Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...545546547548549550551...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#44591
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 11 měsíce  
Stopka viem to.Si admin.Ok.Nepochopila si súvislosť..neva..pekny deň
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44592
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 11 měsíce  
Mám diagnózu F10.2 to ano ..no hlavne sem píšemn,lebo som osamely..tečka..hm.čo už
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44806
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 11 měsíce  
V reakci na poslední příspěvky tady na fóru přidám svůj pohled, takže asi tak: Vždycky je nějaký způsob nebo cesta jak ze všeho ven. Má cesta byla postavit si kolem sebe ohradu ze lží. Mistr blufu, nalhal jsem všem, ale i sobě, byla to taková obrana. Zeď přes kterou nikdo neměl šanci se dostat, ani já pak. S krutou pravdou jsem se nikdy pořádně nesmířil, mám ji v sobě už dlouho. Připadám si na svůj věk daleko starší, unavený a občas si říkám, že by to už mohlo konečně skončit. Na druhou stranu mám pořád chuť žít, mám svoje zájmy a pár moc důležitých věcí nedořešených, něco na práci, nemůžu ještě odejít. Popíjet jsem začal tak nějak nenápadně, pak hodně na bolest a zapomnění až jsem v tom těžce lítal. Dál to z mých příspěvků co se týče pití a vývoje znáte.

No a další pecku od života jsem zažil nedávno, pomalu se z toho sbírám a nedokážu o tom všem mluvit, natož psát. Já to normálně neřekl ani terapeutce, radši mlčím, mlžím, vyhýbám se přímým odpovědím. Nesuďte mně, já vím, že ta má cesta je asi pro jiné osobnosti trapná, nepochopitelná nebo nevím jaká ještě, ale tak jsem si ji zvolil, jsem jaký jsem...

Mám to v současnosti tak, až se sám tomu divím, že alkohol je po těch letech s čistou hlavou No problem. Jasněže občas to tam v hlavě zavíří, ale pak se to lehce rozplyne a jen si to pro jistotu připomínám, kdyby se to náhodou ve mně víc zvedlo, taková prevence.

Jsem měl teda slabší chvilku svěřování a stejně jsem nic nenapsal. Já jen vlastně chtěl sdělit, že to jde žít bez alkoholu, svět se mně už netočí jen kolem něj, je to tam vevnitř, ale dá se s tím žít. Opravdu
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44864
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Na liečení nám pripomínali, že si máme vedieť spraviť aj nejakú radosť. Akoukoľvek maličkosťou. Ja som minulý rok v novembri kúpil mame orchideu. Mala krásne veľké ružové kvety. Niekedy vo februári odkvitla. Neskôr som zrezal vyschnutú stonku. Teraz z tej zrezanej stonky vyrastá nová. Plus vyrástla úplne nová stonka, ktorá už má púčiky a čoskoro budú kvitnúť. Normálne mám z toho radosť, ako sa tej kvetinke darí. Každý deň ju chodím skontrolovať. Asi mi už z toho abstinovania "preskočilo". teším sa aj z takej blbosti.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44868
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Roky kalení to v hlavě všecko změní, otupí, málem ztráta empatie, mám prochlastaný výraz a chovám si jinak než předtím. Postižení jsou asi ve všech směrech, tělo to dalo bez následků, ale v hlavě to udělalo brajgl. Dlouhé měsíce jsem si po poslední flašce připadal jak kdybych se brodil hromadama ze střepů skla, dořezaný, doblblý a praštěný. Každý den se vlekl a mít z něčeho radost, to sem nevěděl co je.

A teď se raduju z blbostí, Krtku z čeho se raduješ Ty, to je úplně normální... kdybys věděl z čeho já přeju Ti nějaký objev, kterému dáš pěknou kytku, být skoro sám není úplně nejlepší, najít si vhodný protějšek dá prácičku, ale určitě by se nějaká spřízněná duše našla, pro každého abstinujícího alkáče... si myslím
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44869
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Vďaka Perte. Ja sa tak z tej orchidei teším, až sa niekedy pristihnem, že rozmýšľam či som normálny. A máš pravdu. Nejaké tá stratená dušička by bodla. Ale tak čo už. Chlast a moja hnusná povaha, keď sa opijem sú dôvodom toho, že nakoniec sa zo mňa stal večný kamarát. Vždy to končilo slovami ....len keby si nepil....Som taký Dr.Jekyll a Mr.Hyde. Ale doslova. Za triezva kvety, opitý hnusné nadávky.
V práci máme kolegyne, ktoré by možno stáli za to, len by som musel s pravdou von. A pochybujem, že by si to nechali pre seba.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 08/06/2017 13:19 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44871
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Alkohol člověka opravdu změní po všech stránkách, po léčbě jsem marně doufala, že se mi vrátí "ta stará dobrá Zuzka" a ono ne. I když jsem stále stejně ukecaná, nezkazím žádnou legraci, už to není stejné, možná je to i věkem, nikdo nemladne, ale už ve mě navždy zůstane stopa, čím jsem si prošla včetně výčitek, že jsem si pošramotila život...
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44874
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Tie myšlienky, že všetko by bolo inak, keby.... ma napadnú Budem mať 49 a občas ma napadne také bilancovanie života a výsledok? Žiadna sláva. Skôr průser. Ale snažím sa na to veľmi nemyslieť, pretože by som sa z toho zbláznil.
Budúcnosť už vo svojom veku veľmi neriešim. Dávať si nejaké veľké, ďalekosiahle ciele je už kravina. Takže v podstate žijem len tak. Niekedy je lepšie, niekedy horšie, ale hlavne bez chlastu. Práca ma veľmi nebaví, ale z niečoho žiť musím. A čo sa týka nejakého vzťahu. Ak bude poteší, ak nie...čo už.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44875
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Teraz mi volali z poisťovne. Zamietli mi úrazové poistenie. O také niečo ako životnú poistku som sa ani nesnažil, to mi zamietli pred 2 rokmi inde. Hold následky diagnózy F-10. Proste keď je to v papieroch, tak to ide s vami celý život.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44877
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Krtek napsal:
Zamietli mi úrazové poistenie. O také niečo ako životnú poistku som sa ani nesnažil, to mi zamietli pred 2 rokmi inde.

To zivotni dovedu pochopit ale to urazovy je teda masakr. Vadilo by Ti mit ho v CR?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...545546547548549550551...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter