Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...80818283848586...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49469
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem, tak jsem zpět V průběhu své odmlky jsem si tu pročítala Vaše příspěvky, ale neměla jsem na to se přidat a psát, že pořád piju, den co den. Drobet jsem na sobě ale zapracovala, tak se chci svěřit. Sice mám za sebou velké selhání teď, ale aspoň můžu napsat aspoň o nějakém pokroku. Začalo to nepitím třeba dva dny, čtyři a tak to chvíli šlo... Pak jsem začala znovu brát antidepresiva (Elicea, 100 mg, 1 denně) a upnula se k tomu, že za dva týdny, když vydržím, mi bude líp. Motivaci jsem spojila i s tím, že bez 2 - 2,5 litru piva před spaním se i zhubnu na dovolenou. Každý večer dva birelly a pak hurá do postele k tabletu. A světe div se, ono to šlo. Ta rána byla k nepopsání, čistá hlava, žádné obavy jestli mi třeba není cítit z pusy pivo ještě a podobné alko debility. Vydržela jsem dva a půl týdne.
A teď jsem zase na začátku. Jako chudák se upínám k tomu, že Elicea s alkoholem přímo nereaguje, patří mezi ty "lehčí" prášky a jako ještě větší chudák si říkám, že co, spadnout jsem se nespadla, stav blaženosti po práškách taky nedorazil, tak že mi zas zbývají jen ty moje večerní dýchánky... Ta radost, to uklidnění, to uffff, celý den je za mnou... je mi to líto, ale co mi tenhle pocit může nahradit?
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49470
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj Haničko,
určitě piš, večer si ráda s Tebou napíšu, momentálně mám nějakou práci.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49471
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
....stav blaženosti po práškách taky nedorazil....
Hanka, ty hľadáš pri AD stav blaženosti? Nemali by navodiť skôr taký normálny, prirodzený stav? Ako ja chápem, že o čo ti ide, ale toto je cesta do pekla. A strašne rýchla, z ktorej už nemusí byť návratu. Niekto tu spomínal niečo ako Fuck off efekt. Ak chceš abstinovať, asi ťa sklamem. Žiadne pocity blaženosti nezažívam. Len normálny život s množstvom problémov, len s čistou hlavou. Niekedy som doslova unavený na smrť. Ľahnem na posteľ a za minútku neviem o svete. Nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou, ale som spokojný. Jednoducho je to u mňa o porovnaní života s alkoholom a bez neho. Pre a proti. Mal som na výber. Vybral som si abstinenciu. Ten rozdiel je markantný v kvalite života, aj keď žiadne pocity blaženosti nezažívam. Za to ako sa mi darí, sa chválim sám. Nedávno som si kúpil staršie autíčko. 25 rokov som auto nešoféroval a aj predtým taký sviatočný šofér. Dal som si kondičné jazdy. Dnes mám tretiu. To šoférovanie je o niečom inom ako kedysi. No des. Milión aut a všetko musíš rýchlo. A kopec vecí naraz. Mám z toho také nervy, že po každej jazde som z toho tak na nervy, že ma napadne, že najradšej by som sa ožral a na všetko vykašľal. Ale čo tým dosiahnem? Je to síce len chvíľková myšlienka, ktorú hneď zavrhnem, ale už to že ma to vôbec napadne dokazuje, že tu závislosť, tie zlozvyky budem mať v hlave stále. Ide o to naučiť sa s tým pracovať v hlave. A ono to pomaly pôjde.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49472
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahoj Haničko,
musím se rychle k Tobě vrátit, protože jsem přečetla co jsi napsala.
Co by Ti tenhle pocit mohlo nahradit?
Střízlivost, bez opojných látek, psala jsi, že rána k nepopsání, čistá hlava, voňavá ústa, copak toto a ještě další krásné nepopsatelné věci, na které si bohužel velice slabě z dávna pamatujem. Snaž se to překonat a neházet flintu do žita....Bolí to, šíleně to bolí, ale pak bolest přejde a začíná krása....ber už to, že nebudeš muset pro pivo a do lékárny...
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49473
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Hana napsal:
...je mi to líto, ale co mi tenhle pocit může nahradit?

Roky jsem si tuto otazku pokladal a roky jsem si na ni odpovidal "...no nic no... tak si zase nalej a bude fajn...". Skoncil jsem na lahvi vodky denne kdy jsem za kazdou tu hodinu klidu a pokoje a krasny cisty alkoholovy prazdnoty platil krvavou cenu. Abstaky, psychicky stav na hovno, fyzicky stav na hovno, neschopnost normalniho fungovani, rozbourany mezilidsky vztahy a stale se zrychlujici pad do pekla.

Bez alkoholu (nebo jakekoliv jeho nahrazky) Te ceka obycejny zivot se vsemi radostmi i starostmi a je jenom na Tobe jaky si ten zivot dokazes udelat. Ale bude to TVUJ ZIVOT! Zivot ktery budes mit pod kontrolou Ty a ne zavislost ve Tvoji hlave. Volba je na Tobe...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49474
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Stav blaženosti jde dosáhnout. Třeba jízda autem po dálnici 130 km/h, sex, dobré jídlo, sport, třeba plavaní, masáž, dovolená u moře, pořádná výplata, zakoupení nových věcí, třeba mobilu, zmrzlina, čokoláda, pokec s přáteli, dobrá hudba, oblíbený seriál, uklizený byt.. Ale chce to tak půlrok až rok nepít..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/07/2018 13:09 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49475
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Cawky Angelina,

dalsia triezva noc za mnou tiez, vcera som upratoval, z toho alkoholu sa mi vyvinula nejak OCD, tak mam pocit a nervy ze stale nemam sterilne cisto :/ mam chut vydrhnut cely byt este raz. Nejak dnes rano sefka na mna pozrela ako na zjavenie snad necita tento chat ale kaslem na ludi, ja uz i tak nepijem

dufam ze to vsetko pocase psychicky zle zmyzne.

mam to tiez tak, ked to vecer vydrzim mam vyhrane, a rano som si stale povedal, ze nemam ani najmensiu chut pit, ale cestov z prace sa to tak nakumuluvalo, ze pak tam mierym aspon 1 x za tyzden, uz tomu tak nemoze byt! je to shit a uz sa chcem nenechat oklamat demonmy.

Si behom dna zapisujem vsetky myslienky pre a proti, a snazim sa nefantarizovat o tej zabave s alkoholom, lebo to ma zlomilo furt. Este aj kolegovia ma volali na cigo a som craveval, uz nepojdem s nimi.

Na vecer mam program, pojdem sa po praci zdravo najest, pojdem si zabehat, a budem o den silnejsi
beh krasnou krajinou, je pocit na nezaplatenie, + ma velmi vela pozitivnych vplyvou. To je pre mna nahrada za tu zabavu v bare, a + snazim sa kaslat na tu chvilkovost, skor premyslam, ci mi to na dalsi den stoji za to liat do seba jedy - alkohol to rovno si mozem nasypat otravu pre potkany, alebo strcit xicht do kyseliny, vysledny efekt by bol rovnaky.. Premyslam radsej aspon den do buducna, nie co bude vecer smutno (az taka strata to zas nieje nesediet v krcme s opilcami), ale co bude zajtra rano fajn

chcel by som zazit, po pol roku nepitia este zosilene pocity stastia z tych fajn aktivit ako spomenul Pijak

Co ako Tebe sa vyvyja den ?
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 18/07/2018 13:45 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49476
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Krásný "čistý" den všem... Tak dnes držím den dvanáctý bez alkoholu, po svém nekolikamesicnim selhání..musím říci, že první dny mně asi hodně živilo a drželo moje rozhodnutí a naštvání... prostě to šlo hladce. Momentálně to dost drhne,ale držím. Paradoxně jsem dnes i včera protivná, vzteklá, nervózní, podvědomě bažím, ale vlastně ani chuť nemám. a také poslední tři čtyři noci nemohu vůbec spát. Jen tak tři hodinky ,jinak se jen tak převracím.. Jsem z toho docela unavená a to dodržují spánkovou hygienu, vše doporučené,čajík,aj.. Jsem zvědavá,jak dlouho to bude ještě trvat. Myslím hlavně spánek. A to se přes den docela unavim,v podvečer ještě do lesa se psem,ale už ani to mi nedá dobrou náladu..
Tak jsem si maličko zaskuhrala , díky, a zase zpátky do boje sama se sebou... Díky za vas, každý den ráno i večer si tu čtu jako v Bibli
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49483
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
Ahojky Stefi, ahoj všichni,
já teda také se dnes přikláním k tomu, že na mně upadá depka, špatná nálada, únava...Blíží se odpoledne-večer, kdy jsem vždy začínala přemýšlet nad hloupostma(jak sehnat něco navečer), Bože to mi ty každodenní věci, které jsem dělávala tak připomíná....Vyběhnout po 18hod. do ulic pro něco na večer. To jsou ale opět myšlenky-stavy(bažení)...
Musím to překonat. Kde jsou ty časy, kdy 18hod.byla pro mně balením se rychle do fitka a spojovala příjemné s užitečným...snad se toho zase jednou dočkám...
Pro mně ale jediné a podstatné je dnes vydržet další večer, celou noc a probudit se bez alkoholických dýchánek.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49484
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 10 měsíce  
P. Teraz som prišiel z kondičnej jazdy a žiaden pocit blaženosti z toho nemám. Poriadna výplata je len sen. Rovnako sex. Ale tie ostatné radostičky si robím. Sú to také príjemné pocity blaha, spokojnosti samého so sebou. Dám si napríklad morské príšery spôsob jedz koľko vládzeš(drahé jak sviňa-koľko pív za to mohlo byť ) a pohoda. Zmrzlinky, čokoládky atd. Ináč také tie pocity blaženosti človek dostáva pri nejakých adrenalinových aktivitách. Len to netreba preháňať. Teraz som bol v reštaurácii najesť sa(kedysi nemysliteľná vec-prepočítaval som to kedysi na pivá) a keďže už som kofolami preliaty, chcel som niečo iné nealko. Ponúkla nejaký Radler, Birell. Povedal som, že vďaka nepijem. Ona že to je nealko. Tak som jej povedal, že nie poznám sa a nepotrebujem sa dráždiť. Ale ináč pohoda. Možno je to aj tým, že žiadne vážne zdravotné problémy nemám resp. o nich neviem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...80818283848586...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter