Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...592593594595596597598...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#47845
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj,

je mi 35, mám rodinu - 3 děti. Docela náročné zaměstnání. Už pár let pravidelně piju. Momentálně tak půl litru tvrdého denně. Většinou vodka. Na mé běžné fungování to nemá výrazný vliv. Každodenně chodím do práce, doma normálně funguji. Samozřejmě, že už jsem částečně podřídil fungování svému pití. Víkend si naplánuji, tak abych mohl pít a nemusel jsem nikam jezdit. Stejně tak i ostatní aktivity uzpůsobuju tomu, abych mohl pít. V běžném životě funguji bez problémů - ráno brzo (v 5 hodin) vstávám, abych pomohl manželce s vypravením do školy/školky, v práci trávím tak 12 hodin. Když se večer vrátím zase plně funguji - večeře s dětma, připravím večeři pro mě a manželku (rád vařím), dojdu uložit děti. Když jde manželka spát ještě večer pracuji.

Při tom všem ale zvládnu vypít tak půl litru vodky. V podstatě piju pouze pražskou. Přijedu ráno do práce a hned se napiju. mám už vyzkoušeno, kolik můžu vypít, abych než odjíždím domů jsem nenadýchal - kontroluji si to. Přijedu domu a hned jak vjedu do vrat otevřu flašku a začnu pít. Pomalu, opatrně, abych byl schopen fungovat. Manželka má určité podezření, ale vzhledem k tomu, že vše funguje a já ji samozřejmě přesvědčuji, že nepiju, tak to zatím funguje.

O víkendu začínám pít v podstatě hned jak vstanu. I o víkendu ale vstávám brzo (6 hodin), nemám kocovinu, nepotřebuji vyspávat a odpočívat. S dětmi, bez problémů celý den funguji, pracuji, ale piju.

Vím, že už je to moc a potřeboval bych najít způsob, jak přestat. To že v běžném životě funguji mi ale zatím moc nenutí. Je ale jen otázka času, kdy to bude už moc. Nemůžu si dovolit jít na léčení, nebo vůbec přiznat, že mám takovýto problém.

Pokud máte nějakou radu, budu rád. Uvědomuji si, že takhle to moc dlouho fungovat nemůže. Buďto udělám někde chybu, nebo to nevydží tělo. V každém případě to nemůže skončit dobře.

Honza
Honza
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47846
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Nuz, nie je mi jasne, ohladom coho chces poradit. Chces s tym prestat? Alebo len obmedzit? Alebo poradit, ako to lepsie ututlat pred okolim?

V podstate mas niekolko moznosti.
1) Prestanes pit, vsetko sa vyriesi samo od seba, skoncia sa klamstva, vikendy budu opat patrit Tebe, atd atd, najlepsia moznost bez debaty.
2) Budes v tom pokracovat presne tak ako doteraz, nebudes zvysovat davky. Presne ako pises, skor ci neskor to praskne. Decku zabehne vecer kost z ryby, bude ho treba odviezt na pohotovost, ale Ty budes mat vypite. Zena sa pojde v noci napit vody a uvidi Ta, ako do seba klopis poldeci. Nechas prazdnu flasu niekde, kde ju najde rodina. Pises, ze zena ma podozrenie - ked sa nic nezmeni, bude stale vacsie a vacsie, az raz na to proste pride a zisti, ze si jej XY rokov klamal a potajme slopal.
3) Tvoje pitie bude casom eskalovat, pol litra ti prestane stacit. V podstate to iste co 2), ale bude to este horsie.

Nenapisal si, ci mas abstaky, ked sa nenapijes, alebo co Ti brani v tom, aby si s tym prestal, ked dobre vies, ze je to velmi zly zvyk - okrem teda toho, ze "tu a teraz" Ti to nesposobuje ziadne problemy.

Moja rada je, aby si s tym cim skor prestal. Pokial nemas abstaky, tak to zle obdobie bude prvych par tyzdnov, kym si nevybudujes navyk zase robit vsetko triezvy a potom uz vsetko pojde samo. Ked si s tym nevies poradit sam, objednaj sa k adiktologovi, alebo vyhladaj nejaky spolok AA, ohladom tejto moznosti Ti tu budu vediet poradit lepsie ini.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#47870
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Honza napsal:
V podstatě piju pouze pražskou...Vím, že už je to moc a potřeboval bych najít způsob, jak přestat. To že v běžném životě funguji mi ale zatím moc nenutí. Je ale jen otázka času, kdy to bude už moc....V každém případě to nemůže skončit dobře.

Tak to je mazec! Kdyz odmyslim tu rodinu a deti jako bych cetl sam sebe. Pamatujes jak prazska vodka davala k lahvi takovy ten cerveny maly sroubovak? Kdyz jsem s tim seknul tak jsem jich vyhazoval v krabici hodne pres stovku... cert vi proc jsem je sbiral.

Ja to tahnul presne tak jako Ty a dotahnul jsem to na sedmicku denne. Pak se to zacalo uz vazne s*** a neslo to dal. Lecba a verejne priznani by pro me byly karierne likvidacni tak jsem to resil sam. Pul roku jsem se s tim rval. Strizlivy den, dva, tri, tyden, pak silene pitky typu litr denne a nasledne neschopenky v praci. A abstaky, tresavky, nespavost, zmeny v psychice, absolutni a totalni ztrata zajmu o vsechno a vsechny, obcas po dvou litrech za vikend slaby halucinace, zvraceni krve... takovy krasny maly soukromy peklo. A myslenky (a plany) na sebevrazdu a pri obzvlast vydarenych abstacich kdy jsem na zachod musel po ctyrech modlitby a prosby bohu o pomoc.

Je mi uplne jasny ze psat něco takovyho alkoholikovi jako jsi Ty nema smysl ale sekni s tim! Nebud tak straslive silene blbej jako jsem byl ja - uz takhle v tom litas asi dost pekne. Budes to mit horsi nez ja jestli to nechas zajit jeste dal - jsou tam deti a rodina.

Co Ti doporucit? Zacni to zkouset sam. Ono to hned nepujde, nejspis to bude serie padu a vstavani a dalsiho usilovného snazeni ale zkus to nevzdat. Doprej tomu aspoň par mesicu a uvidis. A pomalu se smiruj s tim ze pokud to nepujde tak by bylo vhodny najit odbornou pomoc.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47871
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Těm,kdo to zvládnou sami,patří úcta a obdiv.Já,dokud jsem se neodplazil aspoň na detox před léčbou,tak jsem si nedal pokoj,dnes vím,že sám bych to prostě nedal.Jak to Honzo děláš v práci a doma,oni to fakt neví?U mně si okolí oddechlo,v mojí práci,všichni to vzali úplně normálně,tři měsíce utekly šmahem,a já jsem měl čas a klid sám na sebe.To,jak teď žiješ,je hra se smrtí.Zkus to ambulantně,zkus Anonymní Alkoholiky,ale nenech to dojít tak daleko,že o všechno přijdeš a jít pak do léčebny bude pro tebe vysvobození,jestli to všechno přežiješ.Já jsem si to absolvoval celý,postupně šla pryč rodina,opravdoví přátelé,několik zaměstnání,pak řidičák,druhá partnerka,druhý domov.To jsou strašný ztráty.A sám bych nic nezvládnul,musel jsem na léčbu a ne jednou.Takže hodně sil!
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47872
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Honzo, v 35 letech se u alkoholiků láme chleba. Buď se z toho jakým-koli způsobem vysekaj, nebo jdou do kopru. Máš pocit, že to všechno zvládáš, ale zároveň tušíš, že je něco špatně... Proto tu jsi. Víš, on ten chlast má jednu drsnou schopnost. Ty s každou flajdou vodky si lágruješ mozek. A jednoho dne ti ten mozek prostě vypoví službu, zaměří se jen na chlast a pak jde všechno stranou. A to není o tom, jestli ty chceš, nebo nechceš. Ten mozek prostě přepne a pak končí veškerá legrace. Mě, když přepl, tak jsem přešel z piva na tvrdý a tu tvojí flajdu vodky jsem si dával k "snídani"... Jinak jak píšou zde kolegové - jako bych viděl sebe... Jo a si piš, že žena moc dobře ví, která bije. Jen nechce dělat čoromoro, když to zatím tak nějak funguje. Ona jen chudák neví, že toho vypiješ tolik a taky neví co jí čeká až Ti ten mozek přepne. Good Luck.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47874
Re: Co dělat dále? Volnější pokec Před 6 rok, 2 měsíce  
Huráá, žije!
Ahoj Včelaři, vítej, my jsme o tebe měli trošku obavy

Pro Honzu: Ano je to tak, je nám s manželem právě 35, letos 36. Musíme to prolomit, jestli chceme fungovat jako normální zdravá rodina a chceme-li zůstat živý pro naše děti. To by teď mělo být pro nás důležitější než popíjení. Trvalo něž nám to došlo a tvrdě( ne jen sliby) jsme pro to začali něco dělat= abstinovat! Více než dva roky jsme zkoušeli kontrolované pití nebo omezit. Realita je jinde. Honzo!zastav ten kolotoč, co nejrychleji, jinak to bude horší a horší. Játra, psychika všechno půjde do sra..k.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47896
Re: Co dělat dále? Volnější pokec Před 6 rok, 2 měsíce  
Pozerám na TA3 13. komnatu J. Dvořáka. Ani som netušil, že je alkoholik. Teda abstinujúci alkoholik.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47932
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Drahoslavo, žiju a dá se říct, že velice dobře. Jen už nikomu nemám zapotřebí být pozorovacím objektem o kterým si dělá zápisky a pak to při různých příležitostech vytahuje.

Též nemám pocit, že tu už nemám moc čeho nabídnout. Vše se furt opakuje.

Jen sem občas nakouknu, protože mám alkoholika pořád v záložkách a někdy je dobré si připomenout co dokáže udělat chlast s jinak normálníma lidma.

Mějte se tu všichni fajn a držím palce všem!
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47933
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Včelaři ahojda. Měj se a snad to nebylo na mě. A jestli jo tak promiň ;-(. Nemyslela jsem to špatně. Už nebudu... Nebylo to ve zlém. V podstatě to bylo sdílení stejného pocitu:-(
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47934
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 2 měsíce  
Mě tady lidi radili se rozvést atd. S narůstajícím sebevědomím a vším podobnym vše k tomu i směřovalo. FAKT, najednou u mě ztrácel kredit. Ale bacha na to. Je to taky jenom člověk. Kterej se mnou zvládnul dobré i zlé. Nechci na něj svalovat svůj alkoholismus. Naopak mě dostal z jinejch sraček v minulosti... Chce to trpělivost, pokoru, schovivavost, lásku. No není to prdel prostě...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...592593594595596597598...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter