Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Piti ze spanku
#31704
Re: Piti ze spanku Před 8 rok, 5 měsíce  
Lumíre, je těžké posoudit, kdo je závislý (tedy nemocný) a kdo je "jenom" problematický piják. Z kategorií abstinent, konzument, piják a alkoholik do těch prvních dvou už rozhodně nepatříš. Jestliže piješ denně ty tři piva, o víkendu asi mnohem víc a do toho se občas, jak jsi napsal, zleješ že pak nevíš, co děláš, myslím že minimálně už máš s alkoholem dost velký problém. A právě to pití ze spánku není až tak podstatné. Podstatné je, že si už asi nedovedeš představit trávit večer střízlivý a to tzv. zlití oznamuje, že už občas ztrácíš kontrolu nad vypitým množstvím, což je jedním ze základních kritérií alkoholismu. Ale asi ti zatím pití nepůsobí žádné problémy (v práci, v partnerství, zdravotní, finanční, sociální atd.), takže to bereš na lehkou váhu (nic odsouzeníhodného, já to měla stejně). Nevím, alkoholik možná ještě nejsi, ale máš k tomu nakročeno. Zkus si dát půlroční, absolutně střízlivou pauzu, a uvidíš, jak to máš - ty kontra alkohol.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31859
Re: Piti ze spanku Před 8 rok, 5 měsíce  
tak pane kolego - nejdřív mě ten Váš dotaz přišel poněkud úsměvný, ale ono to vlastně k smíchu moc není, mě se to vlastně stávalo taky - už ke konci mé alkoholové kariéry cca poslední rok před psychiatrií a léčebnou... s podobnými příznaky - ta nadmíra práce a stresu - zlejt se abych vůbec usnul...apod. pak přišlo vyhoření a už jsem do práce ani jít nemohl a lil jsem několik dní v kuse, aniž bych si něco pamatoval ----- takže jsou dvě varianty buďto jste "posedlý ďáblem" nebo se už v mozku odehrály (!!!!) jisté změny spojené s dlouhodobým nadužíváním alkoholu, které jsou NEVRATNÉ a časem se budou jenom zhoršovat, takže odpověď na otázku, jestli jste alkoholik, tak s největší pravděpodobností už ANO, nebo se jím v brzké době touto cestou dozajista stanete...
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter