Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78798081828384...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49426
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj Drahoslavo, vdaka za opytanie, no nevybavil som nic,
ked som nabral odvahu volal som, no nik mi nedvyhal a na dalsi den som to uz neskusil, ale vravel si, ze to zvladnem.

V praci sa ma sefka pytala, ci som vcera chlastal, zjavne kvoli flakom cervenym na tvary. Tak uz mam aj strach spomenut nejake liecenie, povedal som jej, ze zdravo zijem, ze to mam asi z ocisty, lebo zacal som behavat.

po alkohole mam pocit, ze to zvladnem, ze uz tento x nemozem podlahnut, zaprisahavam sa, spisujem si vselijake myslienky, motivujem sa, ale pak neprejde tyzden a moje myslenie craving ovladnea a ja podlahnem, vravim si to je oki, je piatok nepijem cez tyzden aspon, ale uz som sa vylial aj cez tyzden.

Som sklamany z ludi, stale vravia sam si nepomozes, ale ked cakam pomoc, tak jedine co vidim je ze som na vsetko sam i tak, takze pochybujem, ze by mi nieco nove povedali v liecebni, dokonca aj psychologicka ma liecila len kvoli peniazom a ked som to u nej ukoncil bola hnusna, ... jedna.

Falosni ludia vsade naokolo, mozno to ma prinuti uz kaslat aj na tie bary, kde stoja tiez vsetci za ... naposledy co som sa chcel liecit ambulantne tak ma nechal mesiac cakat na obejdnanie a pak mi povedal, ze liecit ma nebude, lebo nevydrzim nepit, takze mam pocit, ze to ti ... doktori len stazuju, som nahnevany na tuto spolocnost a aj na alkohol, tak snad ho do krku nedam na milion prvy x :/
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 16/07/2018 13:52 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49435
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
..my alkoholici jsme mistři světa v dělání chudáčků ze sebe samých.Jéé,co i mě bylo naubližováno..Ale fakt a co nejupřímněji jsme chátra,a ve skutečnosti to bylo tak,že jsem chtěl prostě chlastat,a cokoliv se dělo,se mi jen hodilo do krámu,hotové,vyřízené,tečka.Stef, zkus do toho praštit,psals už před časem, mám dojem, že by se ti obrovsky ulevilo,hlavně tobě.A že by ti to pomohlo.Kašli na okolí,na sefovou,a ukaž jaký jsi frajer,v mnoha případech spadne lidem brada, když ten krok uděláš a nastoupiš léčbu, mám taky dojem, že už to i lidi berou líp než dřív.Koneckoncu,je to klinika návykových onemocnění,hned u vchodu byla tahle cedule,dobrý,ne?No nic,ještě jenom když piješ, všechno se jen zhoršuje,depky atd,spaní,vztahy s okolím na houby.. všechno chlast.Zbytek normošů má taky moře problémů,a velkých,ale nechlastaji.Máš pravdu,u mně to taky třeba není růžový,ale vím, že napít se nejenže nic neřeší,ale stokrát zhorší a napití pekelně odskáču já sám.Obrň se trpělivostí, psychické problémy můžeš řešit hned ale uvidíš po půl roce střízlivosti.Ať se daří
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49444
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stef, precitaj si to po sebe co si tu vyprodukoval. Presne podla sablony "to nie ja som zavisly na alkohole, ale ostatni ludi ma nutia siahnut po flasi". Ked som si cital Tvoj prispevok, niekolkokrat som si musel pozriet, kto ho napisal - ci Ty alebo Zdeno (ktovie, co je s tym nestastnikom). Ty pijes kvoli falosnym ludom, Zdeno kvoli akcii na pivo v Kauflande. A oboch vas nutia pit neschopni doktori, co vas nechcu vyliecit v tu ranu, ked sa vam uracit napochodovat do ordinacie alebo dvihnut telefon.

Uz si tu dost dlho na to, aby si vedel, ze lekari Ti sice mozu obmedzene pomoct, ale abstinovat budes musiet TY SAM 24H DENNE! Ale ta svina doktor Ti to cele stazuje, schvalne Ti hadze polena pod nohy nehoraznymi poziadavkami ako napriklad aby si nepil. Je pozoruhodne, ze si nahnevany na celu spolocnost a vsetko naokolo, akurat na seba nie,so sebou si spokojny. Aj sefova Ta bude istotne ovela viac respektovat, az raz v praci nieco dodrbes a nafukas 1 promile zbytkoveho, alebo ked budes musiet vysvetlovat preco Ti vzali vodicak za soferovanie pod vplyvom.

No a teraz uz mozes byt nasraty aj na mna, dalsi nepriestrelny dovod k ozratiu sa.

Normalne pisem zmierlivejsim tonom, ale povedal som si, ze teraz to napisem len tak z mosta do prosta, aby si nemal pocit, ze pisem falosne.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49445
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Double D napsal:
Ked som si cital Tvoj prispevok, niekolkokrat som si musel pozriet, kto ho napisal - ci Ty alebo Zdeno (ktovie, co je s tym nestastnikom).

Ufff... taky jsem myslel ze se vratil Zdenek .

Stefe musis se smirit s tim ze jsi to byl Ty kdo to cele podelal a dostal se do pruseru a muzes to byt zase pouze a jenom Ty kdo da veci do poradku!

Zadny lekar ani leky Te nezachrani! Lekar Ti muze rict co delas spatne a snazit se Ti ukazat cestu a leky Ti muzou ulehcit fyzicke a psychicke problemy pri odvykani. To je vse - nic vic necekej! Vsechno je to na Tobe...

Velice Ti doporucuju udelat si cas a projit si zdejsi pribeh Zdenka zmineneho vyse protoze je to desivy a hrozny cteni kdyz sledujes tyden po tydnu ten jeho volny pad. Ten taky obvinoval ze sve situace vsechny krome sebe. Napred ho vyhodili z prace, pak nad nim vicemene zlomila hul i jeho doktorka a nakonec skoncil v lecebne. Chlastat zacal tusim necelych 14 dni po navratu z lecebny. Nakonec mu na foru zablokovali ucet protoze sem chodil ozraly a napadal ostatni . Predpokladam ze takhle skoncit fakt nechces.

PS
Jestli se Te sefka pta na problemy s chlastem tak to ber jako opravdu velmi, velmi vazny varovani. Tady fakt konci legrace .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49446
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Zajímavé a kde jsou ty příspěvky od Zdena? Nedaří se mi je nalézt.. Dík
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49448
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Pijak napsal:
Zajímavé a kde jsou ty příspěvky od Zdena? Nedaří se mi je nalézt.. Dík

Pokrocile hledani. Uzivatel "zdenek" uzivatelske jmeno "zdeno", posledni prihlaseni 22.08.2017 13:53.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49449
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Gennosuke:
Zadny lekar ani leky Te nezachrani! Lekar Ti muze rict co delas spatne a snazit se Ti ukazat cestu a leky Ti muzou ulehcit fyzicke a psychicke problemy pri odvykani. To je vse - nic vic necekej! Vsechno je to na Tobe...

Víte, člověk je v odvykání tak nezkušený. Ze začátku si myslí, že Ti to fakt někdo pomůže,
že Ti třeba dá zázračný lék, náplast, šáhl a zaplatil by cokoliv, co by překonalo tuto nemoc.

Také teprve teď jsem koooonečně pochopila, že jsem to jen a jen já. Nikdo nepomůže. Každý Ti říká nenapij se, ale když je to tak neskutečně těžké a nezvladnutelné. Ale asi to tak je, že tu celou situaci musíme konečně podrobně pochopit a začít fakticky u sebe, nikdo za nás nic neudělá. Musí to člověku konečně dojít...Bážení je takový démon, že to člověk neví, co má se sebou dělat, vydrží hodinu, 2,3,4 a pak příjde ten pád a hluboký nádech....Já jsem úplně na začátku, myslím si že jsem jen a jen o krůček dále k pochopení sebe sama, proč to takhle dělám, ale vůbec si nejsem jistá. Každopádně to nevzdávám, této problematice se začínám víc a víc věnovat. Číst o tom a snažit se pochopit, co a jak pomáhá. (nemohu na léčení i když bych ráda šla),ale mám firmu, kde vše řídím já... Tím, že jsem se svěřila své rodině, co mi to pomohlo? Čekali na oslavách, co řeknu, zda si dám nebo nedám, já po cca 3 hodinách podlehla, čím víc byli opilí, tím víc naléhali a tam je tenký led, že???...takže zpětně, rozkčičela jsem můj problém i rodině. Momentálně mé konstatování je, že i rodina Vám nepomůže(nechci se opravdu nikoho dotknout), ale tak velký problém jaký je alkoholismus, snažit se vyřešit s roudinou alkoholiků(a neodborníků-mým pohledem) také není záchrana...ono nakonec, řekněte sami...své rodině se svěříte se svým problémem, pak jdete, natíráte jím celý den střechu a pak večer, když z ní slezete a jste rádi, že to máte za sebou otázka rodiny, kterým jste před nedávnem oznámili, že jste alkoholik....položí Vám otázku a teď by to chtělo nějaký studený drink a začnou Vám nabízet různé alkoholické nápoje, které doma mají....no lidi chápete, co tím chci říci???
Tam pomoc asi nemůžete čekat, prostě jim to nedochází, nebo jim na Vás vůbec nezáleží...
Takže se momentálně snažím sama, bez odborníků, lékařů, první dny jsem se bála, že budu mít epileptický záchvat, ten ještě nepřišel a snad nepříjde(doufám). Jsem ale za každičký den vděčná...
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49450
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahojte,

Viem, ze mam problem, stal som sa zavisly noa ten craving - ten demon vo mne, ma stale oklame, resp. sam oklamem seba. Z tej snahy ako sa cely tyzden snazim, cvak a padne to ako domcek z karat. Uplne mi to bazenie zmeni myslenie o 180. Ako vtedy mozem bojovat sam so sebou, ak ovlada moje racionalne spravanie.

Nepijem, ze su ludia falosni, to fakt nie, skor, kvoli "zabave", fakt sa snazim o pokoru, ale je to sila, ako ma to taha, letim tam potom ako mucha za svetlom, i ked viem, ze to je zle. Je to silnejsie ako ja mam pocit, tak musim zistit ako s tym bojovat, aby mi to nemenilo myslenie.

Ale mam pocit, ze viem zatial rozlisovat, kto sa sprava fajn a kto blbo k niekomu, to intuitivne vnimam.

Sefka tiez sa to opyta pred vsetkymi, ako keby nemohla ludsky so mnou pokecat, proste mam pocit, ze sa ti ludia chovaju jak ... a fakt si uvedomujem, ze mam s tym fakt problem
Len pridu mi hlupaci ako ked v tesku urobia akciu na olej a vajicka, tak sa idu pozabijat vsetci, ale vnimam aj ludi, ktori su fajn.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 17/07/2018 12:49 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49451
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Angelina napsal:
Tam pomoc asi nemůžete čekat, prostě jim to nedochází, nebo jim na Vás vůbec nezáleží...

Ale ne, ono jim na Tobe zalezi. Prusvih je v tom ze oni fakt nechapou, nerozumi a nevedi .

Oni netusi jake problemy musis resit, co se Ti honi hlavou, jaky mas strach a obavy. Kdyz se Ti tresou ruce v abstaku tak ze neudrzis tuzku v ruce, unavou se neudrzis na nohach a stejne neusnes a nebo travis hodiny pobliz WC protoze Tvoje vnitrnosti se rozhodly ze uz toho maji dost . Oni fakt nerozumi ze jeden jediny pohled na flasku s chlastem nebo jedna jedina nabidka napiti se pro Tebe stala doslova a do pismene existencnim problemem.

A delas to moc dobre - myslim to jak se tomu venujes. Cti a vzdelavej se protoze cim vic toho o problemu vis tim je vetsi sance ze se naucis selhanim predchazet. Selhani jsou v poradku pokud si z nich dokazes vzit ponauceni - proc jsem selhala a jak to udelat priste aby jsi neselhala. Pro me osobne byla strasne dulezita cinnost. Proste se nezastavit. V 6 rano budicek a pak nekompromisne pripraveny plan jako v armade. A zalozni plan a zalozni plan na zalozni plan . Vsechno podrizeno tomu abych se domu vracel pozde vecer utahanej jako pes. Protoze jakmile jsem se zastavil tak prisly bazeni a presne jak jsi to napsala - hodina, dve , tri a najednou zase otevrena flaska . Prvni volny vecer jsem mel skoro po pul roce a byl jsem strachy bez sebe jestli to zase nepodelam . Na firemni vecirek s alkoholem jsem se odvazil nekdy po 3/4 roce a sklenicku s alkoholem jsem se odvazil vzit do ruky (musel jsem v ramci spolecenske udalosti obslouzit kolegyni) po vic nez roce a propotil jsem u toho kosili . Teda ted pisu veselyho smajlika ale do smichu mi fakt nebylo...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49452
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Štefi,
úplně Tě chápu, také jsem běhala různě, svěřovala odborníkům, a toto musím přiznat pravdu i Tobě je to pravda. Člověk s nadějí jde za odborníkem, čeká něco bum a příjde "nepij"...to si sami říkáme také častokrát za den a pak večer bažení a teď jsi Ty a bažení proti sobě. U mně třeba to netrvá jak píše Dr.Nešpor 20 min. u mně to trvá celou noc a to je záhul. Ráno jste tak vyčerpaní a musíte do práce a pak po práci znovu Vy a bažení. Kdo nezažil nepochopí.
Asi záleží i na stádiu, ale Štefi zkusme společně ten záhul a bážení pořád a pořád překonávat....jednou uvidíš, dáme to...Co?
Myslím si, že i když se někdy zlomíme(snad ne), ale hlavní je zkoušet to dál a někdy snad to koooonečně překonáme...
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78798081828384...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter