Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...570571572573574575576...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#45767
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Kazdy zodpovedame sam za svoje konania a za to akym smerom pojde nas zivot.Niekto zvlada lepsie krizove situacie,niekto horsie.
Kazdy sa stretavame denne so situaciami, ktore musime vyriesit a hlavne zvladnut s chladnou hlavou. Nie vzdy sa to podari na prvyraz.
krasny den vsetkym
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45768
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
O odsuzování zde bylo včera taky psáno a nemyslím, že se zde tohle děje, vždy´t už se známe . Naopak nám to vadí od okolí. Držte se oba, myslím, že budu mluvit za všechny: Máme vás rádi, držíme vám palce, ať to společně zvládnete Mimochodem i Zdendovi ze Slovenska,zkrátka nám všem...Každý můžu "ujet", jde o to se vrátit...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45769
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Pavle, Nechanice ne, Havlíčkův Brod, když jsme to s kamarádkou porovnávaly (ona byla v N.), v obou léčebnách je vše skoro totožné. Totožně nepříjemné. ¨

Prudence, překvapil mě tvůj vztah s Láďou. Jste v hrozně komplikované situaci, v každé léčebně by vám takový vztah nekompromisně rozmluvili. Neměli byste alespoň jít každý na léčení (každý jinam) a pak začít s čistým štítem? Takto si oba podvědomě toho druhého spojíte s alkoholem a stane se pro vás spouštěčem. Ani nevíš, jak tě chápu, taky jsem měla vztah s aktivním alkoholikem, pili jsme na střídačku oba, milovala jsem ho, problém je, že alkoholici si vzájemně strašně rozumí, mají pocit spřízněných duší, přesně chápou pocity toho druhého - to s abstinentem nezažiješ. Kdo alkoholismem neprošel, nedokáže se do té situace vcítit, myslí si, že se málo snažíš, případně že na to úplně pečeš nebo to děláš schválně. Neví, jak obrovské úsilí vynakládáš na odolání alkoholu a jak tě ničí, když selžeš. Já vím, že s Láďou jste šťastní, pamatuju si i jak on byl smutný, že je sám, pro něj musíš být taky zázrak spadlý z nebe, jen abyste se vzájemně nezničili. Co znám vztahy vzniklé v léčebně, žádný nevydržel. Znám jen tři dlouhodobé fungující vztahy alkoholiků, ale to jsou lidé z AA, kteří spolu začli až po několika letech abstinence. Víš, alkoholik není jen pijící člověk, je to člověk psychicky nemocný, labilní, tzv. závislá osobnost, tj. se sklonem k závislosti na čemkoli - a vy máte riziko, že se stanete s Láďou závislí jeden na druhém, a pak, i když druhý bude pít, nebudete schopni to ukončit. Já to měla tak, že když ten můj začal pít a já třeba několik měsíců abstinovala, vydržela jsem týden, dva, a pak začala s ním, nešlo to ustát. Já bych vám tak strašně přála, aby vám to vyšlo, je možné, že vzájemná podpora vám pomůže, že o takovém případu nevím neznamená, že se to nemůže stát. Ale asi by to chtělo ještě nějakou vnější pomoc, ambulantní léčení, AA apod. Ale vy se asi amb.léčíte, promiň, nepamatuji si vše, co jste psali.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45770
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
ahojte,Reminiscence velmi dobre napisane, mam rada tvoje prispevky, vzdy ma povdzbudia.
Aj ked v poslednej dobe rozmyslam,ze by som tiez zacala chodit na kluby.
napisem to tak mozno hlupo ale asi potrebujem byt medzi svojimi.Je to take zvlastne, moj manzel skoro vobec nepije takze nikdy nepochopi co sa odohrava v mojej hlave.Vsetko funguje ako ma konecne po rokoch, dosiahla som svoj ciel byt matkou,ktora je v pohode a tesim sa z pokrokov mojich deti. Je to take zvlastne predtym mi to bolo asi tak jedno. Asi konecne zijeme ako normalna rodina a to nepijem dlho v oktobri budu dva roky ale ten zivot nabral uplne iny smer. Nikdy to nie je ruzove,ale s triezvou hlavou sa to lepsie znasa.Ja v poslednej dobe hodnotim tie moje skoro dva roky a zistujem,ze vlastne ze som zacala zit az pred dvomi rokmi.Vela zmien, vela stresov,ale dnes sme tam,kde sme.
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45771
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Katarina, jeden čas jsem chodil na AA. Nejlepší na těch návštěvách tenkrát bylo, že jsem nemusel nic schovávat, nic tutlat, cítil jsem se tam svobodně, protože jsem mohl mluvit o čemkoli. V té době a vlastně ani dnes ani nejbližší neví čím jsem si prošel, co všechno jsem zažil Všichni kolem věděli jen, že chlastám jak pes. Na AA to byla pohoda. Z lidí jsem čerpal inspiraci. Vždycky, když jsem odcházel, byl jsem nabitý vírou, že minimálně ten tejden do dalších AA to dám.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45772
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Tá hranica medzi láskou a závislosťou na druhom človeku, nie je až taká veľká. A hlavne je ťažké to rozlíšiť. Zamilovaný v podstate ani nemá šancu. Pretože nevidí ten vzťah s odstupom. Len nechápem to vzájomné ospravedlňovanie pitia, keď vedia v akej sú situácii. Alebo chápem, ale nepáči sa mi to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45773
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
včelaři asi o to mi prave ide asi potrebujem byt medzi seberovnymi...
doma je pohoda,ale najek stale hladam odpovede na moje otazky. Nepomohlo ani stahovanie to som uplne spokojna, nabita energiou kariera ide sice manzel to horsie znasa len stale mam taky pocit v tom mojom srdiecku ze nieco tam mam nevyjasnene. Asi to potrebujem lebo v poslednej dobe sa citim ako robot a vsetko okolo toho mam pocit ze stojim na mieste. rada by som nasla odpovede na moje otazky. ked uz som to tak dlho vydrzala to beriem ako v uvodzovkach pre mna to je zivotny rekord tak by som rada nasla odpovede na moje otazky lebo vsetko je v poriadku moj zivot,kariere, deti, manzelstvo len v kutiku duse mam tie otazky
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45774
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Krtek ahoj ja normalne v poslednej dobe tapem. Neviem asi tie moje uvahy alebo co to je. Asi zacnem chodit na kluby neviem ci to moj manza pochopi ale verim ze ano. Ja ti neviem. Vsetko v poriaku ale asi nie som s tym vsetkym este vysporiadana co sa tyka chlastu.Sem tam bazenie ale to sa da zvladnut len mam pocit prazdna
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45775
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
Možno máš priveľké očakávania od abstinencie. Ja som mal pred niečo vyše dvoma rokmi recidívu po dvoch rokoch, teda týždeň mi chýbal do tých dvoch. A zrejme to bolo práve z toho. Začal som si v hlave hodnotiť nejako tie dva roky, nebol som okrem abstinovania sám so sebou spokojný, ako sa uberal ten môj život. Okrem toho, že som abstinoval, som vlastne stále bol na tom rovnako, ako keď som pil. Akoby som nevedel nájsť potešenie z toho, že abstinujem. Teraz to už neriešim. Beriem život tak ako ide. Snažím sa nad tým veľmi nepremýšľať. Je to pre mňa jednoduchšie. Teda nie že by som nechcel v mojom živote niečo zmeniť, ale čo sa má stať, stane sa. Len tomu budem musieť trochu aj sám pomôcť a nečakať na zázrak. Ty máš rodinu, ktorú máš rada, prácu, ktorá ťa baví, si relatívne zdravá. Tak čo viac chceš od života? Čo by za to dali iný byť v tvojej situácii. Teš sa z toho, že sa ti darí a nekomplikuj si život prílišným premýšľaním. Niekedy to vie byť na škodu a priviesť človeka do zbytočných problémov. Aspoň u mňa to tak bolo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45776
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 7 měsíce  
ved prave o to ide Krtek asi zacinam velmi polemizovat, mam zazemie rodinu, pracu co ma bavi, robim si vlastne co chcem ale stale v kutiku duse nieco hladam tu odpoved na to ze preco som pila apreco to tak je.
po dnesnom rano som nejak s tym zmierena proste to obdobie bolo a mam cely zivot pred sebou.
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...570571572573574575576...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter