Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...13141516171819...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#46945
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Catie/Mačkomňauka,

prešľapuješ na mieste - chceš byť šik aj jednička, ale nemáš odvahu priznať si, že nielen pred svetom, ale najmä pred sebou hráš zúfalé farizejské divadielko = namýšľaš si, že nik nevidí, čo prežívaš → ako strácaš pôdu pod nohami a ako sa Ti alkohol dostal pod kožu a robí si s Tebou, čo chce!

Nedokážeš si priznať ani sama pred sebou, že máš obrovský problém, chceš byť duchovne krásna vo vlastnom krivom zrkadle.

Zamotávaš, zacykluješ sa sama do seba. Alkohol spoľahlivo rozpúšťa slobodnú vôľu aj predsavzatia.

Najprv sa príjmi so svojou nemocou sama, neskôr sa zver Bohu/VM/VS a potom inému človeku/(sponzorovi), ktorý Ťa uvedie do problematiky a bude Ťa sprevádzať úskaliami na ceste do triezvosti.

Odhodlanie si v sebe potrebuješ vygenerovať ale úplne sama - nikto Ťa v tomto nezastúpi!

Anonymní alkoholici nie sú ľudojedi/kanibali alkoholikov, ale spolutrpiaci a rovnako závislí - chápu Ťa a rozumejú Ti, pretože väčšina si prežila podobné peklá i Peklá ako Ty.

Ak si "iba" vypočuješ ich príbehy a popremýšľaš o nich → mnoho sa dozvieš - aj o sebe!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46946
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ja: Myslím si, že ľudia vidia, čo prežívam, ale vzhľadom k tomu, že mám ešte kopu ďalších problémov, tak tento jeden v nich asi tak trochu zaniká a preto si ho moc neuvedomujú. Naviac tie ostatné problémy sú tu omnoho dlhšie a tento sa k nim pripojil len nedávno. Ja však viem, že je to veľmi zlé, preto som sa rozhodla, že to chcem nejako definitívne vyriešiť :/

Môžem sa spýtať, kto je ten sponzor? Necítim sa zatiaľ na to, to skúsiť, ale ani som to úplne nevylúčila. V každom prípade, vyskúšam ešte tento pokus. Úplne najradšej by som bola, keby sa mi to podarilo samej. Ono to nie je o nejakých mojich predsudkoch alebo také niečo, skôr o mojej asociálnosti/introvertnosti.
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46947
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Michal: Ďakujem pekne za priblíženie.
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46948
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Catie,

sponzor je spravidla osoba, ktorá Ťa sprevádza triezvením a objasňuje Ti možné nástrahy a ich prekonávanie. Môže to byť ostrieľaný veterán alebo iba starší spolutrpiteľ, ktorý už dlhšie pracuje na vlastnej psychosomatickej úzdrave zo závislosti od drogy/alkoholu. Tiež je len v remisii a jediný dúšok "lieku" ho vráti na začiatok alebo do recidívy. V tomto sme si všetci rovní - niet rovnejších...

Sponzor Ti navrhne alebo odporúča, do ničoho Ťa nenúti... asi ako "Veľký brat", ktorému môžeš kedykoľvek zavolať, požiadať ho o radu, usmernenie alebo priamu pomoc.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46949
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
To sa mi na tom asi páči najviac, ďakujem za vysvetlenie.
Catie
Junior Boarder
Příspěvky: 35
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46950
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj všichni,
Catie, na setkání AA se nemusíš bát a nemusíš nic mluvit, když nechceš.

Catie, já jsem věděla, že jsem v hlavním městě a že drogy se všude okolo mně berou.
Pracovala jsem v baru a tehdejšího přítele poznala zrovna tam. Vždy mně upozorňoval, že okolo nás jsou lidé, kteří jsou dobří, ale i zlí a bohužel v tom měste, kde jsem byla jich bylo mnoho, asi i ten bar byl zlých lidí přeplněn.

Míšo, děkuji moc x za vysvětlení, myslela jsem si to, že se to dá asi nějakým způsobem do jidla nebo pití dát. Myslím si, že jsem to postupně do těla přijímala, jakým způsobem, to se asi už dnes nedovím.

Cítila jsem, že se mnou něco není v pořádku, to je jasné, ale já sama nic nedělala špatně, nic nebrala a prostě touha po vydělaných penězích v zahraničí(nebyla to malá částka)byla silnější.
Možná mi tady ještě někdo zkusí poradit, Catie říká, že se to vzduchem nedá přenést, já slyšela, že pokud někdo v sobě tu drogu má, tak otvorem ucho, nos, ústa se to dá vdechnout, jako že bývalý drogově závislý to okamžitě ucítí, je to pravda?
Myslím si, že já bych se mněla asi také zařadit do té skupiny, i když jsem sama nikdy nic nevzala, tak prostě asi to tam ve mně bylo a ten odjezd domů byla pro mně určitě záchrana.
Na setkání AA jsem si dala čaj, který tam byl už udělaný(ten jsem okamžitě přestala pít, když jsem cítila, že se se mnou něco začíná dít).

Ještě jedna poznámka, jednou jsem sedla do taxíku a když jsem si sedla tak to bylo podobné, jako bych se nadechla nebo vypila pořádně silnou štamprli. Cítila jsem v tom autě drogu. Jelikož jsem řidiče znala, na rovinu jsem mu řekla, že si asi musím vystoupit, že tam prostě cítím drogu a jsem na ní velice háklivá.
Byl to slušný řidič, znala jsem ho. On se usmál a řekl mi: "Ty to fakt cítíš? Vozil jsem tady jednoho maníka teď v autě asi 2 hodiny, chtěl jezdit tam a zpátky. Už jsem z něj chytal nerva. Když jsem ho poprosil o peníze, tak mi je v klidu dál i dopředu, tak jsem ho prostě vozil kde chtěl. Myslím si ale, že byl zdrogován."
Máte někdo takovou zkušenost, dá se to cítit a může mi to ubližovat?
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46951
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Angelina : Prva vec, co mi napadla bola - preco by niekto v bare daval dlhodobo do vody drogy? Ved to by ich stalo hromadu penazi a nemali by z toho nic, jedine, ze by sa radovali, ze sfetuju ludi, co o tom nevedia. Napadlo ma akurat, ze majitel by tam mohol trebars pridavat nejake stimulanty, aby ludia robili viac, ale aj tak si nemyslim, ze by zamestnanci tou nadpracou vykompenzovali naklady na drogy. Moznost, ze tam bol proste niekto prepnuty a bohaty, mi nepride velmi pravdepodobna.

Prenos drogy vzduchom je podla mna akademicka otazka. Mozno by sa to dalo zmerat nejakymi extra citlivymi pristrojmi, ale to mnozstvo latky, ktore by si takymto sposobom do seba dostala, bude podla mna z biologickeho hladiska zanedbatelne. A ani to podla mna moc nefunguje, akonahle clovek uzije nejaku drogu, ta je spracovavana organizmom, cim sa to vsetko dalej riedi a telo vylucuje skor rozne metabolity, nez povodnu drogu. Inak by predsa vsetci alkoholici cikali nazad do flasky, keby telo nespracovavalo etanol.

Cim vobec nechcem povedat, ze si vymyslas alebo co - som si isty, ze tie priznaky pocitujes, ale z poskytnutych informacii si nemyslim, ze by to bolo preto, ze v miestnosti je s tebou niekto nadrogovany. Mozno by si sa nemala privelmi fixovat na tuto moznost a skusit to prebrat s odbornikom, aby si nahodou neprehliadla skutocnu pricinu (co ja viem, nejaky stres, neurologicky problem...). Nie je velmi tazke oklamat sameho seba - ak si presvedcena o tom, ze vzdy, ked sa ti zatoci hlava, ta niekto chce zdrogovat (alebo je pri tebe fetak), je extremne jednoduche si najst "dokaz" - ten chlap ma akosi privrete oci, tamta baba sa bez (zjavnej) priciny usmieva, podozrivy caj na AA, atd atd. Opat by som chcel zdoraznit, ze si nemyslim, ze to, co prezivas, nie je skutocne - hovorim len, ze by si mozno mala zvazit aj ine mozne vysvetlenia.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46952
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Angelina,

mozog je zázračný velín... Ak je v ňom tumor, ktorý rastie a rozpína sa do okolia, reprodukuje rôzne "kvázi-vnemy a pocity"... ako pri paranoji.

Teraz v tom prostredí nie si, tak si vychutnávaj bonusy triezveho života...

"Nech Ti padne na úžitok!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46953
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Angelino, teď ti napíši mou zkušenost, kterou bych nikomu nepřál prožít. Byl rok 2008 a já byl na vrcholu konzumace alkoholu, ale zvládal jsem to, na léčení jsem se necítil.
Večer jsem šel do malé hospůdky v rodinném domě s přístavbou. Zde jsem si vklidu popíjel své páté pivo a vodku. V přístavbě seděli dva týpci, a ti si že servírky dělali srandu, nadávali jí a nakonec měli problém s při placení. Já se jí zastal, na typany trochu více zářval, no demonstrace síly. Ti se zklidnilo, zaplatili a zůstali sedět, já seděl v druhé místnosti u stolu. Šel jsem asi na WC, nebo se díval na šipky, nebyl jsem celou dobu u stolu. Když jsem se pak vrátil, kopl jsem do sebe vodku, co jsem měl na stole a zkřivila se mě hořkostí celá pusa. Rychle jsem to zapil pivem a ptal se servírky, co mě to nalila za vodku, že byla příšerně hořká. Ona nechápala, ale řekla, že to byl asi zbytek z flašky, že teď načala novou. Vzpomínám, že ti dva, tam pořád seděli, a vzpomínám, že se usmívali. Dopoledne jsem pivo a šel domů. Co se dělo pak , následně popíši.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46955
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 3 měsíce  
Doma jsem lehl a začal jsem slyšet Pepu Dvořáka, jak vypráví tak neuvěřitelné historky, že jde se musel smát jak blázen. Ani jsem nezkoumal odkud zvuk vychází, následně jsem hledal rádio, ale ní nebylo zaplé, a mě bylo fajn. Na stropě jsem viděl barevné výjevy jak z kaleidoskopické, pršely diamanty. Chtěl jsem aby kolem tančily nahé ženy a byly tam reálně, byl jsem v ráji, bylo to moc fajn. Ale podvědomě jsem nevěděl co se to se mnou děje. Byl jsem přesvědčený , že mám schizofrenií, slyšel jsem hlasy co mě tu nemoc vysvětlovali, ale pořád jsem byl na vrcholu blaha, to jsem nikdy nezažil a přál si, ať to neskončí.
Druhý den, jsem měl takový stihomam, že jsem viděl kolem domu na stromech odstřelovače, co na mě míří, zatahoval jsem žaluzie, slyšel jak se zásahová chystá u mě udělat domovní prohlídku. Nachodil jsem bytě tak 10 kilometrú, přes žaluzie kontroloval odstřelovače a volal svému právníkovi o pomoc. Ten mě telefon vzal ale neměl čas a ani nevěřil, tomu co říkám, že se to děje, ale já to reálně viděl. Slyšel jsem sousedy, jak mě pomlouvají, a pořád chodil a chodil a chodil ve středu.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...13141516171819...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter