Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...30313233343536...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47756
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Já bych Vinařův názor tak nekritizovala. Je to tak, že na velký stres a problémy je opravdu alkohol účinný. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější cesta. U většiny lidí i nejúčinnější. Jde o to, že ALKOHOLICI TENTO ZPŮSOB VOLIT NEMOHOU. Je docela pravděpodobné, že Vinař dosud jinou cestu nezná, nezkoušel, nebo nebyla dostatečně účinná. Mně kdyby na úzkosti a enormní stres pomohla procházka, asi bych neskončila jak jsem skončila.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47757
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Souhlasím s Reminiscencí, proto jsou také v pátek a sobotu plné všechny pajzly.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47758
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Súhlasím, že stresu sa dá zbaviť aj napr. športom, hudbou, prechádzkou atd. Ale otvorene si treba priznať, že alkohol účinkuje najrýchlejšie a najúčinnejšie. Veď sme tak robili všetci. Komu by sa chcelo športovať a prechádzať, keď na to stačil pohárik. Kúpiť sa dá kdekoľvek a "úľava" okamžitá. Predstava, že idem z práce unavený, nasratý, tak začnem behať, tak to asi nie. Všade sa nájde nejaká krčma, trafika, potraviny, benzínka, tak v čom bol problém. A teraz ide o to, zmeniť tento návyk, riešenia tohto stresu resp. problémov alkoholom. Pretože o nič iné, ako návyk, nejde. Zvykli sme si tak. Jednoduché, rýchle riešenie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47759
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Reminiscence, píšeš:
Já bych Vinařův názor tak nekritizovala. Je to tak, že "na velký stres a problémy je opravdu alkohol účinný. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější cesta.
U většiny lidí..."

..."ak si o 20/30 rokov položíš otázku: "kde som mohol už dnes byť, keby som riadne načúval?"

(..., ale poctivo utopený a zakonzervovaný v chľaste si žiadne otázky už nebudeš (z)vládať ani sform(ul)ovať - nieto ešte aj položiť! )


("Vivat → dementia alcoholica!")
(...pretože: úboho nízke ‰ krvi v alkohole a inteligencia pod bodom mrazu.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/02/2018 10:20 Provedl: Ja. Důvod: Doplnenie epitafu a rekviem v závere. ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47760
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ja. Obdivujem tvoje "inteligentné" výroky. Ale kde bola tvoja inteligencia, keď si chlastal?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47761
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
[b]Ja napsal: ak si o 20/30 rokov položíš otázku: "kde som mohol už dnes byť, keby som riadne načúval?"[/color]

Tvé příspěvky už nečtu, ale tento jsem si přelouskala a zjistila, že je opět o ničem. Tak samozřejmě, kde bychom mohli být, kdybychom poslouchali: že nemáme pít, nemáme kouřit, nemáme jíst přesolená a tučná jídla, brát drogy, nemáme jezdit rychle autem, nemáme se stresovat, nemáme být promiskuitní, nevěrní, drzí, nevděční, honící se za penězi, líní atd. atd. Na dalších dvacet řádek by to šlo napsat.

Leč člověk je tvor chybující a permanentně doufající, že právě jemu se ty důsledky vyhnou. Asi tak.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47762
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj,
Já tedy na jednu stranu chápu, že to není tak jednoduché-jdu se projít a je vyreseno,ale na druhou stranu se neztotožnuju s 'proto jsou v patky plne hospody. To není kvůli stresu, myslím, že spousta lidi neví, co by jinak dělali, max se desi toho, že by museli sedět doma u TV s manzelkou.
Ale u nás alkoholiků si mozek sám hledá důvody, spatny den,skvělý den, stres- ten se při bazeni taky zvetsi...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47763
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Mna ale "Ja" motivuje. Ja sem nechodim hladat vyhovorky nato aby som sa nicila, alebo si zle robila. Normalne je a dobre pre mna ked zijem spokojne a zdravo a takych znicujucich navykov sa chcem zbavit. A normalne je to bez pitia a bez veci co skodia. Lebo to vobec nie je pravda ze je alkohol najucinnejsi. Vobec. Naco je najucinnejsi podla mne je na hodinu ze si nahovaras ze nijaky problem nemas a potom mas 2 dni depky horsie ako pred napitim a este si aj znicis zdravie a 3 dni posunutie veci co si uz davno mohol mat hotovo keby si sa neozral! Tak v com je najucinnejsi? Leda tak pokaslat si zivot. (U mna sadnut si a capnut si kavicku s cukrickom a v euforii predstavy ako sa nic nedeje a mimo) a potom smutky ze nic hotovo len este horsie vsetko a stres duplovany lebo to mohlo byt vsetko hotovo. Hadam nepoviem dcere 15 rocnej pred pisomkou polrocnou daj si poharik vina alebo cokoladu nebudes mast stres. Normalne je ze jej poviem rychlo sa to nauc a zajtra uz to mas za sebou. A nijaky stres neni. A chodim sem aby ked mam aj ja slabu chvilu a chut si skodit namiesto si robit dobre len to v tu chvilu stoji viac sebazaprenia, aby som nasla prace oporu v tomto a nie ze jasne podme sa ozrat ved sme ludia. Preto mi Ja nevadi ale komentare co vytvaraju pocit ze nicit sa a ublizocat si aj druhym je ludske.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47764
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Prave nie prace. A to nebolo proti nikomu myslene. Len som sa chcela zastat Ja. Ze mne vyhovuju docela tie jeho prispevky. Ked mam ale slabe chvile strasne ma tiez vytacaju. Prejem peknu nedelu vsetkym.
Ja som mala vcera velmi nahnute, ludia na plazi na dekach na terasach si davali na slniecku vsetko mozne nemozne, asi uz zima odisla celkom. A nemat uz toho pol roka za sebou neviem ci by som to dala. Ale udrzalo ma naozaj to velmi ze si nechcem pokazit a ako sa mi vyplatilo.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47765
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Sflower. Ja v podstate proti jeho príspevkom nič nemám. Ale nemám najmenšiu chuť študovať, čo tým chcel pán povedať. A hľadať nejaký skrytý význam jeho slov. Napríklad ma vytáča, keď za slovenské výrazy dáva české, ako keby tu boli sami dementi. Ako ja chápem, že sa tým aj trochu baví, vyžíva sa v tom, ale fakt nemám chuť na takomto fóre lúštiť krížovky.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...30313233343536...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter