Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...65666768697071...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48466
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Fenix1 napsal:
Děkuju Lenko,

nicméně těch pár týdnů / měsíců je dohromady nic - sice pěknej a nadějnej začátek ale do výhry stále nepředstavitelně daleko.


No musím tě zklamat, "výhry" v tomto nikdy nedosáhneš Leda tak na smrtelné posteli, když ti řeknou, že máš poslední minutu a už pivo ani cigáro nestihneš.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48483
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:
Ahoj Jardo,

nic ve zlém - fandím Ti. Ale vždy, když čtu Tvůj příspěvek, tak mě zaráží, že vlastně nabízíš své ženě pití - uděláš jí bavoráka ( i když ho tehdy nedopila), naliješ jí víno, jdeš s ní na pivko, v ledničce má fernet na žaludek... prostě je to v každém Tvém příspěvku.

Víš, já Ti nevím - mám z toho nedobrý pocit... ale neznám Vás...

Zdravím, Renča, alkoholička


... ještě prosím o upřesnění. Jak to myslíš nedobrý pocit? Zkus to rozvést blíže.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48484
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:
Ahoj Jardo,

nic ve zlém - fandím Ti. Ale vždy, když čtu Tvůj příspěvek, tak mě zaráží, že vlastně nabízíš své ženě pití - uděláš jí bavoráka ( i když ho tehdy nedopila), naliješ jí víno, jdeš s ní na pivko, v ledničce má fernet na žaludek... prostě je to v každém Tvém příspěvku.

Víš, já Ti nevím - mám z toho nedobrý pocit... ale neznám Vás...

Zdravím, Renča, alkoholička



... a ještě jedna poznámka. Když mám klapku. Teď se mi daří chodit na pivo max. 2 - 3 x týdně - o víkendu. Tento měsíc to vypadá na 20 dnů v měsích bez alkoholu. Honí se mi hlavou - jsem alkohlik - nebo ne. Dny bez alkoholu nejsou problém (nutkání na pití). Poraď.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48486
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jardo,

k Tvé ženě: jsem alkoholička, podobného věku jako Vy. A jako všichni alkoholici kapku přecitlivělá. Vím, jak je jednoduché do toho spadnout, proto se mi nelíbí, že svou ženu takto v pití podporuješ - to je vše. Neber si to osobně, nehodnotím Vás, jen to vztahuji k sobě.

Jardo, nezdá se mi, že jsi alkoholik v klasickém slova smyslu - Jak píšeš, zvládáš v týdnu nepít a o víkendu si řekneš, kolik si dáš a víc zřejmě potřebu nemáš. Zkus nepít třeba celý měsíc, uvidíš, co na to Tvé pocity - zda v klidu vydržíš nebo porušíš a nebo si řekneš hele, já to vlastně nemusím pít vůbec a budu mít po starostech... My alkáči třeba vydržíme úsek nepít, ale jak si pak dáme tu první, neumíme to zastavit a zas v tom jedem.

Vlastně nechápu, o co Ti jde - chceš si tu s námi pokecat? hledáš odpověď na své pití? chceš přestat pít? chceš pít řízeně?

R.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48487
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:
Ahoj Jardo,

k Tvé ženě: jsem alkoholička, podobného věku jako Vy. A jako všichni alkoholici kapku přecitlivělá. Vím, jak je jednoduché do toho spadnout, proto se mi nelíbí, že svou ženu takto v pití podporuješ - to je vše. Neber si to osobně, nehodnotím Vás, jen to vztahuji k sobě.

Jardo, nezdá se mi, že jsi alkoholik v klasickém slova smyslu - Jak píšeš, zvládáš v týdnu nepít a o víkendu si řekneš, kolik si dáš a víc zřejmě potřebu nemáš. Zkus nepít třeba celý měsíc, uvidíš, co na to Tvé pocity - zda v klidu vydržíš nebo porušíš a nebo si řekneš hele, já to vlastně nemusím pít vůbec a budu mít po starostech... My alkáči třeba vydržíme úsek nepít, ale jak si pak dáme tu první, neumíme to zastavit a zas v tom jedem.

Vlastně nechápu, o co Ti jde - chceš si tu s námi pokecat? hledáš odpověď na své pití? chceš přestat pít? chceš pít řízeně?

R.


Ahojky Renčo,
našel jsem si tyto stránky z toho důvodu, že můj kamarád dopadl dost blbě s chlastem a musel úplně přestat a u mojí osoby jsem se bál, abych taky tak nedopadl. A druhá věc - štvalo to mě. že nějaké pivo, nebo panák byl každý den i když jeden dva, ale denně. Né že bych měl problém, ale jenom na chuť a štvalo mě kolik peněz člověk za to vyhodí. Teď pročítám Vaše stránky, píšu denník a porovnávám dny bez a dny s alkoholem. Pozoruji svoje nálady, pocity a v podstatě na co se ptáš Ty se ptám sám sebe. Mám to k něčemu? Podobně jsem sekl s cigaretami a dnes po 30 letech vím, že to bylo k ničemu. Motám se kolem myšlenek pít kontrolovaně občas když je příležitost, anebo s tím seknout pro vždy. Prostě nevím. Nemám problém s blokem - jdu na 2, tak si dám 2. Když je oslava a cítím, že to na mně leze, tak to stopnu. Co se týká ženy ta opravdu popíjí úplně občas. Nemá k alkoholu vztah od počátku a když si dá, tak jedno pivo, sklenku vína, nebo jednu malou štamprdli. Tolik ke mně. Jsem blíženec a tudíž vždy pochybuji o svých rozhodnutích zda jsou ty pravé.
Jaroslav60
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48489
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
To znam, muj syn je taky blizenec

Rozhodnout se musis sam, ale pokud takhle pochybujes a navic Ti to premysleni zabira cas a trapi Te to, tak bych se na to vykaslala uplne - takhle se v tom budes zbytecne placat a cas muzes venovat necemu jinemu. Zbytecne Ti to ubira energii a stresuje Te to. Od te doby, co jsem si to konecne priznala a pochopila jsem, tak jsem v tomto v klidu a ve svobode. Pred tim vzdy nervozni pred akci, na akci...

Jsi modelar - chodis take letat nebo jen stavis? Nebo si naplanuj vylet s vnoucaty - treba termaly jsou super. Znam lidi, co si planuji cestu treba na tri tydny - prespani kazdou noc jinde, zajimavosti na ceste... a pustis pri tom ten chlast z hlavy. A po navratu zas muzes psat denik z cest
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48595
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Tak kdo zatím drží?
A Šantalko ty se vrať! Uznala jsi to sama, že se v tom ještě plácáš, vždy 2-3 měsíce a na hovinko. Však tento rok dáme celý( tedy od toho února). Teda jestli ještě chceš. Spousta lidí tě tady podpořilo a potřebujeme "živou vodu"

Pročítala jsem starší diskuze a přichází to v cyklech, že se objeví názor opačný nebo jiný než je trend a pak je zle. Mnohdy to tu i vřelo. Ja by mohl povídat.
Musím se Včelaře zastat, protože psal Šantalko, že ho tvá selhávání vždy velmi mrzí a trápí. Včelař tedy píše dost surově, ale upřímně a na to má právo. Prakticky podobně upřímně píše i Ja, jen jiným stylem, tak nevím, proč si něco vyčítat.

Fandím každému, kdo se snaží abstinovat a bojovat s drakem, ať už je jakýkoliv, ať sedí u kompu nebo v lese. Všichni jsme stejně alkáči a proto jsme na tomto webu.

Ozvěte se jak se vám daří či nedaří.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48614
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Tak kolik z vás to vydrželo??
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48627
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
Jááááááááááááááááááá a abstinovat budu a zalepím tím všem hubu haha .. teď vážně já jo a fakt nemám a nepociťuji sebemenší problém-ale po zkušenostech ostatních zůstávám ostražitý!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48633
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok, 1 měsíc  
I kdyby jeden do roka díky fóru vydržel abstinovat a změnil styl života, tak má fórum smysl. Já taky držím a můj manžel taky- tedy s antabusem. Nic to zatím neznamená nějaké tři měsíce, já jsem abstinovala bez problémů 2X 1,5 roku možná déle, když jsem čekala děti. Ale změnila jsem asi myšlení, taky jsem konečně dotlačila manžela, aby začal něco měnit a nejen slibovat dokola. To vše díky fóru.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...65666768697071...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter