Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...910111213141516
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#28054
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Petr N napsal:
Ja,
...Ne každý má potřebu mít vše nalajnováno od neomylných vůdců společnosti.

Petr


...*zdravý sedliacky (ro)zum* žiadny zákon nikomu neupiera
ani v jeho používaní nebráni (!).

(...ide TO, vraj, aj bez manipulácií, intrigovania a vojen = vraj,
konsenzus/dohoda a kompromis. )
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28055
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Hnojník vs antabus citace z www.myko.cz

Hnojník inkoustový obsahuje chemickou látku nazývanou koprin. Koprin se v lidském těle rozštěpením peptidové vazby rozkládá na 1-aminocyklopropanol, který inaktivuje enzym acetaldehyddehydrogenázu, odpovědný za druhý stupeň primární cesty odbourávání alkoholu. V těle se tak hromadí toxický acetaldehyd, který způsobuje vlastní otravu. Efekt na člověka je shodný s účinkem léčiva disulfiramu, používaného k léčbě závislosti na alkoholu, zvaného komerčně antabus, a je tedy nazýván antabusový efekt.

Zajímavé je, že se prý dělaly pokusy s nahrazením antabusu houbami, ovšem překvapivě se u pacientů vyvinula nechuť k houbám, nikoliv k alkoholu.

K příznakům a léčbě Kubička uvádí:

Někdy již během jídla, jindy brzy po něm (nejpozději do 30 minut) se objevuje nápadná červeň obličeje, šířící se dolů na trup i horní končetiny; dále se dostavuje bušení srdce, dušnost, zvracení, průjmy a strach z úmrtí. Tyto příznaky se nemusí objevovat v plné šíři, odpovídají zpravidla množství požité houby a množství alkoholu i jeho kvalitě, ale jsou pro nemocného velmi nepříjemné. Obyčejně mizí do dvou hodin po svém výstupu, úmrtí nejsou známa. Po novém napití alkoholu se stav může se slábnoucí intenzitou opakovat až do čtvrtého dne i bez nového požití houby. Otrava zpravidla nevyžaduje lékařské ošetření; při bouřlivějších příznacích je možno konzultovat psychiatrické oddělení nejbližší nemocnice, kde mají s léčbou antabusového efektu dostatečné zkušenosti.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28057
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Slyšela jsem vyprávět jednoho lékaře o pokusu se napít na Hnoj ník, skončil v nemocnici, rozhodně to nikomu nedoporučuje.Byl to přítel primaře Kubíčka z Červeného Dvora.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28059
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
...nuž, čo už:
...*jsme 'koholici'*... viď predmet(vyššie) a (ne)vieme(?) ako, aj eko-, ďalej...

... "SA S/*PIŤ, ČI (radšej) NE/BYŤ* ?!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28100
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Soudruh ze Slovenska tu opět cintá svoje vypitý nesmysly... Typickej příklad vydudaný lebedy z blázince
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28105
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
petrch píše:
Soudruh *PetrCh* tu opět cintá svoje vypitý nesmysly... Typickej příklad vydudaný lebedy z blázince

PetřeCh,

řezaví Ti už ten Tvůj xenofobní květák - propláchni si jej *Šaraticí* z Ondřejova, zrychlíš si krok a možná i objevíš poslední pozůstatky svého ucpaného myšlení...
...lebedu už taky nedudej - dudáku, jinak Ti hrozí,
že netrefíš ani domů -> (do blázince?)!...
(*Pít a nebýt!*...viď?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28108
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Pro Ja
"Soudruhu" ze Slovenska-nerozčilujte se,jsou lidi,kterým nepomůže nic-jak už jsem tady citovala pana Wericha o té srážce s blbcem.
Vás zdravím, vážím si Vašich příspěvků!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28109
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Helenka

"Vďaka; prajem krásny, preslnený až spanilý deň!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28113
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Ja, tak se tu drž, můj čas je příliš vzácný na to, než abych se tu věnovala urážkám, nadávkám.Jediný ty tu víš, že ony neví o alkoholismu vůbec nic, jsi tu dlouho, řešil se tu opravdu alkoholismus, léčebny, AA, doléčování,recidivy, alkoholické sny a spousta věcí, co k naší nemoci patří.Většina lidí už odešla.Já mám nyní promoci, vrcholí přípravy na sjezd, jsem hlavní organizátor, je to hodně práce, děti mají narozky, takže jdu žít střízlivý život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28115
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Liba napsal:
Ja, Jediný ty tu víš, že ony neví o alkoholismu vůbec nic

Liba neprestava ma udivovat, to tvoje sebavedomie a to tvoje podcenovanie ostatnych. Proti Ja nic nemam, ae nemyslim si, ze je tu jediny, co vie nieco o alkoholizme. Ale ty si si zas nedopustila rypnut do vsetkych ostatnych.
Nehnevaj sa ale podla tvojich prispevkov, si myslim, ze ani ty nakoniec o akoholizme az tak vela nevies. Naucila si sa len zopar pouciek a tie tocis dookola. Nevies nic vysvetlit, tak aby to ostatni pochopili a mohlo im to pomoct. Miesto pomoci tu vo vacsine pripadov vychvalujes samu seba a tvojich AA.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...910111213141516
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter