Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...64656667686970...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48424
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj,
taky jsem tento měsíc na rekordu ledna s počtem abstinenčních dnů ale.... o víkendu jsem vařil oběd a nabídl jsem manželce, že pustíme rýžovar a skočíme na pivko. No dala si malé, ale 2 a bylo docela príma. Doma se neumí uvolnit. No a přesně, musím si dát to pivo s ní? Nemusím. Jenom ďábel našeptává. To je přece jasné, že jsi dáš s ní. A to je blbost. Tak že začneme znovu a jinak. Prozatím moje zkušenost. Dny bez byť jednoho piva lepší spánek, lepší provozní nálada a kvalitnější spánek. Po víkendovém pivu, špatná nevyspaná noc, časté buzení. Ráno bez nálady a start do provozního režimu v práci pomalu celý den. Každý si musíme vybrat. Jeden chytrý člověk, už ani nevím kdo to byl řekl. I cesta je cíl. Nemusíme kráčet k nějakým zázračným cílům, ale pouze kráčet krok za krokem, jak mnoho z Vás krásně popsalo.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48425
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jardo,

nic ve zlém - fandím Ti. Ale vždy, když čtu Tvůj příspěvek, tak mě zaráží, že vlastně nabízíš své ženě pití - uděláš jí bavoráka ( i když ho tehdy nedopila), naliješ jí víno, jdeš s ní na pivko, v ledničce má fernet na žaludek... prostě je to v každém Tvém příspěvku.

Víš, já Ti nevím - mám z toho nedobrý pocit... ale neznám Vás...

Zdravím, Renča, alkoholička
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48427
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Š: no zas s ni chodis do sauny a tam to klape, ne? Tak to zkus omezit jen na tu saunu, zatim.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48428
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Sauna jen v zimě víš, ta už bude končit...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48429
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Leni, zkusila jsem prilozit ten obrazek, pujde to, jen ten obrazek musi mit mensi velikost. Asi podobne jako u Avataru.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/03/2018 19:48 Provedl: Renča.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48434
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj všem,

můžu se pochlubit svým osobním celoživotním rekordem ve všech 3 rovinách: bez trávy přes 3 měsíce, bez cigaret přes 2 měsíce a bez alkoholu 6 týdnů. To jsem ještě nikdy nedal, natož najednou.
Dnes jsem měl velké chutě s alkoholem, kupodivu moc nepomohla ani návštěva AA. Ale naštěstí jsem to už rozdýchal a dnešní večer už zvládnu v pohodě.
Stejně mám ze sebe strach, že to donekonečna nevydržím a po nějaké době začnu mít roupy a zase do toho žbluňknu... Nejhorší je alkohol, je snad úplně všude. Děsí mě, že abstinující alkoholici potřebujou posilovat svoji výdrž chozením na AA i třeba po 15 letech nepití.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48438
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
..anonymní alkoholici,co znam já uznali svůj alkoholismus jako těžkou,doživotní nemoc,která nikdy nezmizí,nikdy se nevyléčí,oni vědí co je to recidiva,znají cenu svého života a zdraví,a tak to naprosto nejmenší co pro svůj život dělají je jednou týdně setkání,někdo častěji,někdo méně..Děsím se alkoholu,doléčování je o životě.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48456
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:
Ahoj Jardo,

nic ve zlém - fandím Ti. Ale vždy, když čtu Tvůj příspěvek, tak mě zaráží, že vlastně nabízíš své ženě pití - uděláš jí bavoráka ( i když ho tehdy nedopila), naliješ jí víno, jdeš s ní na pivko, v ledničce má fernet na žaludek... prostě je to v každém Tvém příspěvku.

Víš, já Ti nevím - mám z toho nedobrý pocit... ale neznám Vás...

Zdravím, Renča, alkoholička


Žena moc toho nevypije. Občas má na něco chuť, ale to je tak 1 x týdne a sama si nenalije. Tak ji obsloužím. Ale od toho je toto fórum - ukázat nám zrcadlo - jak to vidí druzí. Ano jestli s tím chci skoncovat, musím i tyto rádoby dobré služby prostě vynechat.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48462
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Fenix1 napsal:
Ahoj všem,

můžu se pochlubit svým osobním celoživotním rekordem ve všech 3 rovinách: bez trávy přes 3 měsíce, bez cigaret přes 2 měsíce a bez alkoholu 6 týdnů. To jsem ještě nikdy nedal, natož najednou.


Gratuluji, klobouk dolů. To je paráda!
Určitě vše zvládnete. Jsem nováček, tak nemohu radit, ale myslím si, že strach je dobra známka toho, že nepolevite. Že máte stále respekt
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48464
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Děkuju Lenko,

nicméně těch pár týdnů / měsíců je dohromady nic - sice pěknej a nadějnej začátek ale do výhry stále nepředstavitelně daleko.
Pořád každý den bojuju se základní touhou / bažením po droze a bere mi to energii a kapacitu posunout se do dalšího levelu. Musím znovu přehodnotit svůj přístup ke střízlivosti, přijmout ji za svoji trvalou součást a ne jen jako dočasný stav - namísto bojování s tím se v míru poddat se novému...
Halt tolik potřebná transformace myšlení, přístupu k životu a k využívání času trvá podstatně déle - zde se po období sleposti začínám teprve rozkoukávat a v tom lepším případě se teprve protahuji a rozcvičuji na startovní čáře.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...64656667686970...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter