Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...139140141142143144145146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#10491
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj všichni,
Poprosím o radu.Mam kamarádku,dnes se mi svěřila,ze pije a chce to řešit.Kam máme zajít?Jsme z Prahy.Myslela jsem,ze ji odvezu zítra rano někam k Apolinari,ale na jake oddělení?Kde začít?Na hospitalizaci to neni,bežné denni povinnosti zatim zvládá,je to doteď nepoznala....Diky za rady,M.
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10492
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj. Je to hrozně těžké poradit, protože nikdy nelze odhadnout jak na tom dotyčná je. Já proto vždycky mluvím o sobě a svých zkušenostech, kterých mam bohužel hodně.
Když jsem popíjel několik měsíců a tajně (své povinnosti jako práce, jakžtakž rodina, jsem si plnil) a pak náhle zkusil přestat, tak mě po vysazení alkoholu po několika dnech zkolil epileptický záchvat. Nevěděl jsem z čeho to je, dnes už vím, že se to někdy stává po vysazení hladiny alkoholu. Touto zkušeností chci říct, že je hrozně těžké laicky radit, protože závislost na alkoholu může přinést nečekané zdravotní komplikace. Z léčebny vím, že absťák z alkoholu může být i smrtelný.
Na druhou stranu jsem poznal člověka, který začal chodit na pravidelná setkání Anonymních alkoholiků (na webu kontakty na AA) a po týdnu se z nejhoršího dostal touto cestou. Já osobně v současné době díky skupinám AA konečně nějakou dobu nepiju. Pravdou je, že já to dotáhnul ve finále až na dno a nedokázal jsem přestat, když nepočítam ambulantní pokusy, tak mám za sebou 5 ústavních léčeb.
Bylo by fajn aby kamarádka sama sobě přiznala jak moc a jak dlouho pije a zkusila pro začátek nějakou ambulanci a třeba ty anonymní alkoholiky a když by nezvládala odvykací příznaky, tak detox v Bohonicích nebo Apolináři (do Bohnic se ze zkušenosti dostane rychleji). Hodně štěstí přeju, ale pokud si člověk přizná problém, tak má nejtěžší krok za sebou a dá se něco dělat. Jindra
jindra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10493
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Na AA jste dívky vítaný, nyní nás je v ČB nějak málo, dovolené, prac. směna..a převažují ženy, jako kdyby v ČB chlapi nepili.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10495
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den,
Jindra má podle mého a mých taky bohatých zkušeností pravdu.Nejtěžší krok je si alkoholismus přiznat sobě a taky se nestydět se někomu s tím svěřit-mám na mysli odborníka.U mě to byla moje obvodní lékařka,která mě přesně varovala před tím,co Jindra píše.Já jsem epileptický záchvat přímo neměla v absťáku,ale daleko k němu taky nebylo. Musel mi manžel zavolat záchranku s tím,že jsem měla příznaky mozkové příhodyAle všechno zlé je pro něco dobré,tomu doktorovi ze záchranky jsem sice své pití nepřiznala,ale druhý den té obvodní lékařce už ano,i když jsem se hodně styděla.Vzala to úplně normálně a začali jsme s léčbou,do dneška jsem jí vděčná.
Sama osobně znám mladého kluka(spolupracovník mojí dcery),který opravdu po vysazení alkoholu epileptický záchvat měl.Stálo ho to nejen zdraví,ale i ztrátu zaměstnání-dnes nevím,co s ním je dál.
Je to opravdu nebezpečné.
Všem držím palce!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10496
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Anet,
ještě jeden takový můj"postřeh".Já osobně jsem hodně služebně jezdila do Prahy,v mládí jsem tam dokonce 5 let pracovala a bydlela.
Ujišťuji Vás,že tam potkáte určitě víc Budějčáků,než v celé Riegrovce!Takže na tu anonymitu v Praze pozor!!!
To berte jako legraci,ale je na tom hodně pravdy-i Praha je malá.
Mějte se krásně,ráno jsme zase zažili krásnou bouřku,co?
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10497
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Heleno, máte pravdu ve všem, nejenom Čechy, yle i svět je malej !!!!!!!Už se mi taky stalo, že jsem potkala známé, kde bych to fakt nečekala...!! Bouřka byla super!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10500
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Tak jsem sem jukla.Holky mám z vás radost!Opravdu už tu panuje klid a pohoda.A to je fajn.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10504
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
zdravím a hlásím, že vše ok, jen v noci nějak nemůžu spát, ale to asi nesouvisí s alkoholem, spíš že divné posuny tlaků nahoru a dolů a komáři:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10506
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Petrato, je dobře, že je Ti fajn !!! Já teď K.O. ,...ale ne z chlastu, ale od rána do teď v mojem milovaném Č. Krumlově, a všechno prochodit a vyfotit...teď svoje úlovky prohlížím, je to nádhera !!!Takže...místo pití na výlet, dámy a snad i pánové ! Ti moc nepíší, to vypadá, jako by ožralky byly jen dámy !!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10507
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Zdravím všechny,
Anet-i já jsem dneska byla v Krumlově,jezdím tam hodně často jako průvodkyně s německy mluvícími turisty,takže chodím po tom nádherném městě s červeným deštníkem a táhnu za sebou skupiny.
Petrato-myslím,že teď se špatně spí téměř každému,aspoň spousta lidí to říká,asi nejste sama,ale je dobře,že je Vám jinak fajn.Tak ať nám to všem vydrží.
Hezký weekend!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...139140141142143144145146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter