Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...12131415161718...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#46935
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Radek: To je skvelé, úplne si viem predstaviť, aký si z toho musel mať dobrý pocit. Ja nejakú špeciálnu liečbu podstúpiť nechcem, veľmi by som to chcela zvládnuť sama. Ale je to ťažké, či už kvôli tým mojim problémom, ale aj kvôli dosť ťažkej životnej situácii. Naviac keď viem, koľko krát som si to už povedala a nikdy som to nedokázala.
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46936
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Radku, to je mi veľmi ľúto. Muselo to byť strašné. Ja to s nikým blízkym riešiť nechcem, aj keď som sa im o tom vlastne čiastočne zverila. Jednak to nechápu a skôr sa za to na mňa iba hnevajú, ďalej sa za to strašne hanbím a nechcem, aby zistili, aké až veľmi zlé to je.
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46937
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Víme všichni, jak je ta závislost silná a jak samotný, ikdyž rozhodnutý, je člověk slaboch. Každý ti doporučí vyhledat pomoc odborníka, nebo kontaktovat aspoň Anonymní alkoholiky v okolí, a popovídat si s nimi. Toto fórum je pouze podpůrná berlička při vzájemné podpoře, tak jako Antabus, a další, ale zkloubením vícero takových podpor se to i samotnému rozhodlému člověku podařit může. Taky počkej na názory a zkušenosti druhých.
Mě samému tato podpora pomáhá, ale díky tomu, že 4 roky abstinuji, alkohol jsem vytěsnil z života i myšlenek, mě mé příspěvky zase vrací zpět, a někdy i v negativním smyslu. Možná to má někdo podobně, ale já to tak cítím.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46938
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
To dáva celkom zmysel, že tie spomienky ti nemusia robiť dobre. Dúfam, že som tomu aj ja nejako veľmi neprispela. To by som bola nerada. Ja k lekárovi chodím kvôli tým mojim ostatným problémom, ale tí AA, to si vôbec neviem predstaviť. Hanbila by som sa a vôbec cudzí ľudia a všetko
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46939
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahojky všichni a ahoj i Catie,
tak mám po posilovně dnes. Akorát jsem se vrátila.
Catie na setkání AA se neboj, jsou to lidi jako i Ty, všichni.
Celkem mně překvapilo, že do lidí v AA do kterých bych to neřekla samozdřejmě mým pohledem, že řeší problémy jako i já(vím, že jsem nikdy nikoho neřešila a nesledovala ani nesrovnávala a tak i nikdy neodhadla, že ten nebo onen by mohl mít nějaký větší problém).

Kde je Šantalka, můžu se zeptat?
Šantal chybíš mi.
Radku, ráda čtu Tvé příspěvky....i odevšech, dáváte mi mnoho...
Je mi ted celkem ouvej....přítel je pryč...
Dobrou nocku
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46940
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ještě další věc bych se ale tady chtěla zeptat, možná mi někdo poradí...
Nevím, zda se můžu tady vlastně ptát, zda se neptat raději někoho z AA.

Jednou, kdysi jsem mněla problém s drogami, ne že bych si je sama brala,ale prostě mi nějakým způsobem byly přidávány. Neptejte se, jak Vám někdo může dát drogu a Vy o tom nevíte(možná i na toto dnes po x letech dostanu od někoho z Vás odpověď).
Řeknu jen jedno, pracovala jsem v zahraničí a žila s člověkem, který mně upozornil na to,že v mé práci mi zakazuje brát si vodu, že si ji mám kupovat prostě sama v marketu a donést si ji sama z obchodu do práce, asi kukáte tak já ten x kukala. Nekupovala jsem si ji v tom obchodě a brala vodu v práci perlivou a vždy, když jsem tu 0,3l otevírala, pouze poslouchala, zda sykne, že předtím otevřená nebyla.
Ale nevím dodnes jakým způsobem se do mně droga prostě dostávala. Pokud je proto někdo možná co mi na to odpoví. Může někdo brát drogu v jídle nebo pití????????

Ale nakonec co já chci říci, ten člověk co se mnou ten x žil, umřel mi před očima a pak to mnělo rychlý pád. Pokaždé co jsem přišla do práce, jsem byla úplně mimo, nevěděla jsem čím to je, když jsem pila čistou vodu, po čase jsem mněla halucinace, mněla jsem pocit, že když mi někdo řekne něco do ucha, protože tam byla muzika, jsem byla čím dál tím víc úplně mimo.

Konečná byla, že jsem zavolala nynějšímu příteli, aby pro mně přijel a on přijel x tisíc km.
Já šla do práce naposled, ale po 4-5hodinách jsem mu volala, byla jsem zase úplně mimo, aby mně vyzvedl. Přijel pro mně a já pak zažila něco šíleného, jeli jsme domů a já myslela že umřu. Prosila jsem ho ať nekde okamžitě jdeme za doktorem, protože se mi zastavuje srdce, to bylo fakt neskutečně hrozné, pár x jsme jeli na záchranku v zahraničí po cestě domů.

Já jen co chci nakonec říci, že dnes když chodím na AA, jsou tam jsou i bývali drogově závislí a já nechci něco říci špatně, ale když si tam sednu, prostě hrozně cítím drogy....myslím si, že jsem na ně tak hrozně citlivá, že je to pro mně jako bych na ex vypila snad 0,2l vodky....
Myslíte si, že bych mněla přestat chodit na AA???
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/01/2018 21:30 Provedl: Angelina.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46941
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj,
urcite se da droga uzit i v jidle nebo piti aniz by jsi si toho vsimla,pervitin,kokain jsou ve forme prasku,takze se daji rozpustit ve vode nasypat do kavy cehokoliv,rovnez marihuana jak v piti tak i v kspalne forme-cerna tekuta kapalina zvana fenixovy slzy atd...mnoho drog se da aplikovat v potrave ci piti aniz by jsi si toho vsimla a ty pocity,ktere jsi pak mela byly logicky abst.priznaky...asi jdi je mela v tele kdo vi jak dlouho a pravidelne..nonje to hnus,co popisujes a niceho jsi si nevsimla v beznem zivote?! Myslim,ze tu drogu v sobe mas? Ja na AA nikdy nebyl a myslel jsem,ze tam chodi jen zavisli na alkoholu a drogove zavisli maji jine skupiny...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46942
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Jen bokem drogy zpusobuji i radu jak fyz.tak i psychickych onemocneni mozna jsi prodelala nejakou panickou ataku ci neco podobneho nebo telo pouze reagovalo na uzivanou latku a jeji vysazeni...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46943
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Angelina, prosím a ako to tam asi približne prebieha? Niekde som čítala, že tam môže byť aj dosť veľa ľudí. Vôbec si neviem predstaviť rozprávať o sebe pred toľkými ľuďmi a ani počúvať o životoch cudzích ľudí. Neviem, strašne ma to odrádza.

Ten tvoj príbeh znie dosť desivo, až neuveriteľne. Ak sa môžem spýtať, čo to bola za práca? Tvoj priateľ tam chodil tiež, keď o tom vedel? A nikdy si sa ho nespýtala, prečo tam nemáš piť tú vodu? Ja neviem, ale mňa by to minimálne veľmi zaujímalo. Taktiež nebolo by lepšie to nejak riešiť skôr, keď si cítila, že nie si OK? No a drogy sa isto vzduchom preniesť nedajú, ako je to potom možné, že sa tak cítiš, keď tam si?
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46944
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Catie,
ja do AA nesel z duvodu,ze jsem to vzdy nejak zvladnul sam,ale nemas se ceho bat komunikoval jsem telefonicky s panem,ktery to vede u nas v meste (chtel jsem jit) a rikal,ze nemusim mluvit kdyz nechci,mohu sedet poslouchat,kdykoliv odejit...a hlavne vsichni tam jsou ze stejneho duvodu nikdo Te nebude soudit ani nic podobneho a mluvit muzes az kdyz budes pripravena a treba jen sedet a naslouchat neboj se jen podminka zasadni neprijit pod vlivem,urcite se tady od ostatnich dozvis vice
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...12131415161718...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter