Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...553554555556557558559...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#45071
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Maris napsal:
Nepoučuju,jen co jsem slyšela na AA,že "člověk musí být pořád ve střehu a nemyslet si ,že po letech není alkoholik,nemyslím Tebe,ty to máš v hlavě srovnané,jen co se může stát.Což je celkem hnusná představa.Fakt nevšímat si alkoholu a dát pozor co pijeme když nám někdo nabídne,jak čerstvý příběh bys chtěl?
...a toto nedokázal pochopiť ani *Mr*.Dee.
[Nuž, aj stáť si na kábli - musíš vedieť!]

(Kedy, kde, komu; alebo: ...s kým?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45072
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Maris,

nie nový príbeh, (tých ešte život vytvorí), ale "novinky" v poznatkoch o tom: *ako a prečo* (?)... je to: *práve takto a nie inak*(?).

To, čo si verklíkujeme/omieľame na kluboch dookola, imrvére/stále, je už chronicky/notoricky známe.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45073
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Víš co mi odpovšděl psychiatr na otázku proč jsem se zase napila?no protože jste alkoholik tady žádné protože a výmluvy neplatí.Je to v hlavě.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45074
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Někde sem četl,myslím že to byly knihy od Alana Carra snadná cesta jak skoncovat s alkoholem a kouřením,popisuje tam že dokud si závislý při abstinenci myslí že o něco bez té drogy přichází že vlastně už si nebude užívat tak jako dřív s drogou,tak musí proti tomu bojovat,kdežto když ví že droga mu už nic nedává tak nemá vlastně proti čemu bojovat
Henry
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45075
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
...osvedčuje sa → úplne prestať bojovať a namiesto toho participovať/(podieľať sa) na celkovej konsolidácii a prestavbe a vedome si zlepšovať vlastnú psychosomatickú kondíciu.

(predpokladá sa pritom: cielené aj odporúčané samovzdelávanie rekonvalescenta/alkoholika)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45076
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Můžeš mi to přeložit? Děkuji.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45077
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Maris napsal:
Můžeš mi to přeložit? Děkuji.
Pravdaže:

Psycho-somatický:

Psycho = som Ja aj Ty,
Sóma = je moje alebo aj Tvoje telo;

*konsolidovať = 
uviesť do poriadku (pomery, vzťahy a pod.) •stabilizovať • upevniť • ustáliť: situáciu sa usilujú konsolidovať, stabilizovať; rozvrátené vnútorné prostredie pijana/alkoholika treba upevniť. (dušičku aj telíčko)

Už sa svieti? (...aj u Vás?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45078
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
pravda pravda já jakožto introvertní povaha sem pil hlavně kvůli tomu,že sem se potom dokázal více bavit ve společnosti,více si pokecat s lidma,naladit se na ně,ale introvertem stejně zůstanu a alkohol to taky nezmění,takže sem to přijmul že sem jaký sem a alkohol k takovým věcem už nepotřebuju třeba můj největší spouštěč je když mám dobrou náladu,jsem v pohodě a tak nějak to chci ještě více zintenzivnit ( alkoholem ) v tu chvíli přichází myšlenky že občas si můžu dát na pobavení ať je ňáká sranda,ale teď už vím,že to mluví jenom závislost když mám špatnou náladu nebo nějaké problémy,tak to mě ani nenapadne že bych pil,protože vím že v mojem případě by mi bylo ještě hůř a nic by se nevyřešilo,tohle stádium už sem si kdysi prožil a už fakt ne protože to je past jak sviňa
Henry
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45079
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Požítí alkoholu pro abstinujiciho alkoholika není projevem svobodné vůle, nýbrž alkoholismu. Přesně jak píšeš Henry
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45080
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 10 měsíce  
Ano, je to nemoc zvaná alkoholismus. Ale zase by se na to člověk neměl vymlouvat – omlouvat svoje pití – proč ses zase ožral? Protože jsem nemocný, proto. Alkoholismus nejde vyléčit, jde jen léčit. S postupujícím časem abstinence se ta nemoc zklidňuje, nezlobí tolik ve svém nitru. Jenže to musí v té hlavě uzrát, mně se semkly poslední zdravé zbytky rozumu co jsem měl a za pomoci terapeutky jsem se od pomyslného dna začal škrábat zpátky do obyčejného života. Měl jsem strach, že už nikdy nebudu v pohodě, ale našel jsem tu cestu. Dělat něco se sebou, hledat způsoby!!!

Já se třeba v životě s hodně věcma nevyrovnal, ale s tím, že mně jedna blbá sklenka může dostat zpět do kolotoče jo. Jsem opatrný, za žádnou cenu se nehodlám dál ničit, podřídil jsem a obětoval vše, jen najít tu odvahu se odstřihnout a změnit svůj život, práci, přátele, věci kolem sebe... Kvůli sobě, já jsem v tomto hrozný sobec. Ale jinak bych nepřežil.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...553554555556557558559...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter