprogramovat mysl a kdyz citim tlak a problemy, tak nesahnu po alkoholu. V klidu si zajdu za prateli do hospudky, jen si dam nealko pivo, uz to i prestali komentovat, dokoncil jsem kurz autogenniho treninku a vyzadal jsem si pro svuj rozvoj i konzultace s psychoterapeutem (Vse hradi VZP) a jakmile dolecim vsechny bolesti, zacnu i sportovat. Strasne vsem co maji potize prestat preju, aby nasli svuj duvod nepit a drzeli se sveho snu, stoji to za to.

Tomas 
Tomas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27914
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Ahoj, byla mi ukončena léčba Antabusem, ale zbylo mi téměř plné balení Antabusu. Chybí 10 tbl. Kdo by měl zájem, ať mě kontaktuje na mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Ilča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27916
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Pozor!Před užíváním antabusu by měl každý prodělat lékařské vyšetření!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28045
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Každý člověk má právo rozhodnout se, zda si sežene léky oficiekně přes doktory nebo se z jakéhokoliv důvodu rozhodné k pokoutní koupy.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28047
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Líbo, tady už je každá rada zbytečná!
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28050
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Petr N píše:
Každý člověk má právo rozhodnout se, zda si sežene léky oficielně, přes doktory, nebo se z jakéhokoliv důvodu rozhodné k pokoutní koupi.

Petr


Peťo,

*Antabus* nie sú *hašlerky* ale extrakt z hnojníka!!!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28052
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Drahé Ja,

nikomu necpu, aby si ty prášky kupoval. Pouze kontatuji, že KAŽDÝ člověk má právo podstoupit toto RIZIKO na svoji vlastní odpovědnost. A nehodlám to nikomu ani doporučovat ani rozmlouvat.

Ne každý má potřebu mít vše nalajnováno od neomylných vůdců společnosti.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter