Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...597598599600601602603...698
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#48437
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Doporučuji vám všem včetně přispěvatele "Já" zamyslet se nad sebou a nad svou závislostí..je pravda, že se tu vyskytují i případy, kterým tento způsob skupinové online terapie vyhovuje..Vše je individuální.A že je relaps součást léčby? - bud se vzbudíme silnější nebo vůbec
léčitel1981
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48439
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Jak smutný život vedeš, Léčiteli...někdo by Ti měl od toho duševního trápení ulevit. Držím palce.
Lemonka
Senior Boarder
Příspěvky: 67
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48451
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Dovolím si upozorniť na zaujímavý článok:

primar.sme.sk/c/1812156/diagnoza-f10-zeny-uz-dobiehaju-muzov.html

Odporúčam prečítať aj zaujímavú diskusiu k danej téme.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48455
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Na popud jedné duše jsem nahlédl po delší době na fórum, a zjišťuji, že Ja se tady stává uctívaným Bohem... Smutné. Asi by se slušelo smeknout před léčitelem1981, protože vám tu drobet víří ty zatuchlý bažiny v kterých se tu tak náramně rochníte. Já už asi na to nemám sílu
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48458
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Mno pořád přemýšlím: na jedné misce vah je Ja a na druhé Léčitel1981....

Za sebe musím napsat, že jsem vždy dostala okamžité odpovědi od účastníků fóra pro daný problém, ale jediný Ja měl se mnou tolik trpělivosti a vysvětlil mi, v čem chybuji a jak je třeba jít dál. Naopak od Léčitele jsem se zatím nic nedozvěděla, jeho příspěvky mi osobně vůbec nic nedaly...

Toto fórum chápu jako určitou formu sdílení, předávání zkušeností a na mě pak je, co přijmu a budu dál uplatňovat ve svém životě. Vždyť každý jsme jiný a každému vyhovuje jiný přístup.

Díky tomuto fóru mám za sebou tři měsíce spokojeného života - pro někoho možná vteřina, ale pro mě velký pokrok .....

Dík všem přispěvovatelkám a přispěvovatelům za podporu ve střízlivosti. Učení nikdy nekončí, věřím, že bez Vás bych to nedala
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/03/2018 21:17 Provedl: Renča.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48459
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Když jsem tu začínal já, tak tu byl jeden léčiteli podobný řízek, který mi tenkrát nebyl příliš po chuti, protože se mi zdálo, že je moc strohý, neuznával přesně tohle poplácávání po ramenou jak jsem dobrej, že měsíc, dva, tři nepiju. Měl svůj způsob nepití. Jeho jedinou slabostí bylo, že tady jednomu zboštělému nedokázal napsat fuck-off a dál ho neřešit, protože je to neřešitelný tragéd a ještě k tomu povahovej sráč, kterej nemá nic jinýho než tohle fórum a nestojí za to se s ním dohadovat. Pak ten řízek dostal ban. Člověk až časem pochopí, že měsíc, nebo půl roku abstinující alkáč se na svět dívá naivníma očima a až časem pochopí, že ten život je strohý, jednoduchý a že ten řízek měl vlastně pravdu. Ale netřeba brát můj názor za objektivní fakt. Já to tak prostě cítím. Sice je nás víc, ale asi jsme prostě jen vyjímky, kteří to tak mají.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48461
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Včelař napsal:

Člověk až časem pochopí, že měsíc, nebo půl roku abstinující alkáč se na svět dívá naivníma očima a až časem pochopí ...

Ano, přesně tak si připadám - naivní alkačka v “mateřské školce” a tak se už čtvrt roku učím, abych mohla být školákem ... snad nebudu opakovat ročník.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48463
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Včelaři,

co tedy namísto pochvaly vydobytých úspěchů radíš? Dlouhodobá střízlivost má samozřejmě v sobě určitou fádnost, ostatně dlouhodobá opilost taky. Nějaké problémy určitě přijdou, ať už bude člověk střízlivej nebo ne.

Hrdost na to, že se člověk 2, 3, 6... měsíců nenapil + vědomí toho, že ten úspěch může jedním douškem ztratit + pokora + strach z / respekt k chlastu + průběžné uvědomování si výhod střízlivosti + víra, že to celé má smysl a nakonec to nějak dá jsou podle mě hnacím motorem úspěchu.

Jak jinak bys na to šel se svými zkušenostmi ty?
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48465
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Myslím, že i dítě vychováte k obrazu svému spíš podporou, pochvalou, oceněním za snahu a přiměřenou přísností - ale ne zlobou, než urážkami, buzerováním, odsuzováním, předhazováním jak je špatné a co všechno zlého už provedlo, tak ať si o sobě moc nemyslí... Určitě i ta druhá cesta může mít úspěch a leckoho vycepuje, ale je tam větší riziko že se ten člověk prostě zatvrdí a všechno vzdá, protože on je přece ten špatný, všechny jenom trápil, všechno je jeho vina, všechno co dělá je špatně a pes si už do něj nikdy kůrku nevezme.Tak už se asi jen jít zhoupnout na nejbližší větvi. Tenhle tvrdý a odsuzující přístup se hodně používá v léčebnách, narozdíl od áček, kde je to spíš o té podpoře a pochopení. Mě to v té léčebně házelo do vzdoru nebo až do apatie, počáteční snaha šla do kopru a už jsem si to tam jen odseděla a odtrpěla. Bylo to ode mě hloupé a nikomu to nepomohlo, ale prostě jsem to lépe v tu dobu nezvládla.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48467
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 1 měsíc  
Dobré rano vazeni.Chci napsat, ze se mi libi Vcelaruv prispevek. Ne proto, ze to co se vam tu snazim vysvetlit hodnotí tak nejak pozitivně, ale proto, ze napsal jasně a stručně o co tu jde.Takze nez ted rano vyrazíte do prace koukněte se do zrcadla a omluvte se vsem kterým jste ublizili kdyz jste chlastali mozno i včetně sebe a pamatujte, ze ted máte sanci to napravit.. Ne tim ze nebudete chlastat jak hovada, ale hlavně praci a chováním... I male dite nebo stene kdyz se konecne nevysere na koberec v obyvaku pochválite jednou dvakrát a ne pokaždé kdyz se tam najednou po půl roce vysere znova a zase přestane
léčitel1981
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...597598599600601602603...698
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter