Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...57585960616263...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48219
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jardo, krásné střízlivé pondělní ráno všem
Výlet včera krásný, sluníčko, teplo, dobré jídlo a hlavně pohoda! Bez cigaret i alkoholu, vychutnala jsem si o to víc jiné dobrůtky plus úspěšné nákupy pro radost. Večer v poklidu doma u TV, běžné starosti o domácnost. Ale vše v klidu! A dneska jsem se vyloženě těšila na"den"… ačkoliv pondělní, vůbec nevadí. Žádný strach z lidí, z toho co bude. Asi euforie
PS: Jardo, to je fajn, že sis to srovnal v hlavě a užíváš si bez trápení a výčitek !
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48221
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Šantal napsal:
Ahoj Jardo, krásné střízlivé pondělní ráno všem
Výlet včera krásný, sluníčko, teplo, dobré jídlo a hlavně pohoda! Bez cigaret i alkoholu, vychutnala jsem si o to víc jiné dobrůtky plus úspěšné nákupy pro radost. Večer v poklidu doma u TV, běžné starosti o domácnost. Ale vše v klidu! A dneska jsem se vyloženě těšila na"den"… ačkoliv pondělní, vůbec nevadí. Žádný strach z lidí, z toho co bude. Asi euforie
PS: Jardo, to je fajn, že sis to srovnal v hlavě a užíváš si bez trápení a výčitek !


Ahojky,
včera nějaký výpadek. Nikdo na fóru. Já mám další den bez alkoholu za sebou. Je dobré, že nejsem na počátku (nemusím s tím bojovat). Začínám v hlavě pracovat na přepínači - střízlivý - normální den - jemně naváto - výjimka - dobrá příležitost. Zakázal jsem si chodění do hospody jenom tak. Tím jsem zrušil své vlastní výmluvy proč tam vlastně musím... unavený z práce, nemám náladu... naopak včera jsem se večer o půl 8 zakousl do výborné knížky v lůžku a zaklapl ji až 21:30. Nádherné čtení. No a připravil jsem si program na běhání - cíl půl maraton a u toho jaksi nejde popíjet.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48231
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahojte,

vcera som mal stretko s jednou holkou, ona si dala alkoholicky napoj aby sa predomnou ukludnila a ja mineralku s citronom a citil som sa moc v pohode, ze si to cele uzivam na cistej hlave a ziadne poalko nasledky, ale vnimal som to ake by bolo lahke do toho padnut.

Vela veci ma stve i tak aky som a mam pocit, ze by som najradsej zmenil uplne moj zivot a seba, ale i tak mam nervy, ze raz zostarnem a bude mi tak vsetko k nicomu.

Fyzicky sa citim stale nejaky zlomeny, hlavne rano dolamany, akoby moje telo s niecim bojovalo, ale mozeto by abstak. Dnes som bol na krvne testy i tak pre istotu. Snad je to ok a do dalsieho mesiaca to prejde.

Ako tu citam, tak ste riadne sikovni tu vsetci, pochvalujem drzim Vam tiez prsty, rano som sa presiel po meste, namiesto mhd, svietilo slniecko , no uzasny pocit
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 13/03/2018 13:59 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48236
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Vela veci ma stve i tak aky som a mam pocit, ze by som najradsej zmenil uplne moj zivot a seba, ale i tak mam nervy, ze raz zostarnem a bude mi tak vsetko k nicomu.

Preboha, však si proti väčšine z nás ešte decko. Tak čo tu riešiš nejakú starobu? Však sa jej ani nemusíš dožiť a už sa ňou trápiš. Nevieš, čo bude o týždeň a teraz máš nervy zo staroby. Užívaj si mladosť a nerieš blbosti.

Načo chceš meniť seba? Čo také hrozné ti na sebe vadí? Mňa kedysi štvalo, že som introvert, že nie som ukecaný ako iný. Tak som objavil zázrak účinku alkoholu na môj jazyk. Teraz nepijem. A okrem toho, že som sa zmieril s tým, že nepijem, tak som s zmieril aj s tým, aký som. Proste iný už nebudem. A komu sa to nepáči, jeho problém.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48238
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
..Krtko,píšeš "smiril jsem se".. No,a to je přesně ono.. S něčím se smířit mi trvalo půl života, myslím to že jsem definitivně všecko dopil.Moc držím Stefe palce,já myslím že na to přijdeš na všecko brzo taky..Měl bych na tebe téma na pokec ještě kvůli těm AA,třeba jindy,teď už musím..
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48241
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Krtko,
to ano, ale potrebujem akoby nieco objavit, nejaky hlbsi zmysel mojho zivota, pretoze mam pocit, ze bez zmyslu len tak prezivam den za dnom, potom v tom nevidim vyznam, a napr aj taka snaha napr vyzerat lepsie, mi pride povrchne, pretoze je to pominutelne, necitim sa naplneny, a takto by som mohol spomenut vela oblasti zivota

Mozno to fakt ludia neriesia a su to blbosti a ja mam len nejaky problem, ale je to pre mna podstatne, sa najst, snazim sa tesit i z malickosti.
Uvidim co psychika a osobnost, ci sa nejak zmeni abstinenciou.

Zdenku, Dakujem, to by bolo naozaj skvele
a tie AA, hocikedy Zdenku, pokecam rad.

Pozdravujem Vsetkych a Prajem Pekny den
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48242
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Stefe, úplně přesně si vzpomínám na Tebou zmiňované pocity. Nic nemělo smysl, sama jsem o sobě pochybovala a přešel mě veškerý elán. Nic se mi nechtělo, všechno mě bolelo, žádná spokojenost . Bylo to divné období a opravdu jsem z toho byla smutná a stále to v sobě řešila, myslím, že si to i místní kamarádi pamatují. Pak jsem měla zas pády na zem. Teď si to uzivam… Užívám si obyčejnosti, učím se se na ně a z nich těšit, nesnažím se být na sebe moc náročná (to bylo totiž taky období, kdy jsem chtěla všechno změnit a hned a ve všem být dobrá). Uvidíš, taky k tomu dojdeš, všechno chce čas. Vidím na sobě jak žádný krok (ani ten zpět), žádné období nebyly zbytečné. Všechno mělo a má svůj smysl. Vydrž, bude to lepší.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48244
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
No včera naprostá klasika. Celý ten minulej čas asi dva měsíce úplnej klid, žádný bažení, sebejistota, všechno dobrý. A včera za známými, nádherná příroda, hory, oni slivovice a náhlej ZÁBLESK, jaký by to bylo se na všechno vykašlat a prostě si tu čirou a pak cigáro dát, uvolnit se, no laskominy... obrovský.
DOBŘE TO DOPADLO!
Ale myslel jsem, jak Gennosuke tu psal nedávno docela sugestivně, že to čeká, takovej útok.

Myslím, že u mě je to nejspíš příchodem jara, jak se vše mění, tak zas to chce začít s tím pracovat, vymýšlet strategie, uvědomit si-mám to na furt! Jsem moc rád, že jsem tím prošel bez újmy, bylo to silný, až překvapující a nečekaný. Jde o to překonat ty první okamžiky, to zaváhání, pak už to jde.
No a hodně mi pomohlo, že jsem myslel na Forum, na vás, na všechny, co sem píšete.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48245
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Sochár,

"je to "na doživotie" ako cukrovka/diabetes!!!"

(...bohužiaľ, pankreas/slinivka je funkčná ale mi vyrába inzulín, ktorý je impotentný/jalový = nerozkladá cukor v tele, takže mi je na .....)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48246
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Stefo. Ja som mal poslednú recidívu po 2 rokoch nepitia. Začal som kdesi v hlave rekapitulovať tie 2 roky. A napadali mi podobné myšlienky. Načo, prečo to robím, čo z toho života atd. Keď už dva roky nepijem a som na tom rovnako ako predtým, len nepijem. Vôbec som sa vo svojom živote nepohol ďalej. Proste klasické rozmýšľanie nad márnosťou chrústa. Teraz to už neriešim. Dajak bolo, dajak bude. Užívam si života ako ide. S lepšími, aj horšími dňami. Čo sa ma stať stane. Aj keď niektorím veciam treba ísť tak trochu naproti, aby ťa postretli.
Štefo, nájdi si priateľku ak nemáš, zamiluj sa a hneď nájdeš zmysel života.
Snaha vyzerať lepšie je možno na prvý pohľad povrchná a pominuteľná, ale ak prídeš k žene neoholený, smradľavý, s mastnými vlasmi, v špinavom oblečení, tak asi veľmi nepochodíš. Niektoré žienky dosť dajú na prvý dojem. Žena chce vidieť, že si si kvôli nej dal na sebe záležať. A malou kytičkou ju len potešíš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...57585960616263...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter