Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...31323334353637...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47766
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ja si za svym stojim je to lez a leceni uzkosti se da take jinak nez chlastem...take jsem to delal,ale umim si to priznat.Je to o POHODLNOSTI a LENOSTI,pric hledat cestu,jak zvladat stres,vnitrni neklid a uzkost,kdyz muzu sahnout po flasce behem vteriny a zmizi? Ale nezmizi jen se bude zhorsovat a prohlubovat...a o uzkostech vim sve a nekdy staci jen zabolat s nekym a mluvit a projit se a zmizi,dechove cviceni,sport,meditace atd atd atd
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47767
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ja napriklad pouzivam tiez ceske slova aj ine asi ale preto ze nebyvam na sk a pretym som v Prahe zila 10 rokov. Ja som len chcela napisat ze ma jeho prispevky napriklad a skoro vsetky tu namotivuju pokracovat v abstinencii viac, ako agresivne alebo vyhovorky ze preco ano. Tie ma proste lamu k zlemu. Lakaju ma polavit mojim hlasom v hlave zavislym, ktorych sa chcem zbavit postupne a zatial sa mi dari. Stres mame kazdy, ale nechcem citat ked sem pridem ze je alkohol je nato najlepsi. To radsej budem citat co pise Ja, aj ked je to niekedy mimo realitu a len take scifi absurdne, ale nevedie ma k myslienkam ze skodit si je vlastne normalka a ludske. A som si vravela po tej agresii co sa tu odohrala od D ze neviem ci sem chodit je dobre. Ale vzdy sa tu najde prave nieco co ma povzbudi. Slova ako sa to da, ako to ide a ako je kazdemu osobne a aj jeho blizkym lepsie ked zvladne abstinovat.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47768
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Michal napsal:
Ja si za svym stojim je to lez a leceni uzkosti se da take jinak nez chlastem...take jsem to delal,ale umim si to priznat.Je to o POHODLNOSTI a LENOSTI,pric hledat cestu,jak zvladat stres,vnitrni neklid a uzkost,kdyz muzu sahnout po flasce behem vteriny a zmizi? Ale nezmizi jen se bude zhorsovat a prohlubovat...a o uzkostech vim sve a nekdy staci jen zabolat s nekym a mluvit a projit se a zmizi,dechove cviceni,sport,meditace atd atd atd

Michale, tak ako ja aj Remi to vieme. Súhlasíme s tebou. Obaja abstinujeme už pár týždňov práve vďaka tomu, že sme to zmenili. Ale v časoch, keď som pil iné riešenie nepripadalo v úvahu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47771
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Krtku,
chapu,take jsem to tak resil,takze rozumim (ale i v te dobe jsem podvedome vedel,ze je to spatne reseni a existuje jine)
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47772
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ale napriek tomu si použil alkohol, napriek tomu že si vedel, že je to špatné.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47773
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Ja. Obdivujem tvoje "inteligentné" výroky. Ale kde bola tvoja inteligencia, keď si chlastal?
Krtko,

"neviem, hľadáme sa doposiaľ..."
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47774
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Tomu som rozumel na prvý šup
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47775
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Renča,
jak jsi psala o te prognoze,ty trpis na RS? Pokud to neni tajne...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47776
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj, mne sa dnes stala taka vec, ze som bol na nakup a nakupil som si zdrave veci, a ked som to jedol, tak som zachytil ako nieketore moje myslienky boli ze:
zbytocne sa stravujem zdravo, ze sa snazim rozmaznavat etc.
nieco v tom zmysle ako keby som si to nezasluzil, minut nieco na zdrave veci pre seba, tak a to to ma prekvapilo.
Tak na chlast som minal 10x viac a take pocity, ze ma to nici mi nevadili, ked som sa nalieval, ale ked jem nieco zdrave ano ?
zaujimalo by ma s cim to moze mat suvis,
pisem to tu, preto ci niekto z Vas, nemal podobne pocity, som sa otom zmyslani este nikde nedocital, neviem ci sa tak podvedome nemam rad, nevazim sa ?
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 18/02/2018 15:08 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47777
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 3 měsíce  
Sflower. OK. Chápem.
Ja som chcel len naznačiť, že tak ako to spravil Vinař, robili sme to mnohí. Časom sa z toho vytvoril návyk. A v tom to je, v zmene tých návykov.
V tom vlastne spočíva aj podstata abstinencie, v zmene návykov, starých, nezdravých spôsobov správania.

Vieš ja nie som zástanca nejakého démonizovania alkoholu. Možno preto niekedy píšem tak, ako píšem. Nedokážem sa na neho pozerať len v zlom. Pretože sú veci, ktoré som v mládí zvládol len vďaka nemu. Ináč som nevedel. My introverti to máme niekedy sakra ťažké.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...31323334353637...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter