Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...9101112131415...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#46872
Re: Rev: Vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Angelino, nemám moc času, ale prosím, drž se, to jsou takové splíny ze začátku, trochu prázdno bez vínečka. Chce to vydržet aspoň 3 týdny, měsíc a přejde to. Udělej něco, co ti udělá radost, běž na kosmetiku, na masáž, nech o sebe pečovat. Prostě cokoliv. Přejde to, ale vydrž. Hodně si čti tady ty příběhy, to je motivačka největší. Papa
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46874
Re: Rev: Vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Dobré ránko všem,
konečně pátek. Přeji Všem krásný den)
Drahuško, díky za podporu.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46884
Re: Rev: Vzájemná pomoc Před 6 rok, 3 měsíce  
Tímto se loučím se všemi tady. Piju a asi občas pít budu. Nemá smysl se furt s tím trápit, holt to prostě nedám. Můj životní styl a prostředí jdou ruku v ruce s alkoholem, já pořád jen bojuju a vysiluje mě to. To není rada ani návod pro ostatní, jen nechci takhle pokračovat. Ode zdi ke zdi. Mějte se krásně, budu na vás myslet a držet pěsti... Šantal
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46885
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Šantal

nevzdávaj to
nepoznám Ťa, ani neviem kto si, koľko máš rokov.... ale stojí za to vydržať.
ja po 20 rokoch, po poslednom roku denného pitia to dokazujem. nevravím, že som nič od Nového roka nemala, mala, ale oproti min roku je toto prechádzka ružovou záhradou.

je mi dobre a tiež viem, že to bude celoživotný boj.

zdravím ťa

Ala
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46886
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahojte, Šantalko a ostatní, nikdy nic nevzdávejte, i když to na vás padá že všech stran, nic se nedaří, připadá nám to zbytečné - není to tak! To jen Démon získàvá převahu v naší lidské slabosti. A to je to co mu nejvíce usnadňuje mě, rezignací sebe, cílů, předsevzetí, motivací a chutí do života.
Dle mého nejlepší psycholožka v boji s alkoholismem v PLKM, nyní na soukromé praxi vždy a opakovaně nám do podvědomí vštěpovala myšlenku.
"Život bez alkoholu je zajímavý a krásný".
Plně si obsah této věty uvědomují, a snažím se žít tak, abych ho naplňoval, protože to tak JE.
Alkohol si člověk vyrobil umělé, byl zneužít pro únik člověka z reality, a v dnešní době to platí dvojnásob, ale všichni víme, že druhý den ràno zase vysvitne sluníčko, z podpeřiny vykouknou rarášci a den se musí žít, pro ně, pro sebe, proto je život krásný a My ten chlast k jeho prožití fakt nepotřebujeme.
Tak vzhůru do boje, vyhrávat aspoň bitvy, ne války, vždyť klaďme si malé cíle, které můžeme splnit, pak přichází to uspokojení ze sebe sama, jsem člověk, který se nebojí podívat do zrcadla a otočit se za svým plnohodnotným životem. Žijí a k tomu alkohol Nepotřebují.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46888
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
V 70-tých letech , dělal nějaký profesor univerzity osobní výzkum.
Vzal vždy dítě že školy, zavřel jo do jednoramenné místnosti pouze se stolem židličkou. Nic mu neřekl a postavil před něho talířek na kterém bylo jedno maršmaloun ( české žužu). Odešel a přes tmavé sklo ho pozoroval. Po čtvrt hodině za ním přišel, že test skončil. Některé děti nevydrželi ani pět minut a maršmalou snědli, některé se ho za čtvrt hodiny ani nedotkly, vše si zaznamenal.
Po uplynutí asi 30 -ti let zkoušené děti kontaktoval a zajímal se o jejich život. Ty co bonbon snědly, měli slabé vzdělání, byly na okraji společnosti, šlapky, feťáci a alkoholici. Ti co si bonbon nevzali byly úspěšní, spokojení, žili střídmě, nepily.
Myslím, že většina z nás by si ten bonbon vzala, tak jako láhev alkoholu, je to jen o sebekázní, ovládání, výdrží, a nepodlehnou tomu lehce nabízené mu pozlátku pomíjivého štěstí a úniku od reality. Vydržte, střízlivost je Odměna.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46891
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahojky Šantalko a všichni,
je to pravda, nebo se mi to jen zdá Šantalko?...
Prosím drž se...
Já víkend zvládla, podporou samozdřejmě byl i přítel, který je teď doma....
Dobrou nocku všichni)
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46894
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Šantal-taky ti držim pěsti furt.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46896
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Santal, drzim palce, nech sa Ti dari

Radek : To je znamy (Stanford) Marshmallow test a nebolo to celkom tak, ze by im vyskumnici nic nepovedali. V skutocnosti im povedali, ze ak vydrzia ten marshmallow povedzme 15 minut nezjest, dostanu potom este jeden. Asi tretina deti to vydrzala (zo 600) pricom vek bol silny prediktor uspechu. Tie deti, ktore vydrzali (delayed gratification), boli uspesnejsie (lepsie znamky v skole), ale neviem o tom, ze by sa tie menej uspesne deti stali fetakmi a alkoholikmi. Myslim, ze to je trosku prehnane.
Ale v zasade mas samozrejme pravdu. Zavisli si nevedia odpustit "radost" tu a teraz. Neviem si teraz ani za nic vybavit nejaky rozumny preklad instant vs. delayed gratification, ale zavisli maju toto presne rozbite, ako pises
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46902
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Zdravím, já si dlouho myslel, že mám vše pod "kontrolou", a najednou jsem zjistil, že bez ranního doušku se nerozhýbu, a to už bylo dosti pozdě. Závislost jsem měl prakticky i ty roky před tím, kdy jsem šel na pivo sice až po práci, ale prakticky denně.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...9101112131415...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter