Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...595596597598599600601...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#48142
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Míšo,
asi ta úzkost ve mě vždy byla a chlast ji uvolňoval. To je fakt. Ale taky zvolím tvůj přístup a budu na to s..t jen jsem se chtěla podělit o pocit. Doma je doma no, ale taky tam člověk nemůže být furt, že i v práci jsem v klidu, tady je to taky moje útočiště po těch letech, baví mě to a nebojím se. Takže nejsem jediná a divná. To mě těší. Jinak tady vylezlo sluníčko a hned je líp
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48143
Re: Co dělat dále? Před 6 rok, 1 měsíc  
Aha tak já jsem si doteď myslela, že to je normální pudový strach z neznámého. Něco jako víš, že to bude v pohodě, ale co kdyby, trochu úzkost, ať to všechno dobře dopadne a pak šupky dupky domů do bezpečí. Pokud to není nějaké extra silné, tak je to v pohodě. Mě na to pomáhá, když je to nějaká trochu víc stresující událost, že si v hlavě vytvořím představu té situace, jak bude probíhat, že to bude v klidu, a trochu se tím uklidním. A nebo když je toho více a začnu plašit, tak se upnu na jednu věc a řeknu si jedno po druhém a dělám tu jednu věc, nemyslím na ty další.
Hodně ty úzkosti a myšlenky zesiluje alkohol a tzv. alkomozek.
Všechno jen můj názor, třeba to tak není.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48146
Re: Co dělat dále? Před 6 rok, 1 měsíc  
Drahu to je dobrý nápad. Jedno po druhém, nehroutit se ze všeho dohromady. Spíš nechápu, že se vlastně jedná o příjemné činnosti, nic co nechci už se snažím nedělat. Tak proč ta úzkos. Ale to se dá zvládnout, užít si to holt bude asi chvilku trvat .
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48339
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Milej Ja!
Především Tě pozdravuju.
Vidím, co máš doslova za krizovou /křížovou, to by bylo přece jen rouhání!/ cestu, ale s radostí a obdivem tady čtu, že máš pořád sílu, jako bejk, nehasnoucí inteligenci, zářící z majáku na té nejvyšší skále, vysoko nad bažinou beznaděje a navíc záříš docela divokým humorem.
A svoje vyjadřovací schopnosti uplatňuješ, jako artilerie přesnou palbu. Střílíš totiž po všech povzbuzující granáty. A za to dík!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48385
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni
jak se daří? Já si to fakt užívám - i všední den mi teď přijde fajn, jak práce, tak domácnost, plus koníčky - je to v poklidu, bez stresu, s radostí. Vychutnávám si život, hrozný klišé, ale vystihuje to asi nejlíp. Dneska jdu cvičit a na víkend mám domluvený výlet na kole s kamarádkou (manžel má denní), už se těším, moc . A vůbec se nebojím, vůbec . Něco se "zlomilo", je to moc fajn, konečně. Nechybí mi ani chlast, ani cigára, ani tráva, ani nic...
Co vy, jak se máte? Holky, kluci? Včelaři, co včelky? Sochaři, co sochy? Cheche...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Poslední úprava: 22/03/2018 11:10 Provedl: Šantalka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48386
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
To byla beztak alko-úzkost.Kolem toho měsíce se to zlepší
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48387
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Z internetového deníčku MUDr. Nešpora:
21. 3.
Motivační okruhy ke střízlivosti a jiným dobrým cílům
Uvedené motivační okruhy se navzájem kombinují a přecházejí jeden v druhý.
K povídání o motivačních okruzích připojujeme cvičení. Je to tak zajímavější a veselejší a člověk si to lépe zapamatuje.
Prozíravě pesimistický motivační okruh
Spočívá v uvědomování si negativních následků nevhodného chování a připomínání si bolestných zkušeností s takovým chováním. Cvičení: Chytrá ryba abstinentka vidí návnadu, rybáři se vysměje a plave pryč, ha, ha, ha.
Prozíravě optimistický motivační okruh
Zde motivuje vnímání výhod střízlivosti nebo jiného rozumného chování. Cvičení: Smích po 3, 6 a 12 letech střízlivosti. Po 12 letech míváme ruce nad hlavou a nastává všeobecných jásot.
Motivační okruh moudrého užívání života
Spočívá v nacházení bezpečných a zdravých způsobů, jak si zlepšit náladu a mít v životě jaké to potěšení. Cvičení: Jógový cvik Nebeské protažení nebo si prostě dát ruce na břicho a spokojeně se pochechtávat.
Rozhodný motivační okruh
Už jsem se rozhodl a basta! Nepřipustit vnitřní diskusi na toto téma. Cvičení: Do rytmu vytleskávat nějaké říkadlo, např. „Dobře žiju, abstinuju“, nebo „Zdraví dobré, druhým, sobě“.
Duchovní motivační okruh
Řadu lidí motivují k dobrým cílům duchovní hodnoty. Cvičení: Můžeme použít např. Buddhův úsměv. Trochu přimhouříme oči, koutky ústa lehce táhneme směrem k uším a ušní boltce přitahujeme k hlavě. Nevadí, že většina lidí nepohne ušima ani o milimetr. Výsledný pocit bývá klidná a mírumilovná veselost. Tento nenápadný úsměv můžete upotřebit klidně i na školení nebo koncertu vážně hudby.
Zdravotní motivační okruh
K rozumnému jednání silně motivuje ohled na zdraví. Cvičení: Tady existuje řada možností. Úsměv, vhodné cvičení nebo klidné dýchání do břicha prospívají skoro každému. Legrační je třeba veselý opičák. Ten si v mírném předklonu drbe jednou a pak druhou rukou záda.
Ohleduplný motivační okruh
Motivují také ohledy na druhé lidi, např. rodinu. Cvičení: Slon abstinent cáká chobotem vodu na jiné slony a něžně při tom troubí. Jestli nemáte chobot,ůžete ho napodobit rukou.
Motivační okruh zdravého prosazení: Zdrojem motivace bývá i sociální nebo profesionální vzestup. Cvičení: Např. vesele vyjít dvě patra do schodů nebo mávat rukama jako vzlétající labuť.
Hrdinský motivační okruh
Správné jednání často vyžaduje odvahu a je důvodem k hrdosti. Cvičení: Poplácávat se dlaněmi po hrudníku, a přitom se hlubokým hlasem sebevědomě smát. Tohle bude na veřejnosti asi cvičit málokdo.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48388
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahojky všem. Krysny poklidný podvečer.
Pro JA:ať jsi brzy fit a nadále jen hodně zdraví!
Zítra budu mít za sebou teprve týden, ale ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem to "tak dlouho" zmákla. Jr mi bajecne, rána jsou svěží. A ruce stále makaji
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48390
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Relaps nebo recidiva bývá považována za přirozenou cestu k abstinenci...Bohužel po delší době abstinence je to většinou ještě horší sešup, než tomu bylo naposledy. A také se říká, že alkoholik nikdy neví, kdy to dokáže zastavit až dřevěná truhla..Pamatuji si, že před lety jsem myslel, že se musím upít k smrti abych pít přestal.Ty stavy, když začaly ochabovat účinky alkoholu (pár hodin) byly opravdu nesnesitelné, ale na to lidský mozek velice rád zapomíná..Je nutné si to připomínat..doléčování, srazy Anonymních alkoholiků, deník atd...
léčitel1981
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48391
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Liečiteľ 1981,

..."bohužiaľ, nepochopil si jadro problému!"

Recidíva aj relaps sú "iba" súčasťou nemoci/alkoholizmu, nie priamou cestou k úzdrave... 

Absťáky po recidíve bývajú spravidla intenzívnejšie a pády hlbšie...

Takto som to zažil aj prežil ja/Ja - moja empíria = moja prežitá vlastná skúsenosť a nie teória vycucaná z prstov/(kníh)!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/03/2018 08:08 Provedl: Ja.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...595596597598599600601...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter