Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...16
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#2177
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
ale zas strašně moc věcí zvládám po ránu, uvařím, vyperu, vyžehlím, ještě než jdu do práce:)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2178
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
No, to já taky, třeba zavařuju, peču buchty....myslela jsem si, že jsem už magor, ale taky už jsem stará a zvyklá brzy ráno vstávat.Ono to má své plusy, vidět vycházet slunce nad rybníkem, to je krása!Když tu mám vnuky, uvařím, upeču, a mám čas na ně.Radši ráno vstát, než mít špatný alkoholický sny.Takže-Hezký den,kočko!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2179
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Ahoj všem, cítím smutek a beznaděj, přítel dlouhé roky pije, v poslední době stále víc.
Před rokem navštívil AA, moc mi o tom neřekl, přála jsem si, aby setrval déle, ale nechtěl.
Chtěla jsem vědět, proč mu vadí, dnes už chápu. Díky svému povolání je známý i skupinu navštívil v jiném městě. K lékaři jít nechce a nemohu chtít, aby chodil na AA.
Mirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2180
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Jaksi nechápu?O co jde?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2181
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Peťo, asi máte pravdu, že by bylo lepší spor Radky a Radky oddělit samostatně. Ale rozhodně není na škodu si to přečíst a uvědomit si, kam až dojde zloba kvůli jinému názoru. Myslím si, že diskuzi nepoškodí jiný názor, ale spíš to napadání a urážky a jiné aktivity, co následují po tom. Někdy může být dobrý obsah, ale měla by být přijatelná i forma. Myslím, že jsem to napsala přijatelně a slušně.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2185
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Já si myslím, že je dobře, že už je té debaty konec.Bylo by to dlouhé, zbytečné, nepatří to sem.Ony si to vyříkaly, a jedeme dál.Za chvíly by to byla diskuze o ničem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2193
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Mirko,Váš partner asi patří k lidem, kteří si sami pomoct nemůžou...lékařem myslíte psychiatra? ten by pomoci mohl, diagnostikovat třeba depresi, to je u alkoholiků časté(pijeme na zmírněnění deprese, přitom ji upevňujeme)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2354
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Mimochodem jsem narazila na tuto diskusi.Zdá se mi naprosto zbytečný spor,který se tu rozběhl.Z počátku problém s pitím,který každý člověk vycítí nutí otúkávat,zjištóvat,hledat.NĚKDO je schopen se zastavit VČAS.Zbytek to zkouší a propadá se níž a níž a nechápe.Potřebuje PŘESTAT PÍT,lékaře,léčebnu,dlouhodobé psychoterapie aby pochopil kde,v čem dělá on sám chyby,kde je u něj problém.Postup záleží vždy na situaci a osobnosti každého jednotlivce.I přes opakované pobyty v léčebně jsou všichni ohrožení nepokorou-tudíž vlastní pýchou,egoismem,sobectvím,agresivitou a spoustou dalších zlých vlastností-s kterými se potýká-sám je schopen podlehnout vlastnímu sebeklamu(jsem dobrý,jsem vyléčený)JEDNODUŠE ZAČNE DĚLAT nevědomky vše proto,aby se opětovně napil.Přesně toto si každý závislý člověk silně zakodoval do vlastního těla!Proto,aby dokázal poznat a přijmour sám sebe a nezpychl-udržel pokoru,která je důležitá pro objektivní myšlení aby byl schopen Včas rozpoznat blížící se nebezpečí,které by přivedlo zpět k pití funguje společenství AA,kde má možnost si uvědomit jiný druh pravdy-čili skutečnost,takovou jaká je aby mohli začít pracovat sami na sobě takovým způsobem aby jejich život nabral správný kurz,stejně tak aby se tito lidé stali mnohem prozíravější a odolnější v životních situacích!Já sama jsem smrtelně nemocný člověk,který svoji nemoc po dlouholetých bojích dokázala přijmout.Dostala jsem šanci na život,dokázala jsem ji přijmout-mojí povinností je využít VŠECH MOŽNOSTÍ,KTERÉ SE MI NABÍZÍ-chci-li dále pokračovat v započatém díle.Je spousta lidí,které znám-dostali stejné šance,ale to,že nedokázali využít všech nabízených možností a podcenili závislost je bohužel stálo život!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2356
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 6 měsíce  
Ještě mne napadla jedna věc.která je příznačná závislosti a kterou je nutno podotknout.Jestliže JÁ SAMA PODLEHNU VLASTNÍMU SEBEKLAMU,ŽE PRÁVĚ JÁ DOKÁŽU ZACHRÁNIT-POMOCI-dávám tímto sama sobě toto výsadní právo-mé přesvědčení je na velkém omylu.Jinak se tomu říká HRA NA BOHA,HRA NE SPASITELE!Tato hra je nebezpečná nejen proto,že za tímto přesvědčením přichází převážně trest-ale svědčí o počínající posedlosti,která je chorobná stejně jako vlastní alkoholismus.-TOTO JE URČENO TĚM,KDO CHCOU A CÍTÍ SE BÝT OPRÁVNĚNI POMOCÍ A ČERPAJÍ ZE SVÝCH VLASTNÍCH ZKUŠENOSTÍ.ALKOHOLISMUS=ZVRÁCENÉ PITÍ,ZVRÁCENOST MYSLI-TOTO HROZÍ VE VŠECH ASPEKTECH ŽIVOTA!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3475
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 2 měsíce  
text uživatele byl smazán administrátorem webu
Táňa

Poslední úprava: 04/03/2011 00:47 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter