Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...88899091929394...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49662
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
stef napsal:
Richard Abraham,
proc chybny ?
ja som uz ale vyskusal vsetky alternativy, uz pred 10 rokmi ma psychiatricka posielala do liecebne, za 10 rokov som akurat tak sam prestal pit tvrdy a z pitia kazdy den a obden zmensil na pitie 1 , 2 x do tyzdna, ale ked to pride neviem neviem to prekonat sam, skusal som to 1 000 001 x

Volal som do Kromerizi, maju tiez miesto, takze povybavujem co musim a idem, ma to nebavi ako sa snazim a ma to ovlada.


Protože si myslím, že nástup do léčebny je první obcházení reality alkoholika. Sice si budete myslet, že Vám tam někdo pomůže, ale ve skutečnosti dostanete tlumící léky které Vám dočasně pomůžou, ale ty Vám nic nevyřeší, naopak. Já jsme zvolil před lety praktičtější způsob a dodnes (8,5 let) jsem neuklouzl ani jednou. NEbyl totiž důvod. Prošel jsem si odvykacím peklem v běžném životě plném nástrah. Všede chlast, vůně hospod, kamarádíčkové lákající mne na pivo atp ..prostě běžný život. To je to, co v léčebně mít nebudete a až se vrátíte do reálného života na 99% podlehnete a začnete znovu.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49664
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
lenze ja ten craving neviem premoct svojimi silami, za 3 mesiace ma byt odost slabsi a ja cistejsiu hlavu, tak mozno nie, sam sa pokusam uz roky rokuce
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49665
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
stef napsal:
lenze ja ten craving neviem premoct svojimi silami, za 3 mesiace ma byt odost slabsi a ja cistejsiu hlavu, tak mozno nie, sam sa pokusam uz roky rokuce

Rozumím. Nemám právo ani chuť radit, ale jedu zkušenost Vám dám. Než cokoliv podniknete v oblasti odvykání si od alkoholu, uvědomte si zda to opravdu chcete nebo ne. Přesněji řečeno aby jste si uvědomil, zda jste rozhodnutý definitivně přestat pít a to do konce života, protože neexistuje žádná alternativa, jen totální a striktní abstinence. Pokud tímto rozhodnutím budete disponovat a budete mít ve své hlavě naprosté 100% jasno, máte vyhráno i bez léčebny. Nutné dodat, že si taktéž musíte uvědomit fakt, že nikdy nebudete vyléčený, pouze se stanete abstinujícím alkoholikem. To je vše. Přestat pít je prakticky velmi jednoduché, jen musíte být rozhodnutý a pár let vydržet fyzické i psychické úpadky..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49677
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
fajn rada, ale uz sa tocime trosku dookola, ja by som chcel, ale nedari sa mi.
minule som dostal od kamosa radu c.2 a to aby nezalezalo tak na nazoroch ostatnych lebo nikto nenosi obute tie moje topanky a nekraca po tej mojej ceste, takze mam urobit, to co v danej chvili povazujem za spravne.
Takze je to jasne, myslim, ze sam som si to uz mal moznost poskusat sam a popadat na zadok az az
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 23/07/2018 17:14 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49679
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
stef napsal:
fajn rada, ale uz sa tocime trosku dookola, ja by som chcel, ale nedari sa mi.
minule som dostal od kamosa radu c.2 a to aby nezalezalo tak na nazoroch ostatnych lebo nikto nenosi obute tie moje topanky a nekraca po tej mojej ceste, takze mam urobit, to co v danej chvili povazujem za spravne.
Takze je to jasne, myslim, ze sam som si to uz mal moznost poskusat sam a popadat na zadok az az


Máte pravdu, ale dokola se točíte pouze Vy, já nikoliv. Moje názory znáte, jsou zde napsané a tím se k nim můžete kdykoliv vrátit, ale věřte mi, že jediný kdo s Vaším stavem může cokoliv udělat jste jen Vy a to jen v případě, že se pro to rozhodnete. to je celé. Jednoduché a stoprocentně fungující je jen Vaše rozhodnutí.
Přeji Vám hodně dobrých rozhodnutí.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49682
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stef, v klidu. Je jasný, že pomoct si musíš sám, nicméně nevidím důvod, proč by ses nemohl jít léčit. Naopak odhodlat se k tomu je velký krok. A já jsem za to ráda a fandím ti, protože ocividne to sám nezvladas. Bude to těžký, až z te léčebny vylezes, ale to už bude jen na tobě.
A odmítat léčebny, protože si to člověk musí vybojovat sám a natvrdo je asi stejný jako kdyby člověk odsuzoval antabus.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49687
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
..kdybych skoro pred rokem nesel do Cernovic,neabsolvoval tam lecbu,uz neziju..to za mne,sam bych to proste nedal.Veta "delej co povazujes za spravne"je velkou zivotni pravdou,uz se ji ridim taky..Recenze uplne vypust z hlavy a bez.Drzim palce a uvidime se tam,kazdomesicne tam jezdim,jsou tam moc dobri psychologove.Mam ten dum rad:-)
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49688
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49689
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stef, podle mne děláš dobře, jsi frajer, že ses odhodlal. Tři měsíce v chráněným prostředí můžou pomoci velice, vyčistíš se. Pomůže to, uvidíš. A myslím, že spousta lidí tady na tebe bude myslet-palce držet.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49698
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Krásné ráno všem , díky za něj, ..stále držím své hrůzy cigarety a chlast od těla . A k problémům se spánkem, jsem tomu již přišla na kloub... Jak jsem se zabrala do té abstinence, tak jsem bezděčně použila novou berličku , šest sedm káv denně .. a tak nebylo divu, že jsem koukala do stropu celou noc. Teď je to již lepší . Včera obávaná celodenni zahradní párty, kamarádky, známe se 25let, vždy je to hodně o víně, ale moc jsem je chtěla vidět. Zvládla jsem to s přehledem, protože jedna z nich mně nastavila krásně zrcadlo.. Podle mně má letité problémy s alkoholem, možná stejné jako já.. když jsem jí zahlédla,jak v deset už potají z lednice nalévá víno do vody, bylo jí hloupé s ním naferovku přijít, jak jí z pusy táhne alkohol, jak ve dvanáct hodin již byla unavená a jakoby ospalá, tak jsem vůbec neměla vsem problém říci, že nepijí a trochu to i rozvádět,jak jsem hrozně pila. A samozřejmě potrefená husa zakyvala, jak se říká, začala vysvětlovat, že ona teda také pije, ale stále opakovala,jak to má pod kontrolou... No, nicméně množství,co do večera vypila, jen to,co jsem viděla,bylo děsivé... Takže jsem neměla nejmenší problém nepít, jelikož jsem se celou dobu vlastně dívala na sebe. Mějte se moc hezky, držím palce do dalších střízlivých dnů..
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...88899091929394...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter