Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...71727374757677...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48832
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Kurňa Hanka štveš ma.
Zrovna před chvílí jsem si zoufala, že bych o víkendu vyrazila na výlet na kole, těším se na to jako malé dítě. Ale budeme spolu, takže nemůžu, on tuto moji zálibu nesdílí. A tak je to se vším. To srandješ nie? To už nie je o nízkom sebavedomí, to už je závislosť na tom chlapovi. A to nie je láska. Ak ti povie, že skočíme z okna, skočíš aj ty. Odporúčam ti klasický pokus. Papier, pero a na jednu stranu výhody a na druhú nevýhody tohto "vzťahu".

Nedovolte sami sobě házet klacky pod nohy v podobě pochybností, jestli mám právo dělat, co chci, jestli mám právo mít čas pro sebe, jestli mám právo být šťastná.(citát z článku na psychologie.cz)

PREBUĎ SA, Hanka.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48833
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Krtko,

takýmto človiečikom sa hovorí "submisívny/a".

Bližšie tu:

cs.m.wikipedia.org/wiki/Submisivita
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48834
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Také jsem zkoušela Kudzu, u mě bez efektu. Pokud jsem si sama sobě nepřiznala svou nemoc alkoholismus, neměla jsem úspěch. A to je Hani, asi Tvůj kámen úrazu.

Alkoholismus chápu jako nemoc - s fyzickými i psychickými problémy. A to nemoc nevyléčitelnou, progresivní, ale s možností udržení v klidovém režimu. Už ani relapsu se nebojím, mám z něj respekt, to určitě, a proto nyní v době klidu buduju záchrany kde se dá.....Rozumím tomu, jako když jsem se učila angličtinu - musím furt znalosti obnovovat, jinak brzy zapomínám

Ten první měsíc střízlivění byl náročný. Každá první sklenička by mě ale vrátila zpět ne sice možná hned, ale stoprocentně časem ano,do ještě horších s..... a proč? Co by mi to dalo? Co mi pití dobrého dalo?? A co naopak vzalo?? Zatím jsem neslyšela o žádném alkoholikovi, který se vrátil ke kontrolovanému pití a zvládal to spokojeně dál.

Maris, blahopřeju, chce to odvahu, ale pokud to jde, je asi lepší to první období přestát pod odborným vedením. Já na to šla svépomocí, asi to jde, ale pak je třeba na sobě pracovat dál. Hodně štěstí
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48838
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Ještě existuje přípravek Alcostopex - taky jsem zkoušela opět vyhozené peníze
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48839
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Hani a proč by jsi na vylet nemohla? I kdybych měla jet sama, tak pojedu! Veškeré výlety pěšky, kolo či MHD s dětmi anebo sama. Clovek si tak nějak zvykne. Jo, mrzí me to, ale... Prostě to tak je. Bud půjde s tebou anebo at si v knajpě drepi sám, ne? Dupni si! A ze by jsi ho mohla ztratit? Vis, kolik takových se najde?
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48840
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Renča napsal:
Ještě existuje přípravek Alcostopex - taky jsem zkoušela opět vyhozené peníze
Úplne zadarmo funguje gumové anestetikum - kladivo. Možno ho použiť aj opakovane → priamo medzi svetlá/(parohy)... Pacient občas spozoruje hviezdičky - ak ich spočíta všetky - bude dobrý matematik!... a (občas aj prestane piť!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48841
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Holky dík,ale to nebyla odvaha,to byla nutnost ,musela jsem něco udělat radikálně. Jinak antabus predepisuje psychiatr i bez lecby v PAL,ale musíš jít k nemu a rict mu o svem piti.Posle Tě na interní na krev a vyšetření a pak docházíš 2x týdně. Není to lék proti alkoholismu,jen zábrana jestli se napijes bude ti blbě a odradí tě od dalšího pití.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48842
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Aha, já myslela, že antabus jsou nějaké prášky, co se berou dvakrát denně... uvažuji i znovu najet na antidepresiva, ale prostě z těch léků už nemám dobrý pocit, já si pořád říkám, že by to člověk měl zvládnout sám. I když v čem je chlast jiný, taky oblbuje. Kurňa proč mi to nedochází?
Ale jo, co jsem se opět zapojila do diskuze tady, pár krůčků jsem udělala. Každý den si užívám sluníčka a pěkné přítomnosti - pozitivní programování. Do večera venku nebo cvičení doma. Včera jsem přišla relativně brzy. A co. Samota. Tak jsem otevřela okna, vnímala čerstvý vzduch, dala si nohy nahoru a četla. Pak mě to omrzelo, tak jsem šla na procházku. Domů jsem se vrátila v devět. Jo pivko bylo, ale už jsem neběžela na benzinu pro další, příjemná sprcha a hurá na kutě. Ráno jsem se vzbudila tak nějak jiná a vypadá to, že mě čeká fajn den. Já vím, že nedělám mega pokroky a mega rozhodnutí, ale pro mě je pokrok i tohle...
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48843
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
To kudzu, já zkusila jedno z lékárny, to nedělalo nic. A pak nějaký drahý preparát. Tady bych řekla, že aspoň na tu psychiku to působilo. Trvalo to asi měsíc, ale pak jsem si vážně přišla zklidněná. No ale pak asi za dva, tři týdny jsem to brát přestala. Tak nevím. I to účinně působí na játra. Ale je to pořád jen doplněk stravy, to je pravda. Tak nevim, asi si půjdu nechat namíchat nějaký ty bachovky
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48846
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 6 rok  
Hani, antidepresiva dlabu dva roky a vesele jsem se rozpila i s nimi. Dokonce jsem na noc dostala ještě jedny, co by mely navozovat podobný pocit, jako opilost a i to mi bylo jedno. Psychiatrovi jsem o svém problému s pitím řekla, dokonce jsem tam jednou přišla po flamu a dal mi kontakt na tu dr. Kaskovou. Ta mi zrusila z rodinných důvodů schůzku, tak je to na mě.

Jinak tě moc chvalim za pokrok.

Ma zkusenost: z jednoho ci dvou kontrolovanych poharku jsem se časem rozpila ještě vic než před tím
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...71727374757677...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter